На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Українці читають більше за поляків - дослідження

Версия для печати Версия для печати

28.04.2016 14:17:44 |  
Майже 63 відсотки поляків не прочитало за минулий рік жодної книжки. Це показують дослідження Національної бібліотеки Польщі.

"Ця негативна статистика щороку зростає, - говорить письменниця Жанна Слоньовська. Народилася у Львові. Живе у Кракові, пише польською. - Вмирає культура літературних зустрічей, дискусії. У моєму польському видавництві не раз були розмови – може, не будемо робити зустрічі з читачами, бо і так прийде три особи. В Україні інакше. Тут уміють говорити і дискутувати про літературу. Люди готові цілу ніч слухати поезію. І це будуть повні зали. У Польщі це елітні речі. Там такого немає.

У Польщі книжка стає ґаджетом, - продовжує письменниця. - Книгарні перенасичені речами, які називаються книжкою - порадники, нескінченні історії на зразок "Як я вийшла з алкоголізму". У Франції, коли заходиш у найбільшу книжкову крамницю, чітко бачиш – хороша література має білі обкладинки. Якщо картинки, то маленькі. Кольорова книжка – значить - це кіч. У Польщі часто прекрасні тексти видаються під яскравими обкладинками, бо так вирішує відділ маркетингу. Колись хотіла видати книжку для дітей. Обкладинку була зеленавого кольору. Видавництво мені сказало – у нас купують червоне і золоте. Так книжку і не видали".

Українці читають трохи менше. Дослідження консалтингової компанії "Pro.mova" у 2013–2014 роках показали, що 57,9 % опитаних прочитали за рік бодай одну книжку.

"Ми затрималися у часі перемін. Це дає і позитивні плоди – у буремні часи з'являється багато креативних ідей. Поляки переситилися інформацією. Впав інтерес суспільства до читання, - каже директор львівського "Видавництва Старого Лева" Мар'яна Савка.

У Європі до книжок найбільше береться чехів - 84% читає мінімум одну книжку на рік.
Источник:  Газета.ua
Ссылка:  http://gazeta.ua/

Возврат к списку
АНОНСЫ

ДАЙДЖЕСТ СМИ
Юлія Курнішова
Що несе світові ера Дональда Трампа?
Просмотров: 505

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua