На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

100 днів діяльності уряду: шлях до стабілізації

Версия для печати Версия для печати

12.03.2015 16:14:58 |  
Наш уряд не бореться ні за свої рейтинги, ні за свою популярність. Тому що проведення таких реформ в короткостроковій перспективі не додає політичних плюсів. Ми знаємо, на що йдемо. Ми пішли на ці кроки заради завтрашнього дня

Прем’єр-міністр України ЯЦЕНЮК Арсеній Петрович

Уряд взяв на себе політичну відповідальність за стан справ у країні і пішов на ті кроки, які не робилися понад 20 років. Це наша місія, наше завдання, і ми це робим.о

Чудово усвідомлюю, як складно зараз громадянам та всій країні. Російська військова агресія, війна, неймовірні втрати економіки б’ють по кишені кожного українця. Важко навіть порівняти, які країни проходили подібні випробування.

Ми проводимо складні реформи, які отримують об’єктивно не найкраще сприйняття серед українців на сьогоднішньому етапі.

Але я прошу всіх зрозуміти: без сьогоднішніх реформ у нас не буде завтра.

Наш уряд не бореться ні за свої рейтинги, ні за свою популярність. Тому що проведення таких реформ в короткостроковій перспективі не додає політичних плюсів. Ми знаємо, на що йдемо. Ми пішли на ці кроки заради завтрашнього дня.

Проти українських реформ виступає Володимир Путін, Опозиційний блок, який привів країну до стану банкрутства, з якого ми її витягуємо, та група політиканів, які хочуть заробити дешеві політичні рейтинги на країні, що знаходиться в стані війни.

Все, що зроблено сьогоднішнім Урядом, підтримує Велика сімка, наші американські, європейські партнери. І вони допомагають Україні сьогодні вийти з дуже важкої ситуації. Але хочу всіх запевнити – ми вийдемо з неї.

Хочу попросити тільки одного – витримки, розуміння і єдності. Давайте думати не про себе, а про наших дітей і майбутні покоління. Про те, як витягнути країну з цієї прірви. Іншого рецепту не існує.

Віце-прем’єр-міністр України ВОЩЕВСЬКИЙ Валерій Миколайович
(від фракції Радикальної партії Олега Ляшка)

Що зроблено

Забезпечено ефективну діяльність Антикризового енергетичного штабу, що допомогло в умовах військової агресії та обмеженого доступу до енергоносіїв зберегти енергетичну систему України та успішно пройти опалювальний сезон.

Взяв участь у підготовці законів, що дозволили здійснити дерегуляцію, поліпшити якість державних послуг, зробити прозорими держзакупівлі.

Над чим працюю зараз

Завершення реформування природоохоронної системи, державних підприємств у сфері транспорту, дорожнього господарства, зв’язку та надрокористування. Запровадження конкурентних та прозорих умов роботи в цих галузях на принципах державно-приватного партнерства.

Створення національного ринку торгівлі квотами на викиди СО2, впровадження системи ефективного використання інструментів «зелених інвестицій». Розробка в рамках роботи Антикризового енергетичного штабу Національного плану реагування на надзвичайні ситуації у паливно-енергетичному комплексі в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України КИРИЛЕНКО В’ячеслав Анатолійович
(від фракції Політичної партії «Народний фронт»)

Що зроблено

Подовжено податкові пільги для вітчизняних книговидавців. Започатковано проект «Зброя культури» - представники міністерства, митці та волонтери спільно організовують мистецькі заходи та кінопокази у зоні АТО та на прилеглих територіях.

На базі бібліотек створено центри підтримки вимушених переселенців. Працевлаштовані викладачі та переведені студенти навчальних культурних закладів з тимчасово окупованих територій.

Розроблено нові законодавчі механізми державної підтримки національного кіно- та телевиробництва. Розпочато запровадження електронної системи моніторингу діяльності публічних бібліотек. Вперше законом захищено видатки на охорону державних та комунальних музеїв, заповідників та інших закладів культури.

Над чим працюю зараз

Затвердження Стратегії реформ культури. Захист національного культурного продукту спеціальним законом.

Створення законодавчої бази для збільшення частки українського продукту в теле- та радіоефірі. Комплексні заходи для розвитку вітчизняного кіно.

Реформа пам’яткоохоронного законодавства з метою його децентралізації та дерегуляції.

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України 
ЗУБКО Геннадій Григорович
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

На місцевий рівень передані повноваження та ресурси – розроблені та прийняті відповідні закони. Завдяки цьому місцеві громади отримують додатковий ресурс на суму понад 26 млрд грн. Децентралізація в сфері архітектурно-будівельного контролю, спрощення дозвільних і погоджувальних процедур у будівництві.

Спрощені механізми переобладнання та перепланування жилих приміщень. Залучені інвестиційні кошти на відновлення Донбасу та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб. Розпочато роботу з внесення змін до Конституції в частині децентралізації.

Над чим працюю зараз

Продовження децентралізації – максимальна передача функцій місцевим громадам. Спрощення дозвільної та погоджувальної процедур у будівництві. Гармонізація основних вимог до будівель і споруд з нормами законодавства ЄС. Спрощення умов для розміщення на ринку будівельних виробів.

Створення сприятливого інвестиційного клімату для розвитку територій шляхом розроблення містобудівної документації. Планується поступове приведення тарифів до економічно обгрунтованих. Підвищення енергоефективності, енергоощадності та розвиток альтернативної енергетики в житлово-комунальній сфері.

Міністр фінансів України ЯРЕСЬКО Наталія Енн
(від фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»)

Що зроблено

Зроблено важливі кроки на шляху до стабілізації фінансової системи країни та децентралізації системи міжбюджетних відносин. Зокрема, прийнято державний бюджет, що дозволяє зменшити дефіцит сектору загального державного управління; досягнуто угоди про надання масштабної міжнародної фінансової допомоги з боку як МВФ, так і інших партнерів України. Знижено тиск на інфляцію через зменшення дефіцитів НАК «Нафтогаз України» та Пенсійного фонду. Для легалізації заробітних плат знижено єдиний соціальний внесок.

Розширено податкову базу за рахунок боротьби з тіньовою економікою, в тому числі з податковими ямами, а також за рахунок збільшення оподаткування заможних, запровадження електронного адміністрування ПДВ. Законодавчі зміни, ініційовані Міністерством, отримали високу оцінку Міністрів фінансів країн Великої сімки.

Над чим працюю зараз

Зменшення дефіциту державного бюджету. Проведення консультацій з тримачами суверенного боргу країни з метою зменшення боргового навантаження на держбюджет у найближчі роки. Створення умов для того, аби Україна знову могла повернутися на зовнішні ринки. Вдосконалення податкового законодавства: поліпшення як податкової політики, так і самого процесу адміністрування податків.

Реформування роботи Міністерства фінансів, яке має стати справжнім європейським міністерством за стандартами та якістю своєї роботи.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України АБРОМАВИЧУС Айварас
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

Скасовано 16 регуляторних обмежень, 26 видів діяльності більше не потребують ліцензування. Строк отримання сертифікатів у аграрній сфері скорочено, скасовано неефективні експертизи та моніторинги. Ці зміни спростять умови ведення бізнесу, зменшать корупцію, залучать інвестиції та загалом дадуть економічний ефект близько 60-90 млрд грн впродовж п’яти років.

Проведено реорганізацію Міністерства, скорочено кількість департаментів, а штат чиновників скоротиться на 30% найближчим часом та ще на 20% восени.

Ініційовано оприлюднення фінансової звітності усіх державних компаній та нову прозору процедуру призначення їх керівників. Тепер генеральні директори державних компаній відбираються відкрито і з урахуванням оцінки незалежних експертів.

Над чим працюю зараз

Підготовка до другої стадії дерегуляції – так званої «гільйотини»: контролюючі органи або доведуть користь від свого існування, або будуть ліквідовані. Продовжуємо прибирати надмірні регуляторні бар’єри, щоб поліпшити інвестиційний клімат.

Українська система стандартизації та технічного регулювання приводиться до європейських стандартів, що значно спростить експорт наших товарів на ринки ЄС. Ми розпочали реформування системи державних закупівель, аби зробити їх чесними та конкурентними.

Міністр соціальної політики України РОЗЕНКО Павло Валерійович
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

Забезпечено соціальну справедливість у нарахуванні та отриманні пенсій: запроваджено оподаткування високих пенсій та обмежено спецпенсії народним депутатам, суддям, прокурорам тощо. Створено передумови для переходу на адресну систему надання пільг, зокрема, призначено щомісячну доплату у розмірі 250 гривень для дітей віком до 3 років з малозабезпечених сімей. Розпочато процес об’єднання фондів з тимчасової втрати працездатності та нещасних випадків на виробництві, що дасть можливість зекономити близько 3 млрд грн та спрямувати ці кошти на посилення соціального захисту застрахованих осіб. Проведено реформу системи субсидій, яка почне діяти вже з травня: спрощено процедуру їх оформлення, усунуто несправедливі обмеження та штучні критерії, до 25 млрд грн збільшено видатки на надання житлових субсидій.

Запроваджено нові програми для соціального захисту учасників АТО. Здійснені виплати матеріальної допомоги сім’ям загиблих під час подій на Майдані. Децентралізовано повноваження та ліквідовано корупційні схеми у реалізації соціальних програм із закупівлі путівок до санаторно-курортних закладів для громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, організації безплатного харчування дітей, які навчаються у навчальних закладах на радіоактивно забрудне-них територіях. З метою покращення соціальних гарантій найманих працівників посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю. Забезпечено своєчасну виплату пенсій та інших соціальних допомог.

Над чим працюю зараз

Реформування системи пільг з метою забезпечення адресності їх надання. Збільшення кількості одержувачів субсидій до 3-4 мільйонів сімей. Розширення кола надавачів соціальних послуг за рахунок залучення недержавних організацій. Підготовка до проведення пенсійної реформи, зокрема шляхом запровадження професійної пенсійної системи та створення умов для запровадження накопичувальної системи. Модернізація служби зайнятості та сервісу надання послуг шукачам роботи та роботодавцям. Затвердження та реалізація Програми працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб на 2015-2016 роки.

Міністр юстиції України ПЕТРЕНКО Павло Дмитрович
(від фракції Політичної партії «Народний фронт»)

Що зроблено

Запроваджено систему електронних торгів арештованим майном СЕТАМ, яка знищила корупційні схеми в Міністерстві юстиції.

Знищено макрокорупційні схеми, які були пов’язані із виготовленням спецбланків та з незаконною оплатою офшорним компаніям роялті, що лише в минулому році зекономило близько 1 млрд грн коштів державного бюджету.

Розпочато реформу надання публічних сервісів Реєстраційною службою. По всій території України запроваджено пілотні проекти щодо екстериторіальності фронт- та бек-офісів, спрямовані на скорочення часу, зменшення кількості паперів під час вчинення реєстраційних дій.

В рамках реформи надання публічних сервісів запроваджується система електронних сервісів. Суть реформи: максимально зменшити кількість паперових довідок, що їх отримують громадяни, а також заборона державним органам вимагати відповідні довідки від громадян. Всі довідки та витяги, яких протягом року видається близько 1 млн 600 тис. штук, можна буде отримати через Інтернет без черг.

Проведено функціональний аудит системи органів юстиції.

Відбувається скорочення чисельності та оптимізація структури Міністерства юстиції. Скорочено на 30% центральний апарат та на 20% апарати територіальних органів юстиції.

Оголошено публічні конкурси на всі керівні посади у Міністерстві юстиції.

Над чим працюю зараз

Продовження реформування надання публічних сервісів через передачу цих функцій місцевим органам влади та нотаріусам.

Продовження реформування системи виконавчої служби через створення системи приватних виконавців.

Наші середньотермінові цілі в рамках реформ – досягнення наступних результатів в рейтингу Doing Business: реєстрація бізнесу – зараз 76 місце, ціль – 13; реєстрація власності – зараз 59, ціль – 47; забезпечення виконання контрактів – зараз 43, ціль – 31; розв’язання неплатоспроможності – зараз 142, ціль - 75.

Міністр внутрішніх справ України АВАКОВ Арсен Борисович
(від фракції Політичної партії «Народний фронт»)

Що зроблено

У Міністерстві внутрішніх справ розпочато практичний етап реформи.

На базі міста Києва перейшов у завершальну стадію перший етап створення нової патрульної служби. МВС України розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування органів внутрішніх справ». 12 лютого 2015 року законопроект прийнятий Верховною Радою України та направлений на підпис.

Президентові України. Розпочато роботу над розробкою законопроектів, передбачених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, – «Про Національну поліцію», «Про органи внутрішніх справ», «Про внесення змін до Закону України «Про дорожній рух» та «Про запровадження системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху».

МВС України активно задіяне в проведенні антитерористичної операції. Працівники міліції та військовослужбовці Нацгвардії несуть службу на 68 блокпостах у зоні АТО. Усього до участі в АТО залучено 13 485 працівників міліції та військовослужбовців Національної гвардії України. В структурі МВС створені 37 підрозділів міліції особливого призначення, 27 з яких беруть безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції.

Над чим працюю зараз

Найближчим часом розпочнеться процес оптимізації структури органів внутрішніх справ. Він передбачає чітке розмежування функцій силового блоку та цивільного сервісного центру, усунення дублювання повноважень, позбавлення підрозділів органів внутрішніх справ невластивих їм функцій, а також запобігання можливості виникнення корупційних схем. Зокрема, на базі батальйонів особливого призначення та спецпідрозділів МВС буде створено єдиний підрозділ спеціального призначення К.О.Р.Д.

У результаті реалізації запланованих заходів у МВС України відбудеться передбачене Коаліційною Угодою скорочення підрозділів боротьби з організованою злочинністю, транспортної та ветеринарної міліції.

Міністр Кабінету Міністрів України ОНИЩЕНКО Ганна Володимирівна
(від фракції Політичної партії «Народний фронт»)

Що зроблено

В Секретаріаті КМУ запроваджено повний цикл роботи з документами в електронному вигляді з можливістю електронного візування документів, що значно скорочує витрати державного бюджету та ліквідує зайві бюрократичні процедури. Започатковано обмін документами в електронному вигляді з Апаратом Верховної Ради, Адміністрацією Президента. Для усунення дублювання функцій та скорочення державного апарату в Секретаріаті КМУ на громадських засадах був проведений незалежний аудит та аналіз ефективності організаційної структури Секретаріату.

Реалізується комплексний План заходів на 2014-2017 роки з виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Схвалено 57 планів імплементації, 64 акти законодавства ЄС, проведено перше засідання Ради асоціації між Україною та ЄС.

Оприлюднено перший Звіт про виконання Угоди про асоціацію з ЄС, який отримав позитивну оцінку наших європейських партнерів.

Над чим працюю зараз

Проведення відкритого і прозорого конкурсу на заміщення вакантних посад керівників державних підприємств, що належать до сфери управління КМУ. Доопрацювання та подання у Верховну Раду України Закону «Про державну службу».

Міністр аграрної політики та продовольства України ПАВЛЕНКО Олексій Михайлович
(від фракції Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»)

Що зроблено

Спільно з експертами ЄС розроблено Єдину комплексну Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на 2015-2020 роки. Розроблено та впроваджено нормативно-правові акти з дерегуляції галузі. Спрощено процедури видачі карантинного та фітосанітарного сертифікатів, що зменшує корупцію і спрощує умови ведення бізнесу.

В рамках боротьби з корупцією в діяльності державних підприємств виявлено зловживань на суму понад 9 млрд грн. До правоохоронних органів направлено понад 100 повідомлень про порушення та зловживання. Відповідальність матиме конкретні прізвища. Запроваджено відкриту конкурсну систему відбору керівників, оголошено та підготовлено до оголошення конкурси на понад 70 державних підприємствах. Проводиться фінансова діагностика підприємств галузі з залученням міжнародних експертів. Ініційовано роздержавлення більшості з держпідприємств.

Додатково у бюджеті передбачено 550 млн грн на фінансування галузевих програм. Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Канадою та Ізраїлем щодо підтримки українських плодоовочевих господарств. Цей проект дасть українським аграріям 400 млн грн.

Над чим працюю зараз

Забезпечення продовольчої безпеки держави. Залучення міжнародних інвестицій у інфраструктурні проекти.

На півдні країни планується побудувати сучасну зрошувальну систему.

Збільшення експорту сільськогосподарської продукції та відкриття і подальше розширення світових ринків. Зокрема відкриття ринків ЄС для молочної та м’ясної продукції.

Переговори з ЄС щодо збільшення квот на деякі види сільгосппродукції. Адаптація чинного законодавства відповідно до вимог ЄС.

Міністр екології та природних ресурсів України ШЕВЧЕНКО Ігор Анатолійович
(від фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»)

Що зроблено

Повернено до державної власності 19 газових родовищ та три значні частки спільного видобування газу на Сахалінському родовищі, які були незаконно передані пов’язаній з «сім’єю» Януковича приватній компанії.

Скасовано контроль вод ізольованого баласту у морських портах – корупційну схему, яка суттєво погіршувала конкурентоздатність українських портів.

Відкрито інформацію про всі спецдозволи на користування надрами, власників дозволів та підстави для їх видачі. Розмитнені та передані МВС 256 нових гібридних авто Toyota Prius для нової патрульної поліції України.

Значно спрощено процедуру перевезення товарів, які не містять озоноруйнівних речовин.

Укладено грантову угоду з ЄБРР про безповоротне надання Україні 350 млн євро на добудову нової захисної споруди на Чорнобильській АЕС. Досягнуто домовленості з урядом Німеччини про надання Україні гранту у розмірі 14 млн євро на розвиток національних парків у карпатському регіоні.

Над чим працюю зараз

Подальше повернення державі незаконно відчужених родовищ корисних копалин. Наведення ладу у видобутку бурштину в Рівненській та Житомирській областях.

Запобігання незаконній вирубці лісів. Доопрацювання та забезпечення прийняття нового Кодексу про надра та нового, більш ефективного механізму аукціонного продажу дозволів на розробку корисних копалин.

Переведення максимальної кількості адміністративних послуг в онлайн-режим, створення реальної системи «єдиного вікна» та перехід на електронні процедури у відносинах з бізнесом, автоматизація контролю. Максимальна прозорість діяльності Мінприроди – публічність витрат бюджетних коштів, відкритий реєстр чиновників із зазначенням розмірів зарплат та надбавок, онлайн-реєстр виданих дозволів та ліцензій. Перетворення Чорнобильської зони на біосферний заповідник та повернення безпечних територій до нормального життя та економічної активності. Докорінне реформування системи екологічного контролю.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України ДЕМЧИШИН Володимир Васильович
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

В умовах надзвичайного стану в енергетиці вдалося пройти зиму – забезпечити функціонування енергосистем, уникнути масових аварійних та віялових відключень електроенергії, залучити 680 млн доларів інвестицій в розвиток інфраструктури. Опалювальний сезон пройдено в умовах надкритичних проблем із вугіллям, з пошкодженою транспортною та енергетичною інфраструктурою на сході України.

Суттєво збільшено реверсні поставки газу з європейських країн – до 60 кубічних метрів на день. Розроблено Програму реформування вугільної галузі, яка покликана модернізувати перспективні шахти, реорганізувати чи законсервувати збиткові, провести приватизацію підприємств.

Забезпечено прозоре проведення аукціонів з продажу скрапленого газу, нафти та конденсату власного видобутку.

Над чим працюю зараз

Проведення системних реформ у відповідності до правил Європейського енергетичного співтовариства та в дусі євроінтеграції, залучення інвестицій в застарілу інфраструктуру, зменшення залежності від енергоносіїв з Російської Федерації та збільшення власного видобутку енергоносіїв.

Зменшення рівня корупції, боротьба з непрозорим ціноутворенням та монополіями.

Тривають перемовини з Китаєм та низкою інших держав щодо залучення коштів для модернізації інфраструктури ПЕК, що дасть можливість забезпечити нові робочі місця, зменшити втрати енергії на етапі виробництва та донесення до споживача.

Міністр закордонних справ України КЛІМКІН Павло Анатолійович
(за поданням Президента України)

Що зроблено

Забезпечено широку міжнародну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України з боку провідних міжнародних організацій та іноземних партнерів.

Забезпечено переговорний процес з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, результатом якого стало схвалення лідерами України, ФРН, Франції та РФ Мінських домовленостей. Домовленості спрямовані на припинення вогню, виведення з території України всіх іноземних збройних формувань, військової техніки і найманців, а також на звільнення заручників та відновлення контролю України над кордоном.

Сприяння забезпеченню неухильного виконання усіма сторонами досягнутих у Мінську домовленостей.
Залучено понад 100 млн євро гуманітарної допомоги з боку ЄС та його держав-членів.

Запроваджено біометричні паспорти і розпочата їх видача – цей крок наближає Україну до безвізового режиму з Європейським Союзом.

Затверджена річна Національна програма співробітництва Україна-НАТО на 2015 рік, яка передбачає зокрема створення спеціальних цільових фондів на зміцнення обороноздатності держави.

На законодавчому рівні закріплено відмову від позаблокового статусу та визначено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.

Над чим працюю зараз

Завершення виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Планується укладення Угоди про співробітництво з Євроюстом. Підготовка до спільної з іноземними партнерами міжнародної конференції з підтримки реформ в Україні. Забезпечення надання міжнародної гуманітарної, військово-технічної та фінансової допомоги, у тому числі для відбудови Донбасу та підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Використання всіх дипломатично-правових механізмів для звільнення українських громадян, що незаконно утримуються на території РФ, для повернення миру та безпеки на сході нашої держави та поновлення українського суверенітету в АР Крим.

Міністр інформаційної політики України СТЕЦЬ Юрій Ярославович
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

Розроблена та реалізована соціальна програма на підтримку четвертої хвилі мобілізації. Створена комісія з питань забезпечення національного телерадіомовлення в усіх областях України, включаючи Донецьку та Луганську області. Створено та впроваджено Інтернет-платформу i-army.org.

Створено експертну раду, що розпочала роботу над концеп-цією інформаційної безпеки України.

Над чим працюю зараз

Запуск українського телеканалу іномовлення «Ukraine Tomorrow». Запровадження тренінгів інституту військових кореспондентів. Розробка окремої кампанії в рамках інформаційної політики щодо кримського півострова «Крим – це Україна». Відновлення мовлення українських телеканалів і радіостанцій на Донбасі.

Міністр інфраструктури України ПИВОВАРСЬКИЙ Андрій Миколайович
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

Першими ініціювали прозору та професійну процедуру відбору керівників найбільших держпідприємств. Вся інформація про закупівлі підзвітних Міністерству підприємств розміщується на сайті, а етапи тендерів транслюються онлайн для забезпечення повної прозорості. Це гарантує найкращу ціну і раціональне використання бюджетних коштів. У співпраці з МОЗ передали фінансування залізничних відомчих закладів охорони здоров’я на місця.

Розпочато роботи з оновлення локомотивного парку «Укрзалізниці» та електрифікації ліній.

Розроблено стратегію прозорого міністерства – електронного врядування, яке мінімізує вплив чиновників на державні рішення і забезпечить кожному громадянину доступ до питань, пов’язаних з роботою Міністерства, в режимі онлайн. Розроблено механізм оперативного реагування на нестандартні ситуації, які постійно виникають через події на сході України: як швидко відбудувати зруйновані мости і залізничні шляхи, розмінувати об’єкти інфраструктури тощо.

Над чим працюю зараз

Продовження боротьби з корупцією шляхом зміни на ключових позиціях у підшефних структурах тих людей, які перешкоджають зміні усієї системи. Подальше реформування системи, аби чиновник не міг впливати на прийняття рішень, тобто усунення самої можливості корупції.

Реформування державних підприємств задля їх максимально ефективної роботи і наповнення бюджету країни. Корпоратизація «Укрзалізниці» та «Укрпошти», їхня трансформація в акціонерні товариства, що усуне дублювання функцій, дозволить зекономити і зробить компанії зрозумілими для міжнародних фінансових організацій, які виступають кредиторами цих підприємств.

Децентралізація «Укравтодору», передача доріг місцевого значення у відання місцевої влади разом із коштами на їх утримання.

Робота із залучення у галузь інвесторів, опрацювання питання концесії та інших форм партнерства держави і підприємців.

Відродження річок як транспортних артерій країни: внесення до Парламенту законопроекту «Про внутрішній водний транспорт», а також інша законотворча робота, покликана сприяти розвитку української транспортної галузі та її інтеграції у загальноєвропейську.

Міністр молоді та спорту України ЖДАНОВ Ігор Олександрович
(від фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»)

Що зроблено

На 5 млн грн зменшено витрати на апарат Міністерства. У відкритому доступі публікується інформація про розподіл бюджетних видатків на програми Міністерства, накази про витрачання державних коштів на проведення змагань та тренувальних зборів.

Створено Раду з питань реформування сфери фізичної культури і спорту та Раду з питань реформування молодіжної сфери як майданчики для громадського обговорення запланованих змін.

Сформовано дорожні карти реформ у сфері фізичної культури та спорту, а також реформування молодіжної політики, створено відділ національно-патріотичного виховання. Розроблено концепцію державної програми «Молодь України» на 2016-2020 роки.

Проведено функціональний аудит Міністерства – виявлено непритаманні й дублюючі функції, розроблено зміни до закону «Про фізичну культуру і спорт» щодо їх оптимізації.

Забезпечено максимально безболісний перехід на місцеві бюджети ДЮСШ, які раніше фінансувалися Фондом соцстраху. За поданням Міністерства ухвалено зміни до держбюджету на 2015 рік про виділення 100 млн грн субвенції для підтримки ДЮСШ.

Над чим працюю зараз

Втілення пілотного проекту щодо делегування окремих повноважень Міністерства спортивним федераціям. Підвищення їх автономії під час формування складу національних збірних з усіх видів спорту, проведення тренувальних зборів і змагань.

Проведення якісно нового конкурсу молодіжних проектів: некорумпованого, прозорого, конкурентного. До конкурсної комісії увійдуть представники авторитетних міжнародних фондів. Засідання комісії транслюватиметься в Інтернеті.

Проведення відкритого публічного конкурсу на посаду директора ДП «Палац спорту». Продовження повернення до державної власності спортивних об’єктів та іншого майна, відчуженого у корупційний спосіб за режиму Януковича.

Міністр оборони України ПОЛТОРАК Степан Тимофійович
(за поданням Президента України)

Що зроблено

Успішно проведено мобілізацію – військові забезпечені усім необхідним і проходять відповідну підготовку. Ініційовано збільшення чисельності Збройних Сил України до 250 тисяч осіб – відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді України.

Скорочено штат Апарату Міністерства оборони та Генерального штабу. Проведено переатестацію особового складу. Усі, хто призначаються на керівні посади, проходять перевірку на Поліграфі. Налагоджена співпраця з волонтерськими громадськими організаціями, як наслідок – прозора процедура держзакупівель.

Надано статус учасника бойових дій 8,5 тисячі учасникам АТО. Сім’ї військовослужбовців, які загинули на сході нашої держави, отримують допомогу, в тому числі фінансову. Встановлено винагороди за безпосередню участь в АТО та додаткові винагороди за виконання бойових завдань.

Над чим працюю зараз

Нарощування обороноздатності Збройних Сил України з урахуванням нових викликів та загроз національній безпеці.

Соціальний захист військовослужбовців та забезпечення їх житлом, особливо сімей тих військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції.

Проведення реорганізації ЗСУ, їх кадрове та технічне забезпечення, у тому числі оптимізація системи освіти військових.

Міністр освіти і науки України КВІТ Сергій Миронович
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

В рамках імплементації Закону України «Про вищу освіту» розпочався процес надання автономії вищим навчальним закладам, зокрема, відбувається розширення академічних, фінансових та організаційних прав ВНЗ. Розроблений і винесений на погодження закон, що стосується реформування професійно-технічної освіти. Розроблена концепція нового закону «Про освіту».

Впроваджено новий електронний механізм відбору підручників. Поновлено дію Угоди про науково-технічне співробітництво між Україною і ЄС. Успішно проведені переговори щодо приєднання України до програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».

Над чим працюю зараз

Активне впровадження Закону України «Про вищу освіту». Входження України в Європейський дослідницький простір та отримання статусу асоційованого члена програми «Горизонт 2020».

Реформування дошкільної, середньої, професійно-технічної, позашкільної освіти згідно з європейськими стандартами. Зокрема, підготовка та подання на розгляд

Парламенту проектів законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо професійно-технічної освіти», «Про науку і науково-технічну діяльність», а також «Про освіту».

Міністр охорони здоров’я України КВІТАШВІЛІ Олександр
(від фракції партії «Блок Петра Порошенка»)

Що зроблено

Залучено понад 215 млн доларів США на проект «Поліпшення медичних послуг для населення» від Світового банку та понад 133 млн доларів США безоплатної допомоги Глобального Фонду на боротьбу з туберкульозом і ВІЛ/СНІД. Забезпечена можливість лікування і реабілітації учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб у закладах МОЗ.

Спрощено процедуру ліцензування, передліцензійної перевірки, ліцензійні умови здійснення господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Скасовано ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів. Усунуто дублювання функцій контролюючих органів.

Введена безстрокова дія реєстраційного посвідчення після одноразової перереєстрації ліків. Спрощено процедуру реєстрації для оригінальних лікарських засобів для лікування певних видів захворювань.

Створені виїзні мультидисциплінарні бригади (психіатр, психотерапевт, психолог) швидкої медичної допомоги.

Децентралізовано фінансування закладів охорони здоров’я. Розроблена низка законопроектів і підзаконних актів, необхідних для проведення медичної реформи.

Зокрема, законопроект, що дозволить закуповувати медичні препарати через міжнародні організації. Розпочато впровадження системи відкритого конкурсу на провідні посади в сфері управління охороною здоров’я.

Над чим працюю зараз

Зміни в системі фінансування медичних закладів – оплачуватися мають не ліжко-місця, а послуги. Підготовка до надання лікарням автономії шляхом легалізації їх доходів. Скасування зайвих звітів і дозвільних документів.

Створення та запуск у дію прозорих механізмів проведення державних закупівель медичних препаратів, у тому числі часткова передача функцій державних закупівель ліків міжнародним організаціям. Продовжується робота з міжнародними донорами та організаціями щодо отримання гуманітарної допомоги.

Источник:  Укрінформ
Ссылка:  http://www.ukrinform.ua/

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 645

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua