На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

22 лютого 2011 р. відбудеться Всеукраїнська акція "Закону – вето, містам - майбутнє"! за накладення повторного вето Президента на Закон "Про регулювання містобудівної діяльності"

Версия для печати Версия для печати

18.02.2011 18:30:50 |  
22 лютого 2011 р. відбудеться Всеукраїнська акція "Закону – вето, містам - майбутнє"! за накладення повторного вето Президента на Закон "Про регулювання містобудівної діяльності".

Громадські активісти прийдуть до будівлі Секретаріату Президента в Києві, а також до стін обласних державних адміністрацій Луганська, Сімферополя, Миколаєва, Маріуполя та Ужгороду з вимогою повторного накладення вето на закон "Про регулювання містобудівної діяльності". У рамках акції до уваги чиновників буде представлений перформанс "Глобальна забудова", в ході якого активісти наочно продемонструють, що чекає на міста України після того, як новий закон вступить в силу. В Києві акція відбудеться об 11:30, в інших містах – о 13:00.

Ініціатором акції виступить Всеукраїнська освітня програма "Розуміємо права людини" таСхідноукраїнський центр громадських ініціатив.

Верховна Рада України ухвалила у новій редакції Закон "Про регулювання містобудівної діяльності" з урахуванням пропозицій Президента України. Цей Закон був розроблений урядом з ініціативи Сергія Тігіпка та Української будівельної асоціації. Він скасовує громадські слухання проектів будівництв, археологічну та екологічну експертизу забудов, та дозволяє забудовникам без спеціального дозволу зрізати дерева. При цьому закон не передбачає відповідальності забудовників за порушення правил.

Після чисельних протестів президент ветував закон, але запропонував парламенту повторно ухвалити його, лише дозволивши людям обговорювати детальні плани територій, які мають бути розроблені. Обговорення конкретних будівництв, а також дослідження екологів та археологів разом з відповідальністю забудовників в оновленому законі теж не прописані. При повторному ухваленні Закону не був врахований Висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради України.

Крім того, Закон не передбачає проведення громадських слухань у тих випадках, коли у громадян відбиратимуть нерухомість, прикриваючись суспільними потребами. В таких випадках за новим Законом громадські слухання проводити не потрібно. Ст. 21 Закону звучать буквально так: "при вирішенні відповідно до Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" питань відчуження для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадські слухання не проводяться". За таких умов у мешканців цілих мікрорайонів (наприклад, в районах реконструкції) можуть відбирати власність навіть не запитуючи у громадян їх думки про це. Те саме стосується вилучення десятків гектарів приватних земель під новобудови.

Крім того стаття 17 Закону передбачає збереження в Генеральних планах частини документа недоступної для громадськості. Закон не визначає наскільки великою буде ця частина і яка в ній местиметься інформація. Насправді це призведе до повторення існуючої ситуації, коли прикриваючись необхідністю збереження державної таємниці корупціонери будуть приховувати від людей цілі генеральні плани.

Екологи, археологи та противники варварських забудов вважають, що їхні ідеї не почуті ані президентом, ані парламентом. Ми закликаємо всіх небайдужих приєднатись до акції та провести протестні заходи своїх містах. Вимагайте від Віктора Януковича накладення вето на Закон "Про регулювання містобудівної діяльності".

Консультації з приводу Закону – Володимир Щербаченко 067 6409440; 

Консультації з питань практичної участі в мирній акції протесту – Ярослав Мінікін 0953495325.
Источник:  Прес-служба Правозахисного центру "Поступ"

Возврат к списку
НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 621

ДАЙДЖЕСТ СМИ
Юлія Курнішова
Що несе світові ера Дональда Трампа?
Просмотров: 526

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua