На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Україна святкує День вишиванки

Версия для печати Версия для печати

19.05.2016 10:36:54 |  
В Україні відзначають День вишиванки (кожен третій четвер травня) - свято, яке за 10 років пройшло шлях від флешмобу чернівецьких студентів до культурної події міжнародного рівня.

В Україні акція не є офіційною, хоча ініціатори свята ще торік зверталися до президента України Петра Порошенка з проханням надати Дню вишиванки (як варіант "Дню національного одягу") державного статусу. Аналогічна петиція зареєстрована на сайті глави держави і в цьому році. Суть свята полягає в тому, щоб українці змінили або доповнили звичайний одяг національною вишивкою.

У 2015 році акцію підтримали представники 38 країн світу, цьогоріч організатори очікують, що День вишиванки відзначать щонайменше у 50 країнах. У Києві 19 травня планується масштабний флешмоб: кияни з лівого берега Дніпра об'єднаються з жителями правобережжя столиці і вишикуються в "живий ланцюг". Акція стартує о 18.00 одночасно на Софіївській та Михайлівській площах столиці.

Також у 2015 році акцію підтримали бійці АТО, а Порошенко у вишиванці виступив перед представниками української діаспори в Ризі. Крім того, вишиванку на честь свята подарували Папі Римському Франциску.

Планується, що 19 травня до свята масово приєднаються працівники Укрзалізниці - замість формених кітелів вони одягнуть вишиванки. У минулому році в українському національному одязі на роботу вийшли кондуктори столичного громадського транспорту.

У прес-службі КП "Київський метрополітен" також повідомили, що до Дня вишиванки в столичному метрополітені покажуть різноманіття вишиванок регіонів України.

"Столичний метрополітен приєднається до святкування Дня вишиванки. Так, за підтримки громадської організації "Всесвітній день вишиванки" 19 травня об 11.00 у вестибюлі станції "Золоті ворота" відбудеться відкриття фотопроекту "Берегині", - йдеться в повідомленні.

Автор Дарина Зарайська присвятила його жінкам-волонтерам і зафіксувала реалії їхнього життя в національному одязі.

Крім того, під час виставки для всіх охочих буде проведено історичний лекторій про особливості вишивок різних регіонів України з показом на моделях.

Також співробітникам підземки в цей день дозволили змінити свій професійний одяг на вишиванки.

Здавна українська вишиванка слугувала як прикрасою, так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити, з яких країв родом власник вишиванки. Наші предки вірили, що вишита сорочка оберігає людину від недобрих думок і заздрісних поглядів поганих людей. Цьогоріч 19 травня в Україні відзначатимуть День вишиванки - символу належності до роду та нації, ознаки українськості, яка вирізняє українця у багатомірному, багато-вбраному глобалізованому світі.
Источник:  NEWSru.ua
Ссылка:  http://www.newsru.ua/

Возврат к списку
АНОНСЫ

ДАЙДЖЕСТ СМИ
Юлія Курнішова
Що несе світові ера Дональда Трампа?
Просмотров: 505

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua