На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экология

Вчені спрогнозували загибель всіх бджіл на Землі

Версия для печати Версия для печати

Вчені з Великої Британії побоюються за долю бджіл 

Протягом найближчих десятиліть бджоли можуть повністю вимерти, йдеться у статті в науковому журналі Proceedings of the Royal Society B.

Дослідники розглядали вплив на бджіл екзотичних паразитів, які внаслідок глобальної зміни клімату приживаються на нових територіях, наприклад, у Великої Британії. Мова йде про паразит Nosema ceranae, який в перспективі цілком може розселитися по всій території Європи.

У статті йдеться, що починаючи з зими 2006 року популяція бджіл в Європі та Америці стрімко скорочується. Мільйони бджолиних сімей загинули від вірусу CCD (Colony Collapse Disorder), який поширився з території Ізраїлю.

Ускладнює ситуацію те, що пестициди та інші хімічні речовини, які використовують у сільському господарстві, послаблюють імунітет бджіл. Крім того, зростання міст і скорочення кількості дикорослих рослин-медоносів змушує бджіл у пошуках нектару літати дуже далеко, що підвищує ризик поширення вірусу. Якщо скорочення популяції бджіл продовжиться такими ж темпами, до 2035 року вони повністю зникнуть.

Зникнення бджіл загрожує не тільки втратою меду, але й ставить під загрозу врожаї фруктів, овочів, ягід, горіхів та деяких злаків. Запилення багатьох рослин, і отже, їх врожайність повністю залежать від активності бджіл. Одна бджолина сім'я може обпилити за день близько 3 мільйонів квітів. По ефективності з бджолами не можуть зрівнятися інші комахи: джмелі, метелики, жуки і мухи.

У Великій Британії бджоли вимирають найшвидшими темпами в Європі (з 1970 по 2007 рік британська бджолина популяція порідшала на 60%).


| Количество показов: 415 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Фидчунов Леонід Миколайович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua