На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экология

Екологи попередили про вимирання гепардів вже через десять років

Версия для печати Версия для печати

Екологи зазначають, що чисельність гепардів, які мешкають на території країн Африки та Азії, помітно скоротилась 

Загалом, площа ареалу проживання по Землі скоротилась на 98%. Цифри та факти свідчать про те, що такі види як азіатський та африканський гепард знаходяться на межі вимирання.

Про це повідомляє Proceedings of the National Academy of Sciences. 

Представники Зоологічної спільноти з Лондона поінформували, що необхідність підтримувати великий ареал для проживання разом з іншими загрозами зробила гепардів дуже вразливими для вимирання. За класифікацією вчених, гепарди діляться на два підвиди – африканський та азіатський. Зовнішньо вони схожі, але відмінність полягає у поведінці. Африканські кішки мігрують на великі відстані у пошуках їжі, тоді як азіатські майже не виходять за межі звичайного ареалу проживання. Сьогодні азіатського гепарда можна зустріти лише у розплідниках та національних парках на території Ірану. Індійські вчені планують розпочати відновлення їх дикої популяції.

У минулому році вченим вперше вдалось сфотографувати сахарського гепарда. Такий нюанс дуже допоміг вченим під час проведення «перепису» серед гепардів, адже вони живуть приховано. Вчені наголошують на тому, що такий підвид як сахарський гепард вимер через браконьєрство. Також вчені зазначили, що на сьогодні загальна чисельність усіх підвидів Acinonyx jubatus складає всього 7 тисяч осіб, більша частина з яких проживає в Африці. Загальна площа проживання складає лише 9% від початкової площі ареалу проживання. Якщо влада тих країн, де проживають ці рідкісні тварини не буде вживати певних заходів, то тварини найближчим часом зникнуть з лиця Землі. Найбільше постраждав підвид азіатських гепардів – на сьогодні їх кількість дорівнює 43 особи.

Близько 4 тисяч осіб – основна частина гепардів, проживає на межі 6 країн Південної Африки, але їх чисельність стрімко зменшується через полювання на них місцевих жителів, які продають шкури закордонним колекціонерам. До прикладу, кількість гепардів у Зімбабве за останні декілька років зменшилась з 1200 осіб до 170 осіб. Щороку ситуація погіршується, адже 77% відсотків гепардів проживають не у заповідниках та за межами природоохоронних зон. Якщо ситуація буде розвиватися у такому ж темпі, то за 5-10 років ці тварини повністю зникнуть з лиця Землі. Екологи закликають ООН та інші країни вжити спеціальних заходів, з метою збереження цього рідкісного виду тварин.

Нагадаємо, вчені повідомили, що жирафи знаходяться на межі вимирання.

| Количество показов: 184 |  Автор:  Екологи | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Крикун Олена Володимирівна

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua