На главную страницу
 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

Цей день в історії - події та люди. 17 січня

Версия для печати Версия для печати

17.01.2013 12:15:13 |  

Свято:

Православні християни відзначають
Собор 70-ти апостолів і закінчення різдвяних свят. 

Православні іменинники: Ананій, Антон, Артем, Опанас, Зінаїда, Йосип, Марк, Родіон, Семен, Тадей, Феоктист.
Католицькі іменинники: Антон, Іоанн.

Події дня:

730 – початок іконоборства: на сіленції, раді сенаторів і вищого духовенства у Константинополі, візантійський імператор Лев III Ісавр оголосив поклоніння іконам злочином.

1377 – папський престол повернувся в Рим. Ознаменувалося це урочистим в'їздом в місто Папи Григорія XI, який залишив Авіньйон у вересні попереднього року (в Авіньйоні папи вимушено перебували впродовж 68 років).

1475 – у битві біля міста Васлуй 40-тисячне військо молдавського господаря Стефана III розгромило 120-тисячну турецьку армію.

1559 – у битві при Тірзені російський полк на чолі з воєводою князем Василем Серебряним наголову розбив військо ризького архієпископа. Загинули його очільник Фрідріх фон Фелькерзам і 400 лицарів, багато потрапили у полон. Росіяни підійшли до самої Риги, спалили в околицях Дінамюнде ризький флот, але відступили, коли поширилась помилкова чутка, що на виручку з Пруссії поспішає коад'ютор Христофор із великим військом.

1595 – французький король Генріх Наваррський оголосив війну Іспанії.

1605 – уперше опублікований роман Сервантеса "Дон Кіхот". У липні 1604 р. автор за невідому суму продав права на публікацію першої частини роману книговидавцю Франсіско де Роблесу. Друк був завершений у грудні. Після надходження у продаж роман одразу здобув великий успіх, причому переважна частина накладу, який становив 400 примірників, була направлена у Новий Світ, оскільки видавець вважав, що в Америці виручить за книжку більші гроші. До Ліми надійшло тільки 70 примірників, оскільки інші затонули разом із кораблем.

1648 – війська Олівера Кромвеля розбили шотландців під Престоном.

1746 – у битві біля Фалкірка шотландське військо на чолі з принцом Чарльзом Едвардом Стюартом розбило численніші сили англійців на чолі з генералом Голі. Чарльз повів військо у бій від імені свого батька, висланого короля-католика Якова VIII Шотландського і Якова III Англійського, який оспорював право на престол у короля з династії Гановерів, протестанта Георга ІІ.

1772 – у результаті державного перевороту в Дансько-норвезькому королівстві група аристократів змусила короля підписати указ про арешт німецького лікаря Іоганна Фрідріха Струензе – коханця королеви, який зосередив у своїх руках майже необмежену владу.

1773 – британський корабель Resolution під командуванням Джеймса Кука став першим судном, яке перетнуло Південне полярне коло.

1822 – у Мітаві (сучасна Єлгава) вийшла перша газета латиською мовою "Латвіешу авізес" ("Латиська газета"). Вона стала не лише першим, а й найтривалішим виданням в історії журналістики Латвії: випуск газети тривав 93 роки.

1833 – створена міська пошта в Санкт-Петербурзі.

1852 – Британія визнала незалежність Трансвааля (Південна Африка).

1861 – американець Томас Креппер запатентував біде.

1874 - померли Чанг і Енг Банкери, народжені в Сіамі (нині Таїланд) близнюки, що зрослися боковими частинами тулубів. Циркові артисти китайсько-малайського походження, які мали повноцінних дружин і багатьох дітей. Саме від них пішла назва "сіамські близнюки". Останні роки життя братів були затьмарені численними сварками, до того ж Чанг став сильно пити. Доведені до відчаю, брати звернулися до сімейного лікаря, зажадавши негайної операції з розділення. Хірург, вислухавши їх, запитав: "Чому ви віддаєте перевагу - щоб я порізав тіло, яке вас з'єднує, або відрізав обом голови? Результат буде однаковий". Але доктор пообіцяв виконати операцію у разі смерті одного з близнюків. На жаль, його не виявилося поруч, коли помер Чанг. Енг, наділений міцним здоров'ям, пережив брата всього на три години.

1876 - письменник Віктор Гюго обраний сенатором Французької Республіки. 

1878 - у битві при Філіппополе (Пловдиві) російські війська розбили турецьку армію.

1893 – група американців на Гаваях, очолювана плантатором Сенфордом Доулом, скинула уряд королеви Ліліуокалані. Оскільки королева була дуже популярна у свого народу, який не хотів приєднуватися до Штатів, президент США Клівленд зробив слабку спробу відновити королеву на троні. Але напередодні війни з Іспанією американцям потрібен був порт Перл-Харбор, тому у підсумку було підписано угоду із встановленою Доулом республікою. 1900 р. Гаваї стали територією США, а 1959 р. отримали статус штату.

1912 – британський мандрівник Роберт Скотт досягнув Південного полюса – через місяць після того, як там побувала експедиція норвезького дослідника Руаля Амундсена. На зворотному шляху Скотт загинув, зовсім трохи не дійшовши до основного табору.

1917 – США придбали у Данії за 25 млн. доларів Віргінські острови.

1919 – на станції Яма створений центральний військово-революційний комітет Донбасу.

1920 – голова Директорії УНР Симон Петлюра направив ноту до Вищої ради союзних і Сполучених держав у Парижі про допомогу Україні.

1920 – у Радянській Росії офіційно скасована смертна кара.

1920 – почалася Північно-кавказька операція під час громадянської війни. Війська Кавказького фронту (під командуванням М.Тухачевського) провели в 3 етапи послідовні наступальні операції головних сил фронту і самостійні армійські операції, в результаті яких завершили розгром військ Деникіна на Доні і Північному Кавказі.

1921 – у Відні створений Український вільний університет, який восени того ж року був переведений у Прагу.

1931 – у СРСР запроваджений всесоюзний фізкультурний комплекс "Готовий до праці й оборони СРСР" (ГТО). Включав нормативи для п'яти вікових груп від 10 до 60 років. Тих, хто виконував ці нормативи, нагороджували значком ГТО.

1939 – всесоюзний перепис населення. На цю дату Радянський Союз населяли 170 млн. 467 тис. 186 чол.

1945 радянські війська спільно з 1-ю армією Війська Польського звільнили столицю Польщі м. Варшаву від гітлерівських загарбників.

1945у зайнятому радянськими військами Будапешті органами військової контррозвідки був арештований Рауль Валленберг, шведський дипломат, відомий своєю діяльністю по врятуванню угорських євреїв у роки Другої світової війни. Загинув у Лефортовській тюрмі. Реабілітований Генеральною прокуратурою Російської Федерації лише у грудні 2000 р.

1959 – Сенегал і Французький Судан підписали угоду про створення Республіки Малі.

1960 – початок 49-денної епопеї радянських військовослужбовців Зіганшина, Крючковського, Поплавського, Федотова, яких штормом віднесло у відкритий океан на некерованій баржі без запасів води і продовольства. Врятувала відважну четвірку берегова охорона США, а про їхню одіссею був поставлений художній фільм, який так і називався – "49 днів".

1961 – захоплений в полон і оскальпований прем'єр Республіки Конго Патріс Лумумба.

1965 – запущена американська автоматична міжпланетна станція "Рейнджер-8" з метою доставки на місячну поверхню контейнера з устаткуванням за умови жорсткої посадки і передачі телевізійного зображення місячної поверхні при підльоті до Місяця.

1973 – Фердинанд Маркос оголошений "довічним" президентом Філіппін.

1982 – у Москві помер письменник і поет Варлам Шаламов, автор "Колимських оповідань". По звинуваченню в антирадянській діяльності він провів у в'язницях і таборах 17 років. 

1988 – в Арізоні (США) знайдено найбільший в світі кактус – заввишки 17 м 65 см.

1991 – багатонаціональні сили, дислоковані в зоні Перської затоки, почали операцію "Буря в пустелі" із масованих бомбардувань – війну проти Іраку, який перед тим окупував Кувейт.

1996 – Держдума Росії проголосила Севастополь російським містом.

2001 – компанія Monsanto оголосила про початок польових випробувань першого на планеті генетично модифікованого сорту пшениці.

2001 – вищий арбітражний суд Росії заборонив зовнішню рекламу алкогольних напоїв.

2010 – перший тур виборів президента України. Переможці – Віктор Янукович (35,32%) і Юлія Тимошенко (25,05%), які вийшли до другого туру. Менше голосів набрали Сергій Тігіпко (несподіванка виборів – 13,06%), Арсеній Яценюк (6,96%), Віктор Ющенко (антирекорд для чинних президентів – 5,45%), Петро Симоненко (3,55%), Володимир Литвин (2,35%), Олег Тягнибок (1,43%), Анатолій Гриценко (1,20%), Інна Богословська (0,41%), Олександр Мороз (0,38%), Юрій Костенко (0,22%), Людмила Супрун (0,19%), Василь Противсіх (0,16%), Олександр Пабат (0,14%), Сергій Ратушняк (0,12%), Михайло Бродський (0,06%) та Олег Рябоконь (0,03%); проти всіх - 2,20%. Явка - 69,15%. Ці вибори одностайно були визнані взірцем дотримання демократичних норм. 

Цього дня народилися:

1501 Леонхард (Леонарт) Фукс, німецький лікар і ботанік, відомий своєю працею "Опис рослин", у якій описано і зображено близько 400 видів рослин і додано словник ботанічних термінів. На честь Л. Фукса названий рід рослин фуксія. 

1600 – Педро Кальдерон де ла Барка, визначний іспанський драматург і поет, чиї твори вважаються одним із вищих досягнень літератури Золотого віку. Автор близько 200 драматичних творів, Кальдерон завершив історію іспанської класичної драми. З початку XIX ст. Кальдерон набув міжнародної популярності – його часто порівнювали з Шекспіром за значенням для європейського театру. Найвідоміші твори: "Стійкий принц", "Дама привид", "Поклоніння хреста" "Життя є сон", "Лікар своєї честі", "Чарівний маг", "Чистилище святого Патрісіо", "Саламейський алькальд" та ін.

1706 – Бенджамін Франклін, визначний американський громадський і політичний діяч, учений, журналіст, винахідник, один із лідерів війни за незалежність США. Єдиний із батьків-засновників, який скріпив своїм підписом усі три найважливіші історичні документи, що лежать в основі утворення Сполучених Штатів Америки як незалежної держави: Декларацію незалежності США, Конституцію США та Версальський мирний договір 1783 р., що формально завершив війну за незалежність тринадцяти британських колоній у Північній Америці. Один з авторів американської Конституції (1787 р.). Автор афоризму "Час – гроші" (із "Порад молодому купцю", 1748 р.). Портрет Бенджаміна Франкліна прикрашає стодоларові купюри національної резервної системи США з 1928 р. Як учений запровадив загальноприйняте тепер позначення електрично заряджених станів "+" і "–", пояснив принцип дії лейденської банки, встановивши, що головну роль у ній відіграє розподільний діелектрик, встановив тотожність атмосферної електрики й отримуваної за допомогою тертя, навів доказ електричної природи блискавки, висунув ідею електричного двигуна і продемонстрував "електричне колесо", що обертається під дією електростатичних сил, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, винайшов громовідвід і відмовився його патентувати. Винайшов також крісло-качалку. Перший американець, який став іноземним членом Російської академії наук.

1732 – Станіслав II Август Понятовський, граф, останній польський король і великий князь литовський (1764–1795). За його правління відбулися три поділи Польщі (1772, 1793, 1795) між Австрією, Росією і Пруссією, внаслідок яких польська держава перестала існувати. Правобережна Україна та Волинь були возз’єднані з Росією, а Галичина перейшла під владу Австрії.

1820 – Енн Бронте, англійська письменниця і поетеса, молодша з трьох сестер-письменниць Бронте. Серед її творів – романи "Агнес Грей", "Незнайомка з Уайлдфелл-Холу"та ін.

1847 – Микола Жуковський, визначний російський і радянський вчений, "батько російської авіації", творець аеродинаміки як науки, основоположник сучасної гідро- й аеромеханіки. Роботи Жуковського в області аеродинаміки стали джерелом основних ідей, на яких будується авіаційна наука. Він всебічно дослідив динаміку польоту птахів, теоретично прорахував низку можливих траєкторій польоту. 1904 р. Жуковський відкрив закон, що визначає підйомну силу крила літака, визначив основні профілі крил і лопатей гвинта літака тощо. 1902 р. під його керівництвом при механічному кабінеті Московського університету була побудована одна з перших у світі аеродинамічних труб, а 1904 р. у селищі Кучино під Москвою створено перший в Європі аеродинамічний інститут. 1918 р. – засновник і перший керівник Центрального аерогідродинамічного інституту. При його активній участі була створена також Військово-повітряна інженерна академія (нині носить ім'я Жуковського).

1862 – Михайло Олександрович Мальцев, відомий український вчений, ветеринарний хірург. 1887 р. закінчив Харківський ветеринарний інститут, в якому працював до кінця життя (з 1896 – професор). Розробив методику операцій у тварин на стравоході, гортані, шлунку, кишках, сухожилках, сечовому міхурі, копиті тощо.

1863 – Девід Ллойд Джордж, британський державний і політичний діяч, адвокат, граф, віконт, останній прем'єр-міністр Великої Британії від Ліберальної партії (1916–1922). Очолював британську делегацію на переговорах із Німеччиною, підписав Версальський мир.1921 р. брав участь у переговорах, які призвели до створення незалежної ірландської держави. Був депутатом парламенту з 1890 р., член уряду з 1905 р.

1863 – Костянтин Станіславський (Алексєєв), визначний російський і радянський театральний діяч, режисер, актор і педагог, автор "системи Станіславського". Народний артист СРСР (1936). 1888 р. був одним із засновників Московського товариства мистецтва і літератури. 1898 р. спільно з Немировичем-Данченком заснував Московський художній театр.

1870 – Євген Левицький, український громадсько-політичний діяч, публіцист. Був одним з лідерів студентського руху, 1892 р. обирався головою Всеслов'янського студентського конгресу у Відні. У жовтні 1890 р. Левицький разом з Іваном Франком, Михайлом Павликом, В'ячеславом Будзиновським і Кирилом Трильовським став ініціатором створення першої української політичної партії – Української радикальної партії. Належав до правого крила УРП, яке у грудні 1899 р. заснувало Українську національно-демократичну партію, член вищого органу УНДП – Народного комітету. Був співавтором програм обох партій, співпрацював в офіційному партійному органі УНДП – газеті "Народ", редактор "Будучності" (1899), "Свободи" (1901), "Діла" (1903). 1907 р. обраний депутатом австрійського парламенту. 1918–1919 рр. Левицький – член Української національної ради ЗУНР, 1919–1920 рр. – посол ЗУНР у Берліні та Празі. Згодом займався адвокатською практикою у Відні, де й помер 1925 р.

1879 – Олександр Святополк-Мирський, український військовий діяч періоду Гетьманату. Служив у 1-му Таманському полку Кубанського козачого війська. Учасник російсько-японської війни та І Світової воєн, генерал-майор. Після квітневого перевороту 1918 р. зголосився на службу у Збройних силах Української держави. За дорученням гетьмана Павла Скоропадського з вересня 1918 р. формував добровольчі дружини у Києві з числа офіцерів колишньої російської армії, студентської та гімназійної молоді. Під час антигетьманського повстання Директорії УНР Святополк-Мирський на чолі кількох сотень виступив назустріч повстанським частинам, керував боями під Мотовилівкою та Васильковом. Зазнавши поразки, відійшов до Києва, де зайняв оборону і стримував наступ республіканських військ до грудня 1918 р. Після падіння Гетьманату виїхав з добровольчими дружинами до Одеси, надалі – на еміграції (доля невідома).

1899 – Аль (Альфонс) Капоне, американський гангстер італійського походження, у 1920–1930-х роках – глава однієї з великих чиказьких банд. Під прикриттям меблевого виробництва займався бутлегерством, бандитизмом і рекетом, гральним бізнесом і сутенерством. Яскравий представник організованої злочинності США, що зародилася під впливом італійської мафії. Потрапив до в'язниці лише за обвинуваченням в ухиленні від податків.

1901 Микола Дмитрович Ієрусалимський, російський мікробіолог, академік АН СРСР. З 1966 р. – директор Інституту біохімії і фізіології мікроорганізмів АН СРСР. Автор праць з питань фізіології та біохімії мікроорганізмів, їхнього росту і розвитку, технічної мікробіології. Лауреат Державної премії СРСР (1971, посмертно).

1902 Леонід Захарович Трауберг, російський кінорежисер і сценарист. Організатор театральної студії в Одесі (1919) та Фабрики ексцентричного актора. Спільно з Григорієм Козінцевим працював над створенням фільмів "Шинель" (1926), "Мишко проти Юденича", трилогії "Юність Максима". У 1962–1968 рр. керував Вищими режисерськими курсами в Москві. Автор книг з кіномистецтва.

1907 – Григорій Китастий, український бандурист, композитор, диригент, громадський діяч на еміграції. У 1930-х роках – один із керівників Державної зразкової капели бандуристів України. Під час війни капела Китастого, не евакуйована і знову зібрана на окупованих територіях, отримала від німців дозвіл гастролювати, і 1942 р. виступала для остарбайтерів у таборі в Німеччині. Після закінчення війни музиканти капели опинилися у таборі переміщених осіб та на еміграції. Китастий жив у Детройті, Каліфорнії, з 1964 р. – у Чикаго й Клівленді, де очолив, крім капели бандуристів, ще й перший ансамбль бандуристів Об'єднання демократичної української молоді. Герой України (2008, посмертно).

1911 Джордж Стіглер, американський економіст, лауреат Нобелівської премії (1982) за плідне вивчення промислових виробництв, функціонування ринків, причин і наслідків суспільного регулювання економічних процесів. Його по праву вважають видатним економістом вільного ринку, активним противником державного втручання у господарську діяльність. Цікаво, що державу він образно змальовував як "короткозорого Робін Гуда", який обкрадає майже кожного". На відміну від таких відомих економістів – лауреатів Нобелівської премії, як П. Семюельсон, К. Ерроу і Дж. Дебре Джордж Стіглер уникав використання математики у своїх працях, віддаючи перевагу літературному стилю. Він отримав загальне визнання за ясність, елегантність викладу і ерудицію. Вчений займався також вивченням історії економічної думки. Він був визнаним у світі авторитетом з інтерпретації ідей, праць та особистого життя економістів-теоретиків минулого.

1912 Конон Трофимович Молодий, радянський розвідник. Учасник Великої Вітчизняної війни. З 1951 р. був на військовій службі у зовнішній розвідці СРСР. Під ім’ям канадського бізнесмена Гордона Лонсдейла з 1954 р. виконував завдання Центру в Англії (його підприємницька діяльність була настільки успішною, що він невдовзі став мільйонером і навіть отримав нагороду від королеви за розвиток британського бізнесу). 1961 р. у результаті зради був арештований, просидів 3 роки у в’язниці, 1964 р. був обміняний на британського агента Гревіла Вінна. Робота розвідника була покладена в основу художнього фільму "Мертвий сезон".

1922 – Роберт де Ніро-старший, американський поет, скульптор і живописець експресивного напрямку в абстракціонізмі. Батько актора Роберта Де Ніро.

1928 – Відал Сассун, англійський стиліст зачісок, визначний майстер перукарського мистецтва, єврейський громадський діяч.

1933 – Даліда (Йоланда Джильотті), популярна естрадна співачка італійського походження, яка народилася в Єгипті, співала в основному по-французькому й арабському. 1954 р. перемогла на конкурсі "Міс Єгипет", була також кіноакторкою. 1987 р. покінчила життя самогубством, прийнявши велику дозу снодійного.

1939 – Володимир Горбулін, український політик, доктор технічних наук (1994), професор, академік Національної Академії наук України (1997). Обіймав посаду секретаря Ради нацбезпеки й оборони України у 1994–1999 і 2006 рр. Один із найближчих соратників президента Леоніда Кучми. З 1992 р. – генеральний директор Національного космічного агентства України. Керівник розробки і безпосередній учасник створення та втілення першої Національної космічної програми України (1992–1994 рр.). Член Міжнародної академії астронавтики. 2000–2002 рр. – голова Держкомісії з питань оборонно-промислового комплексу України. З 2003 р. – організатор і директор на громадських засадах Інституту проблем національної безпеки і оборони України. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2002), лауреат Державної премії СРСР в галузі науки і техніки (1990).

1940 – Мірча Снегур, молдавський політик, перший президент Молдови (1991–1996). Починав агрономом, з 1985 р. секретар ЦК КП Молдавії, 1990 р. – голова президії Верховної Ради Молдавської РСР. Зараз Снегур – голова Партії відродження і злагоди Молдови.

1942 – Мохаммед Алі (Кассіус Клей), американський боксер. Олімпійський чемпіон 1960 р. у напівважкій вазі, триразовий чемпіон світу у важкій вазі серед професіоналів (здобував три пояси NABF, чотири – WBA, два – WBC). Із 61 бою на професійному рингу виграв 56 (нокаутом – 37), програв 5. Основоположник сучасного боксу. "Пурхати як метелик і жалити як бджола" – ця тактична схема, придумана Алі, пізніше була взята на озброєння багатьма боксерами в усьому світі.

1945 – Іван Карабиць, український радянський композитор, диригент, музично-громадський діяч. 1968–1975 рр. – диригент ансамблю пісні і танцю (Київ), 1989–2001 рр. – музичний директор міжнародного фестивалю "КиївМузикФест". Професор Національної музичної академії України, заслужений діяч мистецтв України (1974), народний артист України (1991). Автор творів для симфонічного оркестру, "П'яти пісень про Україну" балету "Героїчна симфонія", музики до кінофільмів тощо.

1945 – Семен Альтов (Альтшулер), радянський і російський письменник-сатирик, артист естради. Твори Альтова виконували Райкін, Хазанов, Новикова, Шифрін, а найцікавіше їх виконує сам автор. Заслужений діяч мистецтв Росії (2005).

1960 – Ігор Ніколаєв, російський і радянський композитор-пісняр та співак, заслужений діяч мистецтв Росії. На початку 1980-х років працював в ансамблі "Рецитал" Алли Пугачової клавішником та аранжувальником. 1983 р. Пугачова записала пісні Ніколаєва "Айсберг" і "Расскажите, птицы", що зробили клмпозитора відомим автором. Серед інших популярних його пісень – "Старая мельница", "Желтые тюльпаны", "Дельфин и Русалка", "Випьем за любовь" та ін.

1961 – Майя Чибурданідзе, грузинська і радянська шахістка, шоста чемпіонка світу з шахів (1978–1991). Єдина в історії дев'ятиразова переможниця шахових Олімпіад (п'ять разів – зі збірною СРСР, чотири – зі збірною Грузії).

1962 – Джим Керрі, американо-канадський кіноактор, популярний комік, сценарист, продюсер. Один із найбільш високооплачуваних коміків США, володар двох "Золотих глобусів". Перша головна роль – Ейс Вентура. Інші відомі фільми – "Маска", "Тупий і ще тупіший", "Брехун, брехун", "Я, знову я та Ірен", "Шоу Трумена", "Людина на місяці", "Вічне сяйво чистого розуму".

1964 – Мішель Обама, американська громадська діячка, адвокат, дружина президента США Барака Обами. Перша перша леді США афроамериканського походження.

1979 – Олег Лісогор, український плавець. Спеціалізується на неолімпійській дисципліні 50 м брасом, у якій є володарем світового рекорду (26,17 сек., 2006 р.). Багаторазовий чемпіон і призер першостей Європи та світу в брасі на 50 та 100 м на "довгій" і "короткій" воді. Лісогор встановив 30 рекордів України на дистанціях 50, 100, 200 м брасом, 100 м комплексним плаванням та естафетному плаванні у 25- та 50-метрових бассейнах.

Источник:  ВЕМ
Ссылка:  http://www.experts.in.ua

Возврат к списку
Дайджест по разделам
АПК (106) 
Демография (285) 
День в истории (375) 
Здравохранение (1177) 
Книжный мир (93) 
Культура (1422) 
Лица эпохи (869) 
Наука и технологии (983) 
Образование (1666) 
Общество (3283) 
Политика (6880) 
Право (612) 
Социология (230) 
Экология (418) 
Экономика (5501) 
Энергетика (800) 

НОВОСТИ

Українців визнали найкращими в сфері кібербезпеки
Просмотров: 621

АНОНСЫ

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua