На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Экономика

Дещо про сучасні підходи при проведенні державного фінансового контролю

Версия для печати Версия для печати

Аудиторські звіти, які є кінцевим результатом роботи, знаходять свого користувача – в їх отриманні передусім зацікавлені головні розпорядники бюджетних коштів

В 2011 році фахівцями Контрольно-ревізійної служби в АР Крим при проведенні державних фінансових аудитів зосереджувалась увага на дослідженні актуальних проблем у виконанні державних та регіональних програм із залученням коштів бюджетів різних рівнів, а також на аналізі стану виконання місцевих бюджетів. Основним завданням аудиторських досліджень було надання оцінки рівню досягнення запланованих результатів та розробка пропозицій щодо ефективного використання фінансових ресурсів. При цьому, найбільш важливим у проведенні аудиторських досліджень є вивчення факторів, які дозволяють віднайти додаткові резерви для ефективнішого управління державними ресурсами.

Зокрема, моніторинг стану врахування пропозицій за 2011 рік по результатам проведених аудитів показав, що було зекономлено бюджетних коштів близько 1,5 млн. грн. внаслідок організаційних змін. Так, дуже актуальною на сьогодні є проблема з оптимізації малокомплектних шкіл, особливо в сільській місцевості, оскільки батьки звикли до того, що школа працює "під боком", незважаючи на її укомплектованість на рівні не більше 30% від планової потужності, де в окремих класах навчається до 5 учнів. Проте районні бюджети, з яких фінансуються загальноосвітні школи, є дефіцитними. Тож, коштів ледве вистачає на виплату заробітної плати вчителям. Тому не приходиться мріяти про укріплення матеріально-технічної бази навчальних закладів, що певним чином позначається на якості освіти. За таких умов, з метою концентрації фінансових ресурсів, грамотне проведення оптимізації шкіл на сьогодні є необхідним кроком. Наприклад, Сімферопольською та Роздольненською районними державними адміністраціями були прийнятті рішення щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів та скорочення малокомплектних класів. В результаті, протягом 2011 року було зекономлено коштів районних бюджетів Сімферопольського району в сумі 224,00 тис. грн. та Роздольненського – 317 тис. гривень. Такий крок дозволить зекономлені фінансові ресурси спрямувати на покращення матеріально-технічної бази працюючих шкіл.

Водночас, не залишилась поза увагою аудиторів і проблема з підвезенням учнів до місця навчання та додому. Наприклад, для відмови від дорогих послуг залучених автотранспортних підприємств відділу освіти Ленінської районної державної адміністрації не вистачало лише одного автобусу. А при отриманні шкільного автобусу економія бюджетних коштів на рік становить, як мінімум, 111,76 тис. гривень. Тому, за результатами державного фінансового аудиту, Міністерству освіти і науки, молоді та спорту АР Крим була надіслана пропозиція щодо виділення для Ленінського району шкільного автобусу. І вже у жовтні 2011 року Ленінська районна державна адміністрація отримала власний автобус. Це також дозволило зекономити лише за останній квартал минулого року 33,3 тис. гривень.

Є також інші приклади позитивного ефекту від проведення державних фінансових аудитів. Так, під час дослідження ефективності використання коштів на виконання програми щодо здійснення зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти були виявлені нераціональні витрати. Наприклад, недосконалість графіку підвозу тестових матеріалів до пунктів тестування та їх відправлення, велика розгалуженість пунктів тестування та відсутність в окремих регіонах підрозділів служби спеціального зв’язку призвели до неекономного витрачання державних коштів на суму майже 150,0 тис. гривень. За результатами проведеної роботи з оптимізації мережі пунктів тестування, графіків підвозу матеріалів, економія бюджетних коштів за 2011 рік становила 520,8 тис. гривень.

Хочеться зупинитись ще на одній такій актуальній соціальній сфері, як охорона здоров’я. Так, під час дослідження в 2010 році Республіканської програми поліпшення медичної допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, було встановлено невиконання запланованих показників Програми в частині створення діалізних місць, придбання обладнання, а також висвітлено проблему з лікування дітей. Завдяки впровадженню пропозицій за результатами проведеного аудиту відбулось оснащення сучасним обладнанням, якого не вистачало раніше, відділення інтенсивної нефрології та діалізу клінічної лікарні ім. М.А. Семашка і відділення амбулаторного гемодіалізу Алуштинської центральної міської лікарні. Кількість діалізних місць було збільшено з 22 до 25 на зміну. Завдяки цьому збільшилась кількість хворих, які можуть отримувати замісну терапію. Крім того, троє маленьких пацієнтів отримали можливість лікуватися в автономії без виїзду до м. Київ.

Також, протягом 2011 року до місцевих бюджетів додатково надійшло близько 14,8 млн. гривень. Зокрема, невичерпним та актуальним ресурсом надходжень до бюджету є плата за землю, особливо на території південного узбережжя Криму, що неодноразово підтверджувалось результатами проведених аудитів. Разом з тим, за минулий рік активізувалась робота органів місцевого самоврядування з адміністрування надходжень плати за використання земельних ресурсів, і за таких умов на території м. Ялта додаткові надходження цього джерела становили 7,1 млн. грн., що також було встановлено за результатами проведеного моніторингу стану впровадження наданих пропозицій.

Отже, аудиторські звіти, які є кінцевим результатом роботи, знаходять свого користувача – в їх отриманні передусім зацікавлені головні розпорядники бюджетних коштів, які зацікавлені в прийнятті конструктивних рішень в частині використання державних коштів та майна. За таких обставин відчуваєш впевненість у необхідності і корисності проведення державних фінансових аудитів, морального задоволення від того, що саме нашими зусиллями бюджетні кошти працюють з віддачею у вигляді якісного навчання дітей, доступного лікування в лікарнях та інших соціальних гарантій для громадян.


Меньшенін Микола Григорович,
головний державний аудитор Державної фінансової інспекції в АР Крим| Количество показов: 1052 |  Автор (привязка):  Меньшенін Микола Григорович |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Павленко Ірина Григорівна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Придністровський дайджест № 56

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua