На главную страницу
 

Кодекс эксперта ВЭС
Кто такие эксперты
Закрытый разделЭксперты
Анкета эксперта ВЭС
Форум
Кабинет эксперта
Блоги

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Экспертный клуб / Форумы / Комментарии пользователей / Отзывы посетителей / Глобалізація юриспруденції – ще один виклик часу для України

Глобалізація юриспруденції – ще один виклик часу для України


Форумы
КАРТА ПРОБЛЕМ - 2008
Перший український інтелектуальний молодіжний Форуму «Завтра: Світ, Україна, Я»
Форум развития экспертной сети
Лікувальна секція
Нормативно-правова секція
Профілактична секція
Фінансово-економична секція
Компьютерные книги
Освіта
"Етичний кодекс лікаря України"
Наука в медицині
Права лікарів
Система охорони здоров'я
Політика
Банки
Бизнес
Экономика
Культура
Спорт
Видео
Фотография
Новости
Юмор
Отзывы посетителей
Список тем
Новые темы
Пользователи 
Правила
Помощь
Авторизация: 
Регистрация 

  Просмотров: 16892 Тема: «Глобалізація юриспруденції – ще один виклик часу для України» в форуме: Отзывы посетителей

  Ccылка
Цілком з вами згодна. Проте хочу зауважити, що глобалізації права сприяє також політична глобалізація. На мою думку, що поняття соціального натуралізму варто доповнити політичним чинником, оскільки помітний вплив політичної потреби людства, яка полягає у задоволенні власної "жаги" влади. Остання саме коріниться в психологічній потребі людини виживати або домінувати у власному виді. Тоді право - це спосіб раціоналізувати і легітимізувати власні потреби шляхом визнання власних інтересів оточуючими як пріоритетних потреб.
До речі, саме українське право підпадає під вплив психологічного чинника. Дивіться: прийняття законів фактично перетворюється на легітимізацію власного правового статусу. А сам процес демократичного голосування -більшістю- означає погодженість із цією легітимізацією. В обмін на голосування за щось інше, що потрібно контрагенту...
Ваша Ніна Михальська
Наверх

  Ccылка
Что же Вы, пани Нина, написали?
"прийняття законів фактично перетворюється на легітимізацію власного правового статусу. А сам процес демократичного голосування -більшістю- означає погодженість із цією легітимізацією"?
Выходит, демократия - это навязывание воли одного большинству?
Тогда институт парламентаризма не представляет и не отображает волю народа? Согласен, украниское право, в большинстве случаев, отображает корпоративные интересы. Но только ли одно украинское право?
Наверх

  Ccылка
1. До поняття демократії треба ставитись обережно. Дійсно світові потрібні цінності, які нажаль поки що охороняються державою: свобода слова, право на вільний вибір, право обирати і бути обраним, тощо... Проте демократія повинна означати (в ідеалі), коли більшість знає, що потрібно робити і як, виходячи з інтересів більшості народу.
2. Інститут парламетаризму: це і політичний і юридичний інститут, відтак політика повинна угзоджуватись з правом (як з юриспруденцією, так і з правами та свободами).
3. Корпоратизація права - не тільки українське явище, іншими словами воно зветься лобізмом, проте цей лобізм також повинен діяти в правовому полі.
Дякую за увагу, Ніна Михальська
Наверх

  Ccылка
Шановна пані Ніна! Давні греки, які "винайшли" демократію, виходили з того, що більшість тому повинна владарювати, що вона у Давній Греції була високультурна, культурніша, ніж меншість, яку утворювали соціальні маргінали. За цих умов влада більшості є цілком природною. На жаль, сьогодні в Україні рівень соціальної культури більшості громадян такий, що вони не можуть правильно розпорядитися свої голосом на виборах. І це не вина їхня, а біда, до якої українців довів тоталітаризм у недавньому минулому. Справжня демократія настане тоді, коли більшість наших громадян матимуть таку політичну, економічну, правову, моральну культуру як японці, німці, шведи...
З найкращими побажаннями - Олександр Костенко
Наверх

  Ccылка
Верно сказано: «Право – це закони Матері-Природи, за якими Люди мають жити у суспільному житті, пізнаючи їх і надаючи їм вигляд законодавства».
Законы не придумываются человеком - они уже существуют в природе. Задача человека: распознать эти ЗАКОНЫ и утвердить в виде правового акта. У нас же нередко законы принимаются в соответствии с корпоративными интересами групп депутатов. Поэтому и получается бардак в украинском правовом поле. А все конфликты возникают именно из-за несовершенства нормативно-правовой базы. Нужна срочная независимая (лучше иностранная) экспертиза этой базы. В данном случае вычинка шкурки дешевле будет стоить.
Деякі неписані закони сильніші від усіх писаних (Сенека).
Погані закони - найгірший вид тиранії (Едмунд Берк).
Наверх

  Ccылка
Шановний пане Олександре! На мою думку, у нас розвиток демократії та права йде американським шляхом. Десь уже в статті я говорила про це (http://www.polithyouth.com.ua/PolitYouth_1_9.htm, Монолітне болото. Чи варто прагнути демократії). Однак, і справжня демократіябула тільки в одній державі - "Державі" Платона.
Хоча, я з вами і згодна, що європейська модель демократії та права більш орієнтована соціально-культурно, ніж американська
Ніна Михальська
Наверх


Читают тему
гостей: 1, пользователей: 0, из них скрытых: 0Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua