На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экономика

Цьогоріч урожай овочів в Україні може стати найменшим за останні 5-7 років

Версия для печати Версия для печати

Комерційні виробники овочів в Україні у 2015 році можуть зібрати найменший урожай за останні 5-7 років через скорочення виробничих площ, спричинене зростанням витрат на посівну кампанію і догляд за плантаціями 

Відповідний прогноз зробили аналітики інформаційно-аналітичного проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" у своєму щорічному дослідженні плодоовочевого ринку України.

"У 2015 році комерційні виробники овочів в Україні зберуть один із найгірших урожаїв за останні 5-7 років", - зазначають фахівці "АПК-Інформ".

Головною причиною зниження виробництва в комерційному секторі, на думку експертів проекту, стане скорочення виробничих площ, що, у свою чергу, пов'язано з кількаразовим подорожчанням ресурсів для проведення посівної кампанії та подальшого догляду за плантаціями.

При цьому аналітики наголошують, що кредитні ресурси для більшості господарств стали недоступними, а за власні кошти в повному обсязі провести посівну кампанію фермери-овочівники часто не в змозі.

Крім цього, за інформацією "АПК-Інформ", виробники не ризикують садити овочі в обсязі минулого року, оскільки їх сильно бентежать перспективи збуту врожаю.

"Через ембарго на поставки до Росії і перспективи падіння внутрішнього споживання українські консервні заводи змушені у 2015 році знижувати обсяг переробки. Це досить болісно позначиться на виробниках сезонних овочів, які тривалий час працювали за контрактами з переробниками. Російське ембарго також призвело до скорочення виробничих площ в українських теплицях, які раніше значну частину врожаю експортували", - пояснюють аналітики.

На їхню думку, крім скорочення виробничих площ, ще однією причиною зниження врожаю овочів стане вимушена економія виробників на ресурсах.

Як стверджують в "АПК-Інформ", фермери вже зараз масово переходять від дорогих гібридів до дешевих сортів, а абсолютна більшість виробників планують економити на профілактичних обробках плантацій.

Разом з тим, аналітики прогнозують розширення плантацій під картоплею і деякими овочами в господарствах населення.

Раніше повідомлялося, вартість посіву ярих зернових цього року може становити орієнтовно 34,9-36,4 млрд гривень залежно від курсу, за яким закуповувалися виробничі ресурси. Водночас посівні площі під яровими зерновими можуть зменшитися на 9%, а урожай становити 50,5 млн тонн.

Джерело: NEWSru.ua

| Количество показов: 298 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.56 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Кріль Андрій Йосипович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua