На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Здравоохранение

Наш досвід використання гевірану в лікуванні герпетичних інфекцій у чоловіків

Версия для печати Версия для печати

В останні роки проблема лікування урогенітальних інфекційних захворювань набула особливої актуальності. Значну частку з них складають герпетичні інфекції, які називають “мовчазливою епідемією”. Ця назва виникла тому, що часто (у 20-40% випадків) герпетична інфекція перебігає без клінічних проявів. В країнах Західної Європи захворюваність генітальним герпесом складає 80 випадків на 100 000 населення. В Росії за 1993-1999 роки захворюваність виросла з 8,5 до 16, 3 випадків на 100.000 населення, а в Москві – з 11,0 до 74, 8.

Подібні тенденції спостерігаються і в Україні, тому герпесвірусна інфекція є актуальною проблемою охорони здоров`я.

Розповсюдженість вірусу геніального герпесу (тип-2) значно перевищує розповсюдженість таких вірусів, як вірус папіломи людини, вірус гепатиту В, вірус СНІДу. Саме вірус геніального герпесу може стати причиною безпліддя, патології вагітності і пологів. Цей вірус може бути переданим від матері дитині під час пологів. А рівень летальності таких дітей без лікування є надзвичайно високим (до 70-80%).

Герпетичні інфекції, які викликані вірусом герпесу (тип-1) та вірусом вітряної віспи, можуть викликати менінгіт або енцефаліт, крім того герпетичний кератит. Герпетичний кератит без своєчасного адекватного лікування призводить до ураження рогівки та як наслідок до сліпоти. Герпетичну інфекцію в основному виявляють акушер-гінекологи (більше 50 % випадків) та дерматовенерологи (30-40%), а урологи лише 10-15 % випадків. Це пов’язано з тим, що вивченню негативного впливу герпетичної інфекції на репродуктивну функцію чоловіків приділяється менше уваги ніж вивчення впливу на репродуктивну функцію жінок. Тому головною метою нашої статті є привернення уваги лікарів різних спеціальностей до проблеми виявлення та лікування герпетичної інфекції у чоловіків.

Клінічні форми генітальної герпетичної інфекції у чоловіків є різноманітними: герпес зовнішніх статевих органів, герпес органів малого тазу, герпес уретри, герпес сечового міхура, герпес анальної ділянки, герпес передміхурової залози. В свою чергу її перебіг поділяється на три форми: типову, атипову, субклінічну.

Сучасна медицина не володіє методами лікування, які дозволяють повністю елімінувати вірус із організму людини. Методи лікування скеровані на пригнічення репродукції вірусу в період загострення та на формування адекватної імунної відповіді та її збереження з метою блокування реактивації вірусу. Тому існує два основних варіанти в лікуванні простого герпесу: противірусна монотерапія та комплексна терапія, яка включає імунотерапію в поєднанні з противірусною терапією. Призначення імуномоделюючої терапії є доцільним не раніше 15 дня при рецидивуючому процесі і 20 дня при гострому процесі.

В світі застосовуються різноманітні противірусні препарати: ацикловір, валацикловір, фамцикловір. Ацикловір залишається найбільш вивченим препаратом і золотим стандартом в лікуванні генітального герпесу. Доведено високу ефективність та безпечність ацикловіру. При необхідності препарат можна використовувати навіть під час вагітності.

Застосовують різні схеми лікування таблетованих форм ацикловіру в разових дозуваннях 200, 400, 800 мг. В Україні були доступними тільки таблетки з дозуванням 200 мг. На даний час є доступним в Україні препарат Гевіран. Таблетки Гевірану виробляються в дозуваннях 200, 400, 800 мг, що є більш зручним для пацієнтів.

Ми застосовували наступні схеми лікування рецидивуючого генітального герпесу (тип-2): 1 схема (38 хворих): гевіран 400 мг. (1-14 день 1 табл. х 3 рази на добу)+імунотерапія - тилорон (250 мг 1 раз на добу три дні, 25 днів 125 мг. 1 раз на добу через день)+ стимуляція Т- і В-ланок імунітету при рецидивуючому генітальному герпесі (Тималін, Т-активін, Тимоген та інші)+місцева терапія (Зовіракс (крем), Ацикловір-акрі (мазь), Епіген (аерозоль)).

2 схема (40 хворих): гевіран 800 мг. (1-3 день 1табл. х 3 рази на добу, 3-14 день 1 табл. х 2 рази на добу)+імунотерапія - тилорон (250 мг 1 раз на добу три дні, 25 днів 125 мг. 1 раз на добу через день)+ стимуляція Т- і В-ланок імунітету при рецидивуючому генітальному герпесі (Тималін, Т-активін, Тимохен та інші)+місцева терапія (Зовіракс (крем), Ацикловір-акрі (мазь), Епіген (аерозоль)). Пацієнтів обох груп спостерігали протягом року.

Наші дослідження показали значне зниження частоти та інтенсивності рецидивів генітального герпесу протягом року в 1 і 2 групі. В першій групі з 8,2 до 3,1 (P<0,05), а в другій групі з 8,1 до 1,9 (P<0,05). Під впливом лікування достовірно скорочувалась тривалість епізоду захворювання у 83% пацієнтів (65) та тривалість загоєння у 73% пацієнтів (57) обох груп. Відповідно, ефективність лікування в 2 групі була кращою, що свідчить про доцільність використання ударної дози противірусного препарату протягом 3-х днів в лікуванні герпетичної інфекції.

Висновок

Лікування герпетичної інфекції гевіраном є ефективним та безпечним. Доцільним є використання триденної ударної дози препарату.

Література:

1. Семенова Т.Б., Стоянов В.Б. Герпетическая инфекция органов мочеполовой системы у мужчин // РМЖ, Том 9, № 13-14, 2001.
2. Семенова Т.Б. Простой герпес. Клиника, диагностика, лечение, профилактика.//Автореф. Дисс…д.м.н. – 2000.-М.- 48 с.
3. Хахалин Л.Н. Герпес-вирусные инфекции в амбулаторной практике // Consilium Medicum, Том 2, № 2, 2000.
4. Rosen F.S., Gaha F.S. Case Studies in immunology: a clinical compranion. CB/GP., 1998; 1-134.

РЕЗЮМЕ

Наші дослідження показали значне зниження частоти та інтенсивності рецидивів генітального герпесу протягом року в 1 і 2 групі. В першій групі з 8,2 до 3,1 (P<0,05), а в другій групі з 8,1 до 1,9 (P<0,05). Під впливом лікування достовірно скорочувалась тривалість епізоду захворювання у 83% пацієнтів (65) та тривалість загоєння у 73% пацієнтів (57) обох груп. Відповідно, ефективність лікування в 2 групі була кращою, що свідчить про доцільність використання ударної дози противірусного препарату протягом 3-х днів в лікуванні герпетичної інфекції. Лікування герпетичної інфекції гевіраном є ефективним та безпечним. Доцільним є використання триденної ударної дозі препарату.

Возіанов С.О., Шуляк О.В., Журавчак А.З., Шеремета Р.З., Борис Б.Ю., Боржієвський О.А., Личковський О.Е.

Інститут урології АМН України, Львівський національний медичний університет


| Количество показов: 4005 |  Автор:  Возіанов С.О., Шуляк О.В., Журавчак А.З., Шеремета Р.З., Борис Б.Ю., Боржієвський О.А., Личковський О.Е.  |  Голосов:  Рейтинг:  2.93 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку
Перейти к обсуждению на форуме >>Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Андреєва Тетяна Іллівна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Мінеральні ресурси та добувна промисловість країн світу: Південно-Африканська Республіка

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua