На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

8 причин, чому Росії життєво необхідна Україна

Версия для печати Версия для печати

27.12.2013 10:57:24 |  
Російська наполегливість скоро може увійти в фольклор, нарівні із знаною в усьому світі широкою гостинністью. Наполегливе та братнє бажання Росії допомогти Україні, дати їй грошей, дати їй знижку на газ, зняти митні обмеження, а заодно залучити її до складу Митного союзу, Євразійського союзу цьому дуже сприяє. Що ж так приваблює Росію в Україні?

1.Транзитна зона

Через Україну Росія здійснює транспорт своїх енергоносіїв. Територією України здійснюється до 80% експорту нафти й газу з Росії в ЄС. Окрім того, є можливість транспорту й інших вантажів – через вихід до Чорного моря. Утворення стійкого економічно-політичного союзу з Україною дасть Росії можливість користуватися “зоною транзиту” вільно і (майже) безкоштовно.

2. Острівець промисловості

В Україні ще в радянський час, особливо в південній та східній частині, була побудована передова на той час індустрія. В 90-ті роки ліберальні реформи в Росії підрізали високотехнологічну промисловість. Тепер вона потребує відродження промисловості, що без України та допомоги “українських робочих рук ускладнюється. Крім того, через світову глобалізацію, майбутнє залишається за глобальними, себто великими ринками. Росія разом з Білоруссю, Україною, Казахстаном, і можливо, деякими іншими країнами колишнього Радянського Союзу, такий ринок по частинах можуть зібрати.

3. Значна частина експортно-імпортного балансу

Товарооборот між країнами у відносно спокійному 2012 році склав 45 млрд дол. В цьому році через “торгові війни”, які так вперто заперечував прем’єр-міністр України Микола Азаров, він скоротився на чверть. Але торгові взаємини між країнами всеодно залишаються масштабними: за прогнозом ЦБ РФ обсяг рахунків поточних операцій дасть 27 % сальдо платіжного балансу Росії в 2014 році. Україна є головним торговим партнером РФ серед країн СНД. Тому Росія зацікавлена у стабільному і визначеному економічному об’єднанні, “без сюрпризів”.

4. Джерело робочої сили

Щільність населення Росії – 8,5 людини на кв. км. А щільність населення України – 75,5 людини на кв. км. Тому для Росії можливість безперешкодного залучення українських мігрантів є вигідним шляхом поповнення дефіциту робочих рук, при чому без потенційних проблем національної ідентичності, які останнім часом стають все дошкульнішими. Не так давно, в жовтні, під час погрому в районі російської столиці Західне Бірюлево ця проблема проявилась у всій своїй красі.

За даними УЦСІ , нині в Росії перебуває 2 млн українських мігрантів, майже половина з яких має спеціальну освіту. До того ж тут є і економічна вигода – середня зарплата мігранта з України на 25% менше, ніж росіянина. І більша частина мігрантів з України працює в Росії офіційно, тобто сплачує податки.

5. Євроінтеграція як поганий приклад

Демократична і євроінтегрована Україна може стати каталізатором реформ та змін в Росії. Очевидно, що ніяка влад не є вічною, і ми знаємо, яким заразним буває поганий приклад. Для порівняння, в Києві на Майдані Незалежності вже місяць проходить протест проти рішення призупинки євроінтеграції України. В той час як в Росії мітинг на Болотній площі розігнали силою через значно коротший час. До українців теж намагалися застосувати силовий сценарій, але це додало акції протесту тільки більших масштабів і більше причин для гніву. Мати такий приклад під боком небезпечно. Тому тут дійсно стоїть питання як не допустити її приєднання до ЄС.

6. Президентські козирі

Російському керівництву потрібні дії, які вказують на те, що країна розвивається і розширюється. Президенту Путіну треба якось підтверджувати свою ефективність і вагомість у політичних процесах. І залучення України в зону впливу Росії може стати таким сильним політичним козирем. Вдалий хід у сирійських переговорах із режимом Башара Асада підняв престиж Путіна як політика і президента. А перемога у боротьбі з ЄС за Україну і її приєднання до Митного союзу виглядатиме ще блискучіше – і противник сильніший, і винагорода більш ласа.

7. Радянська спадщина

Радянський Союз – привид, який все ніяк не хоче упокоїтись із миром десь всередині книг з історії. Якщо виходити із контексту, що Росія – правонаступниця та ідеологічна спадкоємиця Радянського Союзу, то намагання Росії приєднати Україну до Митного та Євразійського союзів виглядають як спроба відтворити те об’єднання, яке розпалось 22 роки тому. І Митний союз Білорусі, Казахстану і Росії без України виглядає слабкою подобою колишнього СРСР.

8. Локомотив прогресу

Ще одну цікаву думку, навіщо Росії Україна, висловив російський же аналітик під час відеомосту Москва – Київ, присвяченому євроінтеграції України. Успішної інтеграції на пострадянському просторі без України бути не може, вважає професор кафедри торгової політики факультету світової економіки та світової політики Вищої школи економіки Олексій Портанський. Він нагадав про Євросоюз, де існував «локомотив» – Франція і Німеччина, які тягнули за собою всіх інших, забезпечуючи прогрес цієї структури. Експерт додав, що на пострадянському просторі цим локомотивом може бути тільки зв’язка Росії та України. Тобто, тягнути це ярмо самотужки в межах Митного Союзу Росія не хоче.

На перший погляд може здатись, що тільки Росія зацікавлена в Україні, а нам так взагалі нічого від нашого східного сусіда не треба. Це не так, в нас є свої потреби й інтереси в країні двоголового орла: ті ж енергоносії, великий ринок збуту та й президент наш теж свої козирі в рукав ховає…. Але це вже інша історія.
Источник:  Finance.ua
Ссылка:  http://news.finance.ua/

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 614

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua