На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Общество

Водії, які дратують на дорозі

Версия для печати Версия для печати


Водії, які перевищують швидкість, говорять по мобільному, курять та голосно слухають музику в машині, більше дратують пасажирів, ніж водіїв. При цьому пасажирів практично зовсім не дратують повільні водії

На проведення відповідного дослідження Соціологічну групу "Рейтинг" надихнули результати опитування читачів американського журналу Motor Trend на предмет найбільш дратівливих факторів на дорозі. Звичайно, ці дослідження різні, передусім, через різні методики їх проведення, і, відповідно, їх порівняння не є репрезентативним, проте для виявлення певних тенденцій воно можливе.

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", менше третини дорослого населення України у віці старше 18 років водять авто, у т.ч. активних водіїв – менше чверті. Решта опитаних (близько 70%) авто не водять взагалі.

viewer1.jpg

У структурі українських водіїв значно переважають чоловіки (понад 80%) та люди середнього віку – від 30 до 49 років (близько 50%). За родом занять серед них найбільше службовців (23%) та робітників (32%), порівну людей з вищою (40%) та середньою спеціальною (40%) освітою.

Отже, водіїв найбільше дратують на дорозі ті їх колеги, які підрізають (63%), паркуються так, що ускладнюють проїзд іншим (51%), не показують поворот, коли повертають чи перестроюються (46%), та сліплять дальнім світлому уночі (42%).

viewer2.jpg

Також дратують водії, які їздять по центру дороги або між рядами (35%), відмовляються пропускати інші авто (35%), перевищують швидкість (34%), говорять по мобільному за кермом (25%), нестримані водії, які лаються, жестикулюють за кермом (24%), та водії, які на червоне не повертають на зелену стрілку (22%).

Значно менше українських водіїв дратують на дорозі повільні водії (13%), водії, які голосно слухають музику в машині (14%), їздять на брудних машинах в хорошу погоду (9%), курять за кермом (9%), постійно пропускають перед собою інші машини (5%). Лише 3% українських водіїв ніхто і ніщо не дратує на дорозі.

viewer3.jpg

Порівняно з результатами опутування американського журналу Motor Trend, американських і українських водіїв однаково дратують водії, які говорять по мобільному за кермом. 

Водночас українських водіїв на дорозі значно більше дратують ті, які постійно підрізають, не показують поворот та водії, які на червоне не повертають на зелену стрілку. І значно менше дратують повільні водії. Таким чином, виглядає цілком логічним походження та ментальні корені прислів'я "Тихіше їдеш – далі будеш".

Ще кілька цікавих моментів. Водії, які перевищують швидкість, говорять по мобільному, курять та голосно слухають музику в машині, більше дратують пасажирів, ніж водіїв. При цьому пасажирів практично зовсім не дратують повільні водії. Також пасажирів більш ніж втричі менше дратують водії, які підрізають. Очевидно, що пасажири просто мало розуміють цю проблему як таку. 

 

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші 
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів 
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face) 
Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, – не більше 1%. 
Терміни проведення дослідження: 25 жовня – 6 листопада 2011 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька 
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська 
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська 
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь 
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська 
Донбас: Донецька, Луганська
| Количество показов: 660 |  Автор:  Соціологічна група "Рейтинг" |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Дудковська Лариса Володимирівна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка. Т.23. Література

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua