На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Здравоохранение

Як забезпечити Україну питною водою?

Версия для печати Версия для печати

Хоча в Україні прийнято програму "Питна вода", з її реалізацією у нас, як практично у всьому, важко  

Питання забезпечення населення України якісною питною водою – це ті питання, яке хвилє сьогодні практично кожне місто й навіть село. Нажаль, як стверджують фахівці, нині лише 20 відсотків українців споживають більш-менш якісну питну воду, решта змушена вживати бозна-що. 

Як особливий приклад, у даному випадку можна навести Закарпатську область, яка кілька місяців тому показала всій Україні, наскільки небезпечно нехтувати питанням очищення питної води. Мова про спалах черевного тифу, який сколихнув Закарпаття наприкінці грудня 2005-го, і розповсюдився він саме через воду. Нічого дивовижного в цьому, напевно, і немає. Річ у тому, що Закарпаття на 70 відсотків – сільська зона. Виходячи з цього, за офіційними даними, трохи менше 90 відсотків жителів сільської місцевості п’ють воду з... відкритих водопроводів.  

Так, за інформацією Головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Закарпатської облдержадміністрації, питною водою з централізованих водозаборів в Закарпатській області забезпечено в середньому 440 тисяч жителів регіону. Здебільшого – у містах. Так, міста Ужгород і Мукачеве забезпечені централізованою питною водою на 98,8 і 84 % відповідно. Жителі сільської місцевості (близько 800 тисяч) – на 12,3 %. 

Такі дані і, напевно, спалах черевного тифу, і підштовхнули закарпатську владу до розробки програми «Питна вода», розрахованої на найближчі 15 років. Відповідну програму було підписано за тиждень після спалаху тифу. Згідно з нею, в області в три етапи повинні бути проведені всі необхідні заходи щодо забезпечення закарпатців якісною питною водою. Для цього також, йдеться в Програмі, необхідно реформувати підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, забезпечити охорону і раціональне використання джерел питного водопостачання, переглянути тарифи на водопостачання і водовідведення, якщо такі не відповідають витратам. Окремим пунктом в цьому документі йдеться про Перечинщину, де власне спалахнув тиф, – там реконструюватимуть водозабірні споруди, каналізаційно-насосні станції № 1 але № 2 у самому місті Перечині, а також відбудовуватимуть системи водовідведення в селі Дубриничі.  

Усе це добре звучить, але варто зазначити, що в місцевих бюджетах на реалізацію програм розвитку житлово-комунального господарства, зокрема розвиток і реконструкцію систем водопостачання і водовідведення, катастрофічно не вистачає засобів. Орієнтовні ж об’єми фінансового забезпечення Загальнодержавної програми „Питна вода України” на 2006 – 2020 роки з державного бюджету України складають 5 мільярдів 230 мільйонів гривень, зокрема субвенції місцевим бюджетам для виконання заходів щодо попередження аварій і техногенних катастроф на аварійних об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства комунальної власності – 1 мільярд 500 мільйонів гривень. Для Закарпатської області передбачено виділити 139 мільйонів 116 тисяч гривень. З огляду ж на недофінансування всіх програм у нашій країні, постає питання: чи варто сподіватися й на реалізацію цією, такої важливої? 

З іншого боку – чи не занадто тривалий час – 15 років?  

Вже нині фахівці сходяться на одному: потрібно шукати шляхи швидшого розв’язання проблеми, і насамперед, за допомогою залучення інвестицій. Однак для цього, знову ж таки, потрібна допомога держави, бо інвестиції в комунальну сферу при нинішніх, доволі низьких, зарплатах та пенсіях, постійно зростаючих цінах і тарифах – доволі сумнівний варіант. До того ж, якщо ще й інвестор не зацікавлений податковими пільгами чи іншими преференціями. Та знову впираємося в проблему керівництва: якщо ще й законами у нашій країні не маніпулюватимуть, на кшталт горезвісних законів про спеціальні економічні зони та про спеціальні режими інвестиційної діяльності…


| Количество показов: 2066 |  Автор:  Наталя Петерварі | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Зімін Володимир Петрович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Мала гірнича енциклопедія. Том 1, літера Г

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua