Сьогодні - День археолога в Україні та Міжнародний день археолога у світі

15.08.2009 12:48:19 

Сьогодні - День археолога в Україні та Міжнародний день археолога у світі.

В Україні та Молдові традиція цього свята (як неофіційного) сягає Трипільської експедиції 40-50-х років, яку очолювала видатний археолог Тетяна Сергіївна Пассек, день народження якої - 15 серпня.

Вперше День археолога святкували на теренах СРСР 1947 року археологи Волго-Донської археологічної експедиції під керівництвом доктора історичних наук (тоді ще кандидата) Бориса Міхліна.

З того часу це свято відзначали всі археологічні експедиції, що знаходилися на дослідженнях "у полі". Цього дня новачків посвячують у археологи за всіма правилами давніх містерій.

До минулого року свято було неофіційним.  Згідно з Указом Президента України "Про День археолога" від 6 серпня 2008 року № 694/2008, "…ураховуючи вагомий внесок українських учених-археологів у розвиток вітчизняної археології, дослідження, збереження, популяризацію археологічної спадщини України та на підтримку ініціативи громадськості…", свято набуло офіційного статусу.

Источник:  ВЕМ

Возврат к спискуРазработка и поддержка – Центр интеллектуальных ресурсов и технологий.
© Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua