На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Єдина україномовна газета припинила вихід у Криму

Версия для печати Версия для печати

28.03.2016 12:16:39 |  
дина в Криму україномовна всеукраїнська громадсько-політична та літературна газета "Кримська світлиця" припинила випуск на півострові.

У номері за 25 березня вказано, що це "останній випуск газети", повідомляють "Крим.Реалії". З травня 2015 року газета виходила лише в електронному форматі.

У матеріалі "Фронт всередині країни" зазначається, що 14 березня 2016 року вийшов наказ гендиректора Національного газетно-журнального видавництва про переведення редакції з Сімферополя до Києва. При цьому, підкреслюється в матеріалі, "тисячі відвідувачів сайту газети є найкращим доказом стабільного попиту на неї".

Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим і підкреслюють, що "практично з самого початку "Кримська світлиця" – "своя серед чужих, чужа серед своїх" – змушена була вести боротьбу на двох фронтах: кримському та київському, вимагаючи від влади уваги і державного відношення до гуманітарних проблем українства в Криму".

Гендиректор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун в коментарі Крим.Реалії зазначив, що штатним працівникам газет запропоновано два реальних виходи з ситуації: переїзд в Київ і подальша робота на тих же посадах. І друга пропозиція – перейти на роботу за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ). Тобто, в цьому випадку переїзд не потрібно.

"Ситуація, яка сьогодні є, – це те, що керівництво ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" як видавець газети не може нести відповідальність за штатних працівників, які перебували на окупованій території. Редакція "КС" була захоплена і ліквідована ще в 2014 році. Відповідно, Міністерство культури України як і інші державні відомства, видали директиви про переведення державних установ на материкову частину України", – сказав Щекун.

За його словами, згідно з законодавством України роботодавці зобов'язані створювати безпечні умови праці на робочому місці, стежити за охороною праці та нести відповідальність у разі настання нещасних випадків або будь-яких інших з їхніми працівниками у робочий час на робочому місці відповідно до штатного розкладу підприємства.

"У разі ж укладання договору ЦПХ, роботодавець не є роботодавцем з юридичної точки зору, а лише замовником, а працівник є лише виконавцем, який надає послуги (виконує роботи) на свій ризик", – підкреслив Щекун.

"Кримська світлиця" видається в Криму з 1992 року. Засновники – Міністерство культури і туризму України, Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка та трудовий колектив газети.

З квітня 2010 по липень 2011 газета не виходила в друк. З травня 2015 року друкування газети знову припинилося, з тих пір вона виходила в електронному форматі. З того ж часу ведуться переговори про переїзд редакції в Київ.

Після анексії Криму Росією в 2014 році на материкову Україну переїхали низка проукраїнських і кримськотатарських ЗМІ, які не підтримують анексію півострова або не пройшли реєстрацію за російським законодавством. Також з 2014 року на півострові припинили діяльність низка новинних сайтів.
Источник:  Українська правда
Ссылка:  http://www.pravda.com.ua/

Возврат к списку
АНОНСЫ

ДАЙДЖЕСТ СМИ
Юлія Курнішова
Що несе світові ера Дональда Трампа?
Просмотров: 505

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua