На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Цей день в історії - події та люди. 24 червня

Версия для печати Версия для печати

24.06.2009 09:45:10 |  

Події дня:

1717
– в День святого Іоанна представники англійської масонської ложі заснували "Велику ложу Англії". Цей день вважається датою заснування масонства як організованого руху.

1812 – армія Наполеона Бонапарта перетнула кордон на р. Неман у районі Ковно. Початок Вітчизняної війни 1812 р.

1919 – у Києві була опублікована відозва ЦВК Рад України до трудящих республіки із закликом боротися проти Денікіна.

1934 – переїзд вищих державних і партійних установ України (ВУЦВК, РНК УСРР, ЦК КП(б)У) з Харкова до Києва.

1945 – у Москві на Червоній площі відбувся історичний Парад Перемоги.

1944 (24–28 червня) - була здійснена операція НКВС з виселення з Криму до Узбекистану греків, болгар, вірмен, а також кримських німців.

1944 – Президія Верховної Ради СРСР прийняла постанову про затвердження нагрудного знака "Почесний донор СРСР".

1947 – льотчик Г. Кондрашов першим в СРСР здійснив повітряне катапультування, покинувши двомоторний бомбардувальник Пе-2, який летів зі швидкістю 270 км/год. на висоті 1800 м.

1957 – у Макіївці на металургійному заводі ім. Кірова було задуто доменну піч № 5.

Цього дня народились:

1864 – Володимир Степанович Бальц, український живописець-мариніст, член Товариства південно-російських художників, з 1922 р. – Товариства художників ім. К. К. Костанді. Жив і працював в Одесі. Серед найвідоміших робіт: "Морський вид поблизу м. Одеси", "Місяць. Прибій", "Морський пейзаж" та ін.

1894 – Роман Григорович Купчинський, український письменник, критик, композитор. Народився в сім’ї священика. Навчався у Львівському університеті. З початку 1-ї світової війни студентом вступив до лав січових стрільців: був учасником стрілецької епопеї аж до її трагічного фіналу. Був редактором газети "Діло". З 1934 р. – голова Товариства письменників і журналістів ім. І. Франка. Після 1944 р. – в еміграції (Німеччина, США). Автор маршово-похідних, обозних, ліричних, героїчних, жартівливих стрілецьких пісень (текстів і мелодій до них). Пісні Романа Купчинського відомі в обробках композиторів С. Людкевича, М. Вериківського, П. Козицького, В. Барвінського, М. Колесси, М. Леонтовича та ін. Проза Купчинського (роман-трилогія "Заметіль") теж присвячена драматичним стрілецьким будням, подіям, які пережив сам письменник.

1894 – Володимир Юхимович Січинський, український мистецтвознавець, архітектор і графік, бібліограф. До війни жив і працював на Поділлі; займався проектом реставрації Кам’янець-Подільської фортеці – замку ХІV століття. Після війни жив за кордоном. Спочатку у Німеччині, потім у США. Його п’ятибанна кафедральна українська церква у Вінніпезі отримала на конкурсі 1948 р. другу премію. За 15 років життя у США він виконав безліч проектів іконостасів, престолів, надгробків в українському стилі; опублікував майже 300 наукових робіт.

1899 – Іван Йосипович Твердохліб, український актор, народний артист УРСР. З 1929 р. – актор Одеського українського музично-драматичного театру, на сцені якого грав майже 40 років. Серед найяскравіших ролей – Мартин Боруля в однойменній п’єсі Карпенка-Карого, Возний ("Наталка Полтавка" Котляревського), дід Юхим в "97" Миколи Куліша, Добчинський у Гоголівському "Ревізорі", Швейк у "Пригодах бравого солдата Швейка" за Гашеком. Знімався також і в кіно ("Перекоп", "Коліївщина", "Прометей", "Дорогою ціною", "Дума про Британку").

1899 – Маделон Секелі-Люлофс, нідерландська письменниця. Відома переважно як автор психологічних романів, де реалістично змальовується життя голландських колоній (найвідомішим є роман "Каучук"; фільм, знятий за мотивами цієї книги був дуже популярний).

1909 – сер Вільям Пенні, британський фізик, керівник англійської програми створення атомної бомби.

1914 – Мирослав-Іван Любачівський, Патріарх Української Греко-Католицької Церкви.

1919 – Куніо Ягі, японський біохімік, фахівець в галузі ензимології, хімії флавінів, теорії біокаталізу.

1924 – Богдан Йосипович Чалий, український письменник, сценарист. Протягом багатьох років очолював журнал "Барвінок". Автор багатьох книжок для дітей, сценарію художнього фільму "Закон Антарктиди", поставленого на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка.

Цього дня померли:

1909 – Сара Орн Джуітт, американська письменниця, прозаїк, нарисовець. Автор романів "Сільський лікар", "Болотяний острів", "Друг торі", присвячених побуту і звичаям її рідного штату Мен, збірки оповідань "Країна гостроверхих ялин", а також збірника "Вірші", що побачив світ вже після смерті письменниці.

1934 – Карлос Гардель, аргентинський музикант, співак, композитор, знаменитий виконавець танго. В день народження музиканта 11 грудня відзначається Міжнародний день танго.

1979 – Василь Харлампійович Федченко, український скульптор, заслужений діяч мистецтв УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка (пам’ятник молодогвардійцям у Краснодоні, монумент "Україна – визволителям" у смт Міловому Луганської області).

1999 – Григорій Якович Колтунов, український кінодраматург, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч мистецтв Таджикистану. Працював на Одеській, Київській кіностудіях художніх фільмів. Автор сценаріїв мультфільмів, науково-популярних, ігрових фільмів ("Максимко", "Командир корабля", "Зелений фургон", "Гадюка", "Радянське шампанське" тощо. На інших студіях за його сценаріями знято стрічки: "Діти партизана" ("Білорусьфільм"), "Невідправлений лист" ("Мосфільм"), "Сказання про Рустама" ("Таджикфільм") та ін. За сценарій фільму Г. Чухрая "Сорок перший" був нагороджений спеціальною премією журі Каннського МКФ (1957). Автор книги оповідань і повістей "П’ятий гріх". На Одеській кіностудії йому встановлено меморіальну дошку (2004).

Источник:  Всеукраїнський прес-центр
Ссылка:  http://presscenter.ukrinform.ua/history.php?hist_id=874

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 621

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua