На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Политика

Концепція медичної реформи

Версия для печати Версия для печати

Медична сфера, безумовно потребує реформування. Наш портал багаторазово публікував найрізноманітніші пропозиції з цього приводу, запропоновані як членами експертної мережі (ВЕМ), так і окремими фахівцями. На розсуд читачів - ще одна концепція медичної реформи

Наявні проблеми 1

В Україні і в усьому світі іде неоголошена війна проти дітей. Дітей, що ще не вийшли з утроби матері, що не здатні себе захистити чи засвідкувати про злочин, який здійснюють проти них, проти їх життів, мільйонами вбивають, а держава не тільки дозволяє це робити, але й оплачує зарплатню державним же "медикам"-катам.

За деякими дослідженнями, на кожну жінку в Україні доводиться по дві вбиті абортами дитини! За роки незалежності в Україні “матері” руками лікарів-катів вбили 30 мільйонів дітей! Ріки крові вбитих дітей волають до Бога!

Така Україна ніколи не переможе!

Таке становище є, не дивлячись на те, що законодавство України не засуджує навіть такого дикунства, як відмова батьків від власних дітей. Батькам, що відмовились від своїх дітей, нічого не загрожує! Але безсердечні батьки та кати в білих халатах продовжують проливати невинну кров!

Пропоновані заходи

Україна мусить засудити вбивство ненароджених дітей, аборти, прирівнявши їх до умисного вбивства, зупинити практику абортів та припинити будь-яке фінансування абортаріїв.

В законі мусить бути прописано, що:

- Лікарі, які практикували вбивство ненароджених дітей, мусять бути звільнені з роботи в медичних та дитячих установах.

- Уряд мусить створити реєстр, переписати як лікарів-катів, так і “матерів”, що пішли на аборт.

- Цим людям назавжди заборонити обіймати посади, пов’язані з медициною та управлінням іншими людьми, позбавити права засновувати цілком і частково підприємницькі структури.

- Акції, паї та підприємницькі структури, якими вони володіють, мусять бути відібрані та продані на аукціонах.

Не можна НЕлюдям давати доступ до життя і здоров’я інших людей, а особливо дітей. Людям, для яких життя інших людей – ніщо, не можна давати право керувати іншими людьми. Наслідки рано чи пізно дадуться взнаки.

Наявні проблеми 2

В ЗМІ нещодавно пройшли жахаючі повідомлення про те, що в медустанові однієї з країн, де на практиці реалізується концепція страхової медицини, без належного медичного догляду померла дівчина, яка не мала відповідної медичної страховки.

Проте громадськість, зазомбована загальним “одобрямсом” в ЗМІ щодо теми впровадження концепції страхової медицини, навіть не звернула на ці повідомлення уваги!

Перехід від бюджетної загальної медицини до страхової порушує права на медичну допомогу тих громадян, які з будь-яких причин не змогли надати медустанові власного страхового полісу, не мають якогось штампу в документах чи не вирішила будь-якого іншого бар’єрного питання.

Страхова медицина не вигідна людям, що з різних причин мають довготривалі, хронічні, складні, з коштовним лікуванням хвороби. Страхові компанії докладуть усіх зусиль аби просто здихатись незручних клієнтів.

Пропоновані заходи

Тому перехід в Україні від існуючої системи медобслуговування до страхової медицини є неприпустимим!

Наявні проблеми 3

Документальна фіксація спілкування з медпрацівниками є односторонньою, такою, що вигідна тільки самим медпрацівникам, але не пацієнтам. Усі без виключення медичні документи утримуються медпрацівниками і не надаються пацієнтам чи батькам неповнолітніх (неправомочних) пацієнтів (надалі – пацієнтів). Медпрацівники не зобов’язані надавати медичні документи пацієнтам, звітувати перед ними та іншими організаціями і посадовими особами щодо надання медичної допомоги.

Права пацієнтів ніяк не захищені від неадекватної, несправедливої документальної фіксації процесу надання медичної допомоги або і повної її відсутності.

Таке становище призводить до зловживань з боку медиків. В Україні склалася ситуація, коли до поліклініки для отримання медичної допомоги слід ходити не інакше, як із диктофоном та понятими. Користуючись непублічністю діяльності, лікарі вже втрачають будь-яке моральне обличчя. Пацієнти, а що найболючіше, наші діти, стають заручниками бажання чи небажання лікарів надавати їм допомогу.

Батьки несуть відповідальність за дотримання прав їх дітей. Так само і дорослі пацієнти перші зацікавлені в дотриманні своїх прав з боку медпрацівників та в належному медичному обслуговуванні. І в їх інтересах є контроль за збереженням медичних документів, що свідчать про дії чи бездіяльність лікарів.

Пропоновані заходи

Тому медичні картки, історії хвороби та інші медичні документи пацієнтів не можуть вважатися власністю медичних закладів, оскільки є єдиним джерелом доказової інформації для захисту прав пацієнтів. Нормативні документи, накази, якими обмежуються права пацієнтів отримати медичні документи чи мати їх на руках у будь-який момент, мають бути відмінені. Факти будь-якого перешкоджання пацієнтам отримати медичні документи чи мати їх на руках, мусять жорстко каратися.

Наявні проблеми 4

Інструкції та перелік медичних документів не мають залежати від непублічної та безвідповідальної волі чиновників, але мають бути під контролем публічних виборних органів влади.

Пропоновані заходи

Тому перелік медичних документів та інструкції з їх заповнення мусять бути жорстко виписані в законодавстві.

Наявні проблеми 5

Відомо, що лікарі та лікувальні установи безвідповідально ставляться до правильності, чіткості та доказовості і захищеності документів, з яких складається історія хвороби чи медична картка пацієнта. Багато паперів, що нібито є медичними документами, насправді взагалі не є документами, а є лише папірцями без розбірливих підписів, печаток відповідальних за складання документу осіб та ще й з незрозумілим вмістом, з текстом, написаним нерозбірливим почерком.

Зрозуміло, що таке ставлення лікарів до документального оформлення медобслуговування пацієнтів склалося через непублічність та безкарність медпрацівників. Вони знають, що ніхто не зможе забрати в них ці документи, а в разі крайньої потреби вони з легкістю перепишуть історію хвороби, перероблять відповідні папери, викинуть непотрібні чи компрометуючі папери і записи. Цьому мусить бути покладено край!

Пропоновані заходи

Тому історія хвороби пацієнта має бути прошнурована, пронумерована та скріплена підписом самого пацієнта, підписами лікарів і печаткою медичної установи.

Всі без винятку записи в медичній картці пацієнта мусять бути завірені печаткою лікаря.

Медична картка або історія хвороби мусить видаватися пацієнтам негайно, за їх першою вимогою, під розписку, а також здаватися до відповідних медустанов виключно під розписку.

Медичні установи, що приймають до себе на лікування пацієнтів, мусять видавати їм розписку про прийом пацієнта з зобов’язанням дотримуватись їхніх прав, що мають бути чітко виписані в відповідному законодавстві.

Наявні проблеми 6

Відоме явище так званої “лікарської солідарності”. Воно виражається через повальну кругову поруку в медичних закладах, покриванням винних у зловживаннях та злочинах лікарів з боку одне одного, керівників медичних закладів та чиновників від медицини.

Очевидно, що керівники медустанов мусять бути більш зацікавлені в догоджанні саме пацієнтам.

Пропоновані заходи

Тому головні лікарі районних поліклінік мусять щорічно обиратися населенням району, а щодо їх діяльності перед виборами мусять проводитись щорічні збори мешканців району.

Лікарі поліклінік не мають бути поділеними між дільницями, а мають бути самостійними та загально доступними для всіх мешканців.

Зарплата лікарів та дохід клінік мають напряму залежати від кількості прийнятих відвідувачів, що не мають до лікаря чи клініки претензій. Це можна реалізувати через талонну систему. Пацієнти мають розписатися за факт прийому у лікаря в талоні, що мусить оплачуватись за єдиним тарифом з державного бюджету будь-якій медичній установі, незалежно від розташування та форми власності.

Такий талон не має бути оплаченим (має бути знята оплата в наступному періоді) без наявності акту огляду пацієнта, який свідчить, що лікар оглянув пацієнта, а пацієнт ознайомлений та зрозумів суть записів лікаря у медичній картці та не має до лікаря претензій, зареєстрованого у спеціальному прошитому та пронумерованому журналі, або за наявності скарг на дії чи бездіяльність відповідних лікарів.

Аналогічний акт огляду з аналогічними наслідками має бути і за наслідками лікування в лікувальних установах.

При цьому приватні лікарі та клініки мусять мати право встановлювати доплати за власні послуги за власним бажанням або відмовлятися від отримання оплати з бюджету.

Відповідно державні медичні установи не мусять мати таких прав.

Така постановка питання дозволить зрівняти в правах державні та приватні установи на отримання державного фінансування за надання медичних послуг населенню та надасть пацієнтам можливість вибору, забезпечить змагальність і конкуренцію на ринку медичних послуг.

Листки тимчасової непрацездатності повинні видаватися виключно під розписку у спеціальних прошитих, пронумерованих та зареєстрованих журналах.

Період хвороб та діагнози мають співпадати з відповідними даними актів огляду пацієнтів.

Наявні проблеми 7

Поділ лікарів поміж дільницями на місцях фактично позбавляє пацієнтів права вибору лікаря. Лікарі не зацікавлені в якісному обслуговуванні пацієнтів, бо від їх відношення до справи їхнє майбутнє, їх дохід ніяк не залежить.

Разом з тим, пацієнти вимушені терпіти, особливо це стосується наших дітей, навіть тих лікарів, що відзначилися власним нелюдським, негуманним ставленням до пацієнта або довели власну некомпетентність.

Ситуацію допоможе виправити змагальність лікарів та медичних закладів, підкріплена відповідним, залежним лише від волі пацієнта, фінансуванням.

Пропоновані заходи

Тому лікувальні установи та лікарі не повинні відмовляти пацієнтам в медичному обслуговуванні через невідповідність дільниці, району чи іншої території. За бажанням пацієнтів ними може бути обрано будь-яку лікувальну установу чи лікаря України.

Фінансування лікувальних установ з бюджету мусить здійснюватись відповідно до приписів лікарів день-в-день. Підставою для фінансування лікувальної установи мусить бути оригінал розписки лікувальної установи про прийом пацієнта та копії приписів лікарів.

Звітуватися лікувальна установа має актом огляду пацієнта та копією виписки з історії хвороби пацієнта, засвідченою його оригінальним підписом.

Наявні проблеми 8

Лікувальні установи не можуть відмовляти чи затримувати обслуговування пацієнтів через нестачу ліків, як це є сьогодні. Так само має відійти в минуле практика пропонування пацієнтам з боку медичних працівників зробити певні закупівлі ліків чи матеріалів, сплатити певні суми грошей для успішного лікування чи взагалі наявності факту такого лікування.

Практика офіційної реєстрації, дозволів на ввіз та використання в Україні медичних препаратів використовується чиновниками від медицини лише як корупційна годівниця. Офіційно реєструються ті препарати, реєстрація яких супроводжується добрячим хабарем чи відкатом. Медичні препарати, дозволені в провідних країнах світу, в Україні чомусь виявляються недозволеними. Натомість якісні медичні препарати чомусь замінюються на неякісні препарати походженням з країн третього світу…

Пропоновані заходи

Тому державна закупівля ліків, інструментів, матеріалів та обладнання для лікувальних установ мусить здійснюватись за нормативним методом. За цим же методом мають бути профінансовані та видані зі складів і мінімальні запаси ліків, інструментів, матеріалів та обладнання лікувальних установ.

Державні склади повинні видавати лікувальним установам ліки, інструменти, матеріали та обладнання відповідно до іменних (за ім’ям пацієнта) приписів лікарів за наявності оригіналу розписки про прийом пацієнта чи талону, про які ішлося вище.

Ліки, що прописані лікарем, мусять видаватися пацієнтам в обмін на рецепт лікаря безоплатно. Всі інші ліки повинні залишатись в вільному продажу.

Оплата за видані пацієнтам ліки мусить проводитись з держбюджету згідно звітів аптек не рідше, ніж щотижня.

Наявні проблеми 9

Дозволи, реєстрації ліків в Україні мусять відійти в минуле. Їх мають замінити заборони, що ґрунтуються на офіційних висновках про шкідливість того чи іншого медичного препарату. Незаборонені медичні препарати мусять вважатися офіційно дозволеними.

Для цілей державного фінансування закупівлі ліків для хворих на ВІЛ/СНІД, діабет та інші хвороби, щодо яких прийняті рішення держави про таке фінансування.

Сьогодні відомі випадки незадоволення хворих на ВІЛ/СНІД та діабет тими ліками, які нав’язує їм держава. Ліки не діють, або від них стає гірше хворим. Незадоволення переростає в акції протесту. Але і на це ніхто не звертає уваги. Хворі вимушені і далі споживати відверто погані і навіть шкідливі ліки! Проте, така ситуація вигідна державним чиновникам, що “сидять” на фінансових потоках, які держава направляє на ліки. Натомість чиновники ніяк не зацікавлені в придбанні та отриманні хворими найкращих та найдієвіших ліків.

Пропоновані заходи

Отже, слід віддати вибір ліків в руки самих хворих.

Вони, як ніхто, зацікавлені в збереженні власного здоров’я.

Рішення про вибір препарату, марки, виробника ліків мусять приймати самі хворі особисто, що мають засвідчувати власним підписом.

Закупівля препаратів має здійснюватись на максимально короткий період, скажімо, місяць (але не рік), зручний для хворих, аби можна було оперативно перейти на інший препарат.

Замовлення на препарати мають збиратися, сумуватися та закуповуватись гуртом у відповідних виробників та адресно розподілятися між усіма хворими.

Тендерні закупівлі таких ліків мусять бути припинені.

У випадку, якщо за станом здоров’я (непритомність, психічний стан) чи за іншою поважною причиною хворі не можуть самі визначитись щодо препарату для лікування, або віддають перевагу обирати препарат лікареві, рішення про що засвідчують власним підписом, рішення приймається відповідно до статистичних даних ВООЗ на користь найбільш дієвого препарату, марки, виробника.

МОЗ слід зобов’язати оприлюднювати відповідні дані статистики щомісячно або максимально можливо часто в засобах масової інформації.

МОЗ слід зобов’язати надавати відповідні дані статистики хворим особисто під розписку так часто, як тільки такі нові дані з’являються, але не рідше, ніж раз на місяць.


| Количество показов: 1925 |  Автор (привязка):  Воронін Максим Володимирович |  Голосов:  9 |  Рейтинг:  2.33 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:Максим Воронін, 23.07.2011 23:56:12 Цитировать Имя

//*Автор хочет повоевать с врачами? А не подумал, что будет, если врачи в ответ соберутся повоевать с ним?*//

Думаю, це Вам краще подумати, на чиєму боці Ви. А щодо "порушення принципів юриспруденції")), то чекаю на ваші конкретні зауваження.


Максим Воронін, 23.07.2011 23:52:45 Цитировать Имя

//*Особенно улыбнул дать возможность ВИЧ пациентам выбирать самостоятельно лекарства.*//

Нещодавно дивився аналітичну передачу щодо проблем ВІЛ-інфікованих. Так хворі саме на те і жалілися, що ліки, які їм нав'язує держава, почасти погані, неефективні, а зробити нічого не можна: тендер! Може Вам наплювати на долі цих людей? Це розповсюджено. Людям байдуже до проблем інших, доки такі проблеми не спіткають їх самих, або їх рідних і близьких.


Максим Воронін, 23.07.2011 23:45:58 Цитировать Имя

//*реализация определенных мер предлагаемых автором должна быть взаимосвязана с экономической возможностью и обеспечением. По этим причинам высказанные автором мысли больше напоминают лозунги "угнетенных пациентов" на площади. Если говорить о содержании идей высказанных автором, то я с большинством не могу согласиться.*//

Критика, якщо вона посилається на економічну необгрунтованість, теж має містити конкретику: що саме економічно необгрунтоване і чому? з чим саме Ви не можете погодитись і чому? На яке конкретно ваше питання я маю відповісти, прочитавши ваш коментар? Де ваші конкретні зауваження чи пропозиції?

Такі коментарі більше схожі на висловлювання свого чергового "фе", для галочки, а не на конструктивну критику.


Максим Воронін, 23.07.2011 23:36:41 Цитировать Имя

//*судячі зі сказаного Ви,пане Воронін,будете фінансувати виховання дітей тих матерів,які вирішать не користуватися болісною для душі,але необхідною з міркувань можливості вигодувати,виховати,дати освіту дитині,яка внепланово може з*явитися в цей світ в цій,Богом забутій,країні? То-то я дивлюся,скільки бомженят,ворів маленьких та розбишак ганяю вулицями міст!А вони ж ростуть і бачать не лише власне убоге існування1Вони-ЛЮДИ,які бажають жити так,як живуть їх однолітки з дорогущими мобілами,цяцьками та смачнющими наїдками.*//

Судячи зі сказаного вами, Ви вважаєте за краще дітей вбивати, аніж годувати. Отже, якщо я вважаю ваші висловлення людиноненависницькими, а я саме так і вважаю, я маю за вашою ж логікою, пожаліти, що в свій час ваші батьки замість вбити Вас, годували, виховували, вдягали, вчили,... А результат - аморальна людина, що ненавидить і готова вбити собіподібного.


Константин Воробьев, 03.04.2010 14:25:25 Цитировать Имя

Эти отдельные мысли никак нельзя назвать словом "Концепция". Любая концепция подразумевает целостное представление об объекте анализа. Например, реализация определенных мер предлагаемых автором должна быть взаимосвязана с экономической возможностью и обеспечением. По этим причинам высказанные автором мысли больше напоминают лозунги "угнетенных пациентов" на площади. Если говорить о содержании идей высказанных автором, то я с большинством не могу согласиться. Также по отношению к некоторым предложениям необходимо учитывать традиции и реальности.


Fima Redko, 28.03.2010 19:55:45 Цитировать Имя

"Україна мусить засудити вбивство ненароджених дітей, аборти, прирівнявши їх до умисного вбивства, зупинити практику абортів та припинити будь-яке фінансування абортаріїв".q-судячі зі сказаного Ви,пане Воронін,будете фінансувати виховання дітей тих матерів,які вирішать не користуватися болісною для душі,але необхідною з міркувань можливості вигодувати,виховати,дати освіту дитині,яка внепланово може з*явитися в цей світ в цій,Богом забутій,країні? То-то я дивлюся,скільки бомженят,ворів маленьких та розбишак ганяю вулицями міст!А вони ж ростуть і бачать не лише власне убоге існування1Вони-ЛЮДИ,які бажають жити так,як живуть їх однолітки з дорогущими мобілами,цяцьками та смачнющими наїдками.


Євген Найштетік, 28.03.2010 10:56:49 Цитировать Имя

Полный бред.

Особенно улыбнул дать возможность ВИЧ пациентам выбирать самостоятельно лекарства.


Анатолій Якименко, 27.03.2010 23:08:45 Цитировать Имя

smile:cry:

Я думаю, що всі мають бути прошнуровані та пронумеровані.
Якщо мета цієї статті дискредитувати сайт то шлях вірний.


Андрей Набоков, 27.03.2010 21:04:28 Цитировать Имя

Ничего более безграмотного и опасного не читал. Ни одна из предложенных мер не может быть реализована либо технически, либо из-за нарушения базовых принципов юриспруденции... Проще собрать всех врачей и расстрелять к чертовой бабушке - и тогда наступит счастье для наших пациентов. Автор хочет повоевать с врачами? А не подумал, что будет, если врачи в ответ соберутся повоевать с ним?...


Іван Зеленько, 27.03.2010 19:46:44 Цитировать Имя

Толковий аналіз і слушні пропозиції.Перейти к обсуждению на форуме >>Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Попова Олена Михайлівна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Джерельна база дослідження з проблеми організації та діяльності законодавчо-представницький інституцій України (середина ХХ-початок ХХІст.)

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua