На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

26 березня 2010 р. у Києво-Могилянській Академії відбудеться "День донора крові"

Версия для печати Версия для печати

19.03.2010 18:00:47 |  

26 березня 2010 року, у п'ятницю, з 11.00 до 16.00 у Києво-Могилянській Академії відбудеться "День донора крові" (м. Київ, вул. Волоська, 10, 6-й корпус НаУКМА).

Києво-Могилянська Школа охорони здоров’я проводить безпрецедентну благодійну акцію "День донора крові", в рамках якої передбачено, що студенти зможуть у стінах власного університету здати кров для тих, хто потребує цього найбільше.

Реальна ситуація, що склалася в Україні, характеризується гострою нестачею донорської крові. Факти свідчать: за останні 15 років кількість донорів крові зменшилася вдвічі; потреби клінічної медицини в препаратах крові задовольняють лише на 17-25% від нормативів Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. За інформацією Ради Європи для самозабезпечення країни донорською кров'ю необхідно мати 40-60 донорів на 1 тис. населення. В Європі цей показник складає 40,2, в Україні – 14,6. До того ж 95% з них – це донори-родичі.

При цьому однієї здачі крові може бути достатньо для того, щоб врятувати 3 людських життя. Донорська кров край необхідна онкохворим, серед яких дуже багато дітей. Переливання крові може зберегти життя багатьох жінок під час пологів. І лише переливання крові може врятувати постраждалих від важких опіків та відкритих травм.

Школа охорони здоров’я активно співпрацює у цьому проекті з Київським Обласним центром крові (пересувною станцією переливання крові міста Біла Церква), яка забезпечує найсучасніше обладнання та тест-системи. Процедура забору крові є абсолютно безпечною, провадиться висококваліфікованими медпрацівниками за допомогою одноразового інструментарію. Донорська кров призначається для Київської Обласної лікарні №1, обласного онкодиспансеру та обласного Центру матері та дитини.

Ця акція, профінансована Міжнародним Фондом "Відродження КМА", знайшла величезну підтримку у могилянській спільноті – серед викладачів, студентів, співробітників. Одними з перших кров здадуть президент Могилянки, декани економічного, природничого факультетів, факультету соціальних наук та соціальних технологій, до них долучаться представники ВООЗ в Україні. Студенти навіть створили сайт Клубу Донорів (http://donorkrovi.org) та групу в соціальній мережі http://vkontakte.ru/club15911610. Їхнє завдання – поширення волонтерського донорства та збір крові серед студентів, створення бази даних потенційних та наявних студентів-донорів; надання інформації стосовно донорства та здорового способу життя.

Школа охорони здоров’я та студенти-волонтери ставлять собі за мету поширити цей проект на всі ВУЗи України. Розпочали з Могилянки, яка традиційно активно підтримує інноваційні та благодійні проекти.

Для участі у акції обов'язково мати при собі паспорт громадянина України. Всі студенти, які візьмуть участь у проекті, отримують звільнення від пар на цей день, усі добровольці зможуть пройти безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію та гепатит. Проте, найкращою винагородою стане подяка людей, яким ця кров врятує життя!

Приєднатися до благодійної акції можуть усі охочі.

Можливо, саме ВАША кров врятує чиїсь життя!

Національний університет “Києво-Могилянська академія”
04070, Україна, м. Київ,
вул. Г. Сковороди, 2
тел. (044) 425-15-36, факс (044) 463-71-12
pressa@ukma.kiev.ua

Источник:  Прес-центр НаУКМА

Возврат к списку
НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 613

ДАЙДЖЕСТ СМИ
Юлія Курнішова
Що несе світові ера Дональда Трампа?
Просмотров: 521

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua