На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Православні відзначають Благовіщення

Версия для печати Версия для печати

07.04.2016 10:00:19 |  
Сьогодні, 7 квітня, православні відзначають одне з 12 головних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Перші відомості про Благовіщення відносяться до 560 року, коли імператор Юстиніан вказав дату його святкування - 25 березня (7 квітня за новим стилем). Католики святкують Благовіщення 25 березня.

За церковними переказами, цього дня Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їй благу вість про майбутнє народження сина, який стане Спасителем усього світу. В руках архангел тримав білу лілію - символ чистоти і непорочності, яка зображена на всіх іконах Благовіщення.

Події цього свята описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У Євангелії він повідомляє, що в 6-й місяць після зачаття праведною Єлисаветою святого Іоанна Предтечі Гавриїл був посланий Богом до Назарета до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу: "Ангел, увійшовши до Неї, сказав: Радій, Благодатна! Господь з Тобою; благословенна Ти між дружинами".

Згідно з церковним переказом, в той момент, коли Діві Марії зявився Архангел Гавриїл, вона читала книгу пророка Ісаії, а саме - слова про народження Месії.

Цього дня було заведено відпускати птахів на волю. Ця традиція символізує звільнення душі від гріхів і святість помислів у таке світле свято.

Благовіщення вважають святом весни і загального благоденства в природі. Зі святом повязано багато народних прикмет: цього дня не можна виконувати будь-яку домашню роботу. Навіть "птах гнізда не вє цього дня" - казали українці.

Вважається, що на Благовіщення і Великдень в пеклі не мучать грішників.

Нагадаємо, 14 березня у православних віруючих розпочався Великий піст.
Источник:  NEWSru.ua
Ссылка:  http://www.newsru.ua/

Возврат к списку
АНОНСЫ

ДАЙДЖЕСТ СМИ
Юлія Курнішова
Що несе світові ера Дональда Трампа?
Просмотров: 505

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua