22 квітня 2013 р. у Києві відбудеться міжнародна конференція "Майбутнє якісної журналістики в епоху цифрових технологій"

11.04.2013 17:56:21 

22 квітня 2013 року в Києві відбудеться міжнародна конференція "Майбутнє якісної журналістики в епоху цифрових технологій".

Організатор – Фонд "Ефективне управління".

Програма:

1. Сесія 1. Нова модель якісної журналістики. Модель, на яку роками спиралася якісна журналістика, похитнулася. З розвитком цифрових технологій і появою альтернативних виробників контенту ЗМІ втрачають контроль над каналами поширення інформації, аудиторією та рекламодавцями. Редакціям усе складніше здійснювати витратні журналістські розслідування і робити трудомісткий аналітичний матеріал у зв'язку зі скороченням фінансових і кадрових ресурсів. Яка ж модель забезпечить стійке майбутнє якісної журналістики? Некомерційні редакції, підприємницька журналістика, державна підтримка або щось інше?

2. Сесія 2. Журналіст в цифрову епоху: той, хто веде, чи той, кого ведуть? Яким чином цифрова епоха вплине на визначення ролі професійного журналіста? Як і редакції, журналісти стають все більш залежними від запитів ринку. Як це відіб’ється на їх здатності виробляти якісну інформацію в інтересах суспільства? Чи під силу журналісту формувати і розвивати сегмент споживачів якісного контенту або йому залишається слідувати запитам масового ринку, щоб вижити?

3. Сесія 3. На якісну журналістику достатньо ринкового попиту. З насиченням відкритого інформаційного простору потужність ринкової влади ЗМІ знижується, а їх уразливість перед запитами ринку зростає. Щоб вижити, професійні медіа орієнтуються на масового споживача, який часто віддає перевагу "смаженим фактам", а не глибокому журналістському розслідуванню. Ті, хто хочуть мати доступ до аналітичного й об'єктивного новинного контенту, повинні будуть почати платити за нього. У той час як безкоштовний інформаційний потік тільки зростає, чи досить буде цієї готовності платити для збереження якісної журналістики?

Источник:  Освітній портал
Ссылка на источник:  http://www.osvita.org.ua/

Возврат к спискуРазработка и поддержка – Центр интеллектуальных ресурсов и технологий.
© Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua