На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Здравоохранение

Ігри віртуальні – зло реальне

Версия для печати Версия для печати

Відомо, що високочастотне випромінювання діє на нервову систему людини. Раніше високочастотні випромінювачі – спеціальні апарати – піддавали людину такому впливу. Вважалося, що воно заспокійливо діє на судини, на нервову систему. Але застосування цього випромінювання було дозованим – усього кілька хвилин.

Нині ж ми піддаємося впливу високочастотного електромагнітного випромінювання набагато більше. Його джерелами є телевізори, комп’ютери, а особливо стільникові телефони. Окрім того, коли людина дивиться на телеекран чи екран монітора, вона дуже виснажує свою нервову систему. Особливо це стосується підлітків з їх лабільною нервовою системою. Американські вчені довели, що після перегляду телевізійних передач упродовж двох годин здатність до концентрації уваги знижується на 25 відсотків. Зростає і вірогідність того, що водій, який сідає після цього за кермо, потрапить в аварію.

Під час роботи з комп’ютером нервова система виснажується у кілька разів більше. Скажімо, якщо людина пропрацювала за комп’ютером вісім годин, ймовірність того, що вона потрапить в аварію, сідаючи після роботи за кермо автомобіля, зростає в кілька разів.

Багато батьків подекуди й не здогадуються, наскільки шкідливими можуть бути для здоров’я їхніх дітей, здавалось би, звичайні відеоігри. За висновками вчених, вони можуть спричинити значне підвищення артеріального тиску, що й спостерігається більш як у 40 відсотків дітей. Не кажучи про те, що такі діти мало рухаються, вони ще й наражаються на сильні стреси та психічні і нервові перевантаження. Адже вони надто захоплені ситуаціями, які розцінюються як потенційно небезпечні, наприклад, віртуальні бої, битви та змагання. Все це з часом може призвести до значного зростання кількості серцево-судинних захворювань, які вже нині є основною причиною смертності населення планети.

Не меншу загрозу несуть у собі і неліцензовані, так звані контрафактні DVD-диски. Немає ніякої гарантії, що в таких дисках не присутній ефект 25-го кадру, через що у підсвідомість неповнолітнього може потрапити інформація агресивного характеру, своєрідна установка на агресію. Така дія називається нейровізуальною і завдає несформованій психіці підлітка непоправної шкоди.

Підлітки, які проводять за екраном монітора по кілька годин на день, граючи в комп’ютерні ігри, можуть мати порушення поведінки двоякого характеру. Одні стають агресивними, дратівливими, інші ж, навпаки, – байдужими, замкнутими, некомунікабельними.

Ті ж, хто має схильність до захворювань опорно-рухового апарату, взагалі повинні відмовитися від користування комп’ютером, оскільки тривале сидіння перед екраном може призвести до сколіозу.

Про всі негативні наслідки роботи з комп’ютером добре знають у цивілізованих країнах. Зокрема, українцям, які добре знають німецьку мову і добре володіють комп’ютером, завжди раді у Німеччині. У них дуже високі шанси знайти там високооплачувану роботу. А все через те, що німці відмовляються працювати на роботі, яка завдає шкоди здоров’ю.

Звісно, не можна рекомендувати всім без винятку зовсім відмовитися від роботи з комп’ютером, оскільки галузь інформатизації стрімко розвивається і все більше жителів планети, в тому числі й українців, користуються Інтернетом. Але потрібно пам’ятати про шкоду, якої може завдати здоров’ю тривале сидіння перед екраном монітора.

Василь Нощенко,
лікар-психотерапевт,
спеціаліст з нетрадиційних методів лікування


| Количество показов: 1534 |  Автор:  Василь Нощенко  | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Павлов Дмитро Миколайович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка. т.28 Мовознавство

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua