На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Цей день в історії - події та люди. 27 червня

Версия для печати Версия для печати

27.06.2012 10:16:43 |  

Свято:

Всесвітній день рибальства. Відзначається щороку за рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку риболовства, яка відбулась у липні 1984 р. у Римі.

В Росії – день  молоді.

Національне свято Республіки ДжибутіДень Незалежності (1977).

День національної єдності "Вахдат" у Таджикистані (1997).

День національного гімну Канади. Вперше був виконаний в Квебек-Сіті 24 червня 1880 р. як національна пісня франкоканадців. 27 червня 1980 р. спеціальним актом парламенту отримав статус національного гімну.

Православні іменинники: Георгій, Єгор, Мстислав, Микола, Олександр.
Католицькі іменинники:
  Владислав, Кирило, Марія.

Події дня:

1693 – у Лондоні вийшов друком перший жіночий журнал – "The Ladies' Mercury".

1358 – у Далмації, на території сучасної Хорватії, заснована Руспубліка Дубровніка.

1663 – у Ніжині відбулася козацька Чорна рада, на якій гетьманом Лівобережної України за підтримки Москви обрано Івана Брюховецького.

1696 – Петро І запровадив у Росії звання генералісимуса і відзначив ним боярина Олексія Шеїна – за Азовський похід, у якому той завдав поразки великим силам кримських татар і ногайців.

1743 – англійські війська під керівництвом короля Георга II розбили французів у битві біля Деттінгена (останній випадок, коли британський монарх особисто командував у бою).

1754 – за проектом італійського архітектора Бартоломео Растреллі у Санкт-Петербурзі почалося будівництво Зимового палацу.

1834 – відкрився Київський університет св. Володимира (зараз – Національний).

1865 – указом імператора Олександра II засновано міністерство шляхів сполучення Росії.

1898 – 54-річний канадський моряк Джошуа Слокам досяг порту Ньюпорт на Род-Айленді, завершивши перше одиночне навколосвітнє плавання.

1905 – почалося збройне повстання моряків на броненосці "Князь Потьомкін Таврійський".

1910 – III Державна дума Росії прийняла Столипінське аграрне законодавство.

1919 – уряд УНР із Кам’янця–Подільського звернувся з нотою до Паризької мирної конференції. Проголосивши головною метою боротьбу з більшовизмом, уряд України зажадав негайно визнати суверенність українського народу і тим полегшити міжнародні зносини УНР. Також вимагалося надати допомогу у боротьбі з Червоною армією, вплинути на Польщу, яка веде бойові дії проти УНР та ЗУНР, на Румунію, яка затримує українське військове майно, що лишилося на її території.

1921 – у Харкові Раднарком УСРР прийняв постанову "Про нові грошові знаки" під назвою "розрахункові знаки Російської соціалістичної федеративної республіки".

1929 – радянський уряд ухвалив усіх ув'язнених із терміном більше трьох років перевести із в'язниць до трудових таборів.

1929 – у Туреччині президент Мустафа Кемаль почав боротьбу з комуністичною пропагандою.

1931 – у США винахідник Ігор Сікорський отримав патент на винахід першого гелікоптера.

1932 – у Сіамі (Таїланд) після державного перевороту проголошена конституція, яка обмежувала права короля.

1936 – опубліковано Постанову ЦВК та РНК СРСР "О запрещении абортов, увеличении материальной помощи роженицам, установлении государственной помощи многосемейным, расширении сети родильных домов, детских яслей и детских садов, усилении уголовного наказания за неплатеж алиментов и о некоторых изменениях в законодательстве о разводах". Заборона на аборти діяла в Радянському Союзі до 1955 р.

1941 – Угорщина оголосила війну СРСР.

1941 – після початку війни станом на цей день у двох в’язницях Самбора і Стрия (Дрогобицька область) із 2242 ув’язнених енкаведисти розстріли 1101 особу.

1942 – в Ізяславі Хмельницької області розстріляно понад 2000 євреїв, у Ляхівцях – 2300, у Плужному – 150, у Конєві – декілька сотень.

1944 – початок масової депортації болгар, вірменів і греків із Криму у східні райони СРСР.

1945 – Йосипу Сталіну присвоєно звання "генералісимус Радянського Союзу".

1945 – федеральна комісія зі зв'язку США визначила 13 каналів телебачення.

1945 – в Одеський порт прибув теплохід "Фрідріх Енгельс" – це було перше радянське судно, яке після закінчення війни прибуло з Тихого океану до Чорного моря.

1946 – на нараді міністрів закордонних справ США, Великої Британії, Німеччині й СРСР прийнято рішення про передачі Греції Додеканезьких островів, які на той час входили до складу Італії. Частину території Північної Італії передали Франції.

1950 – Рада безпеки ООН прийняла постанову по введення військ у Корею, де точилася війна між Північчю й Півднем.

1954 – почала працювати перша у світі АЕС у м. Обнінськ (Калузька область, РРФСР) потужністю 5 Мвт.

1961 – на екрани СРСР вийшла кінокомедія Володимира Фетіна "Смугастий рейс" із Маргаритою Назаровою, Євгеном Леоновим, Олексієм Грибовим та Іваном Дмитрієвим у головних ролях.

1964 – у Вашингтоні (США) за присутності майже ста тисяч людей урочисто відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку. Право його відкрити було надано екс-президентові США Дуайту Ейзенхауеру, який у 1960 р. підписав акт про встановлення пам’ятника. У своєму виступі Ейзенхауер вказав на велику роль творчості Шевченка у боротьбі за свободу та незалежність українського народу. Встановлення цього пам’ятника, зазначив екс-президент, має "увічнити віру людини в кінцеву перемогу волі".

1967 – в Енфілді (Англія) встановлено перший у світі банкомат із видачі готівки.

1968 – у чехословацькій "Літературній газеті" з'явився документ, який отримав назву "Дві тисячі слів" і був підписаний представниками всіх прошарків чехословацького суспільства, із вимогами швидшого переходу до демократії. Ця відозва стала кульмінаційним пунктом "Празької весни".

1969 – секс-меншини почали боротися за свої права. Під час облави на гомосексуалістів Нью-Йорка у клубі "Кам'яна стіна" один із них жбурнув у вікно поліцейської машини бачок для сміття.

1975 – академік А.Д. Сахаров звернувся з відкритим листом до Генерального секретаря ООН Курта Вальдхайма, організації "Міжнародна амністія", лідерів мусульманських народів, міжнародної громадськості з проханням об’єднати зусилля в боротьбі за звільнення з ув’язнення відомого діяча кримськотатарського національного руху Мустафи Джемілєва.

1977 – проголошення незалежності Джибуті (від Франції), колишня назва – Французька територія афарів та іса.

1981 – прийнята конституція Камбоджі.

1986 – Міжнародний суд у Гаазі ухвалив рішення щодо порушення Сполученими Штатами міжнародного права та суверенітету Нікарагуа (за допомогу нікарагуанським контрас).

1987 – голова президії Верховної Ради УРСР Валентина Шевченко прийняла генерального секретаря ООН Хав'єра Переса де Куельяра, який перебував в Україні з офіційним візитом, ознайомила гостя з УРСР, її економічним і науковим потенціалом.

1991 – у Югославії почалася громадянська війна – атака югославських військ на Словенію, що проголосила незалежність напередодні.

1991 – прийнято прапор Словенії.

1992 – відбувся установчий з'їзд Української національної консервативної партії (в результаті об'єднання Української національної партії, Республіканської партії України та Української національно-демократичної партії; голова – Григорій Приходько).

1996 – в Ісландії дозволені шлюби між геями.

1996 – почалося пленарне засідання Верховної Ради України – безпрецедентне за тривалістю. Воно стартувало зранку в четвер і завершилося вранці у п'ятницю, коли депутати затвердили проект Конституції України.

1997 – закінчення громадянської війни в Таджикистані.

1998 – американець Джордж Сейлер став найстарішою людиною, що здійснила стрибок із парашутом, – у віці 97 років і 9 днів. Перша людина, яка добровільно (з парашутом) стрибнула з повітряного балону, був французький аеронавт Андре-Жак Гарнерін, це трапилося 22 жовтня 1797 року. Його стрибок з саморобного водневого балона з висоти 400 метрів над паризьким парком Монсо був перший парашутним стрибком в Європі. Фізик, який був присутній на цієї події, побачивши як розгойдується парашут Гарнерена, запропонував зробити невеликий отвір в центрі куполу, щоб повітря виходило через нього. Гарнерен погодився, та з тих пір на будь-якому парашуті є полюсний отвір.

2001 – у Львові під час літургії у візантійському обряді за участю Папи Івана Павла ІІ беатифіковані (проголошені блаженними) низка українських греко-католицьких новомучеників.

2004 – у другому турі дострокових президентських виборів у Литві переміг Валдас Адамкус.

2007 – Гордон Браун очолив уряд Великої Британії, прийнявши цей пост від колеги по Лейбористській партії Тоні Блера.


Цього дня народилися:

1040 – Ласло (Владислав) I Святий, король Угорщини з 1077 р., який завоював Славонію (східну частину Хорватії), домігся остаточного торжества феодальних відносин і консолідації країни.

1350 – Мануїл II Палеолог, візантійський імператор у 1391–1425 рр.

1462 – Людовік XII, король Франції у 1498–1515 рр. з династії Валуа.

1550 – Карл IX, король Франції у 1560–1574 рр., ініціатор Варфоломіївської ночі – масової різанини гугенотів католиками.

1767 – Алекс Бувар, французький астроном, директор Паризької обсерваторії.

1771 – Філіп фон Фелленберг, швейцарський просвітитель, соратник Песталоцці.

1838 – Пауль Маузер, німецький конструктор-зброяр, молодший із братів Маузерів.

1859 – Мілдред Хілл, американський педагог, вчителька недільної школи Кентуккі, авторка пісні "Happy Birthday" (разом із сестрою Патті Сміт Хілл).

1869 – Емма Голдман, визначна діячка міжнародного, американського й російського анархістського руху, уродженка Каунаса.

1872 – Пол Лоуренс Данбар, американський письменник. Перший негритянський письменник, що здобув загальноамериканське визнання.

1876 – Володимир Петрович Воробйов, український анатом, академік АН УРСР. Один з основоположників функціонально-динамічного напряму в анатомії. З 1912 р. і до кінця життя (1937) – завідувач кафедри Харківського медичного інституту і одночасно (з 1927 р.) науковий керівник Українського інституту експериментальної медицини. Автор першого радянського "Атласу анатомії людини". Брав участь (1924, спільно з Б.І. Збарським) у бальзамуванні тіла В. Леніна. Був організатором у Харкові Музею становлення людини.

1880 – Хелен Келлер, сліпоглуха американська письменниця, громадська діячка, педагог і викладач.

1881 – Зоф’я Войнаровська, польська письменниця і перекладачка. Навчалася в Краківському університеті. Друкувалася в польській демократичній пресі (вірші, драми, поема "Пролетаріат"). 1920 р. опублікувала у своєму перекладі вірші Т. Шевченка "Заповіт", "Полякам" і другу варіацію "Молитви".

1885 Антоніна Миколаївна Кудрицька, українська письменниця, фольклористка, журналістка. Вчителювала, працювала зав. клубом, зав. бібліотекою, була кореспондентом газети "Селянська правда". Писала оповідання, вірші, нариси, фейлетони (публікувала в газетах і журналах). Автор збірки оповідань і нарисів "Дочка молотобойця" (про події напередодні жовтня 1917 р., періоду громадянської війни, колективізації). Збирала фольклор, кращі зразки її записів увійшли до багатотомної серії "Українська народна творчість".

1891 Володимир Михайлович Петлякова, радянський авіаконструктор. Конструкторський колектив під керівництвом Петлякова створив бомбардувальники Пе-8 (1936), Пе-2 (1940), винищувач-перехоплювач і висотний розвідник Пе-3, які успішно використовували під час Великої Вітчизняної війни. Цікаво, що розробкою й установкою реактивних двигунів на цих літаках займався й Сергій Павлович Корольов. Так, під час випробовування в польоті бомбардувальника Пе-2 вибухнув двигун і Корольов – досвідчений льотчик – ледве не загинув (внаслідок аварії він майже повністю втратив зір).

1900 – Лесь (Олександр) Іванович Сердюк, український актор, режисер, педагог. Народний артист СРСР. Учень О. Загарова, М. Старицької, Леся Курбаса. У 1922–1934 рр. – у театрі "Березіль"; з 1935 р. – у Харківському українському драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка (1957–1962 рр. – його директор і художній керівник). З 1960 р. – професор Харківського інституту мистецтв. Знімався в кіно: "Коліївщина" (1933), "Прометей" (1935), "Назар Стодоля", "Запорожець за Дунаєм" (обидва – 1937). Автор книги "Роздуми і нотатки актора" (1989; спогади про Леся Курбаса, М. Крушельницького, І. Мар’яненка, О. Довженка та ін.). Лауреат Державної премії СРСР (1947, 1948).

1910 – Павло Федорович Батицький, військовий та державний діяч. Народився в Харкові. Учасник Великої Вітчизняної війни. Командував стрілецькою дивізією, корпусом. Брав участь у боях за визволення України, Молдови, Білорусі, Румунії, Польщі в Корсунь-Шевченківській, Берлінській та Паризькій операціях, форсував річки Дніпро і Прут.

1920 – Ростислав Миколайович Василенко, український громадсько-політичний діяч, театрального актор, режисер, майстер художнього слова.

1920 – Олександр Гнатович Молодчий, український льотчик, генерал-лейтенант авіації, перший прижиттєвий двічі Герой Радянського Союзу (1941, 1942). У Велику Вітчизняну війну – заступник командира і командир ескадрильї далекосяжної авіації. Здійснив 311 бойових вильотів (зокрема й 287 нічних). Автор книг "В пылающем небе Киева", "Самолет уходит в ночь". Його ім’я носить стратегічний ракетоносець Ту-160.

1920 – І.А.Л. (Interscholastic Algebra League) Даймонд, американський кіносценарист, уродженець Румунії (сам обрав собі таке дивне ім'я). За сценаріями Даймонда поставлені фільми "У джазі лише дівчата" і "Квартира" (володар "Оскара" за сценарій до "Квартири").

1931 – Мартінус Велтман, голландський фізик, лауреата Нобелівської премії з фізики (1999).

1940 – Борис Хмельницький, російський артист театру і кіно, артист Московського театру драми і комедії на Таганці (1964–1988), народний артист Росії. Знімався у фільмах "Тарас Бульба. Запорізька Січ", "Стріли Робін Гуда", "Червона палатка".

1941– Кшиштоф Кесльовський, польський кінорежисер. Знаменитий своїми циклами фільмів "Три кольори" і "Декалог".

1955 – Ізабель Аджані, відома французька актриса. Кар’єру починала з театру. Знімалась у фільмах "Мешканець", "Історія Аделі Г.", "Ляпас", "Убивче літо", "Одержимість", "Камілла Клодель", "Носферату – привид ночі", "Підземка", "Квартет", "Королева Марго", "Дияволиці". Неодноразово була удостоєна французької премії "Сезар". Знімалася у провідних французьких режисерів: Франсуа Трюффо, Люка Бессона, Андре Тешіне, Патріса Шеро, крім того – у Романа Поланського, Вернера Херцога, Анджея Жулавського.

1977 – Рауль Гонсалес (Рауль), іспанський футболіст, нападаючий "Реалу" і національної збірної. 29 жовтня 1994 вперше вийшовь на поле в основному складі "Реалу", тоді і розпочалась ера великого Рауля. Вважається одним з кращих нападників у світовому футболі. Основна позиція на полі – відтягнутий форвард, або "інсайд". Не дивлячись на це, являється кращим бомбардиром збірної Іспанії за всю її історію. Триразовий переможець Ліги Чемпіонів УЄФА і найрезультативніший форвард мадридського "Реалу" всіх часів, забив найбільше від усіх м'ячів у Лізі Чемпіонів (64 голи). Найрезультативніший в офіційних змаганнях УЄФА (66 голів), кращий бомбардир іспанської національної збірної всіх часів (44 голи).

1983 – Алсу Сафіна, російська поп-співачка, "срібна" призерка "Євробачення-2000". У травні 2000 року Алсу представляла Росію на музичному конкурсі "Євробачення", де зайняла друге місце, виступивши з піснею "Solo" англійською мовою. До перемоги Діми Білана в 2008 році друге місце Алсу було найвищим досягненням Росії в цьому конкурсі. 16 травня 2009 була провідною фіналу пісенного конкурсу "Євробачення", що проходив у Москві, в парі з ведучим Іваном Ургантом. 

1985 – Світлана Кузнєцова, російська тенісистка. Переможниця US Open 2004 та "Ролан Гарроса" 2009 року, володарка 12 титулів WTA.

Источник:  ВЕМ
Ссылка:  http://www.experts.in.ua

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 638

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua