На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


База знаний / Аналитика / Политика

Відозва Наукового товариства ім. Шевченка в Україні

Версия для печати Версия для печати

Відозва
Наукового товариства ім. Шевченка в Україні
(прийнято на ХХVІ Науковій сесії НТШ, Львів, 28 березня 2015 р.)

Ми, учасники ХХVІ Наукової сесії Наукового товариства ім. Шевченка, висловлюємо рішучий протест проти агресивної політики Москви, яка підірвала основи миру та глобальної стабільності, продемонструвала повне нехтування міжнародним правом. Упродовж останніх місяців, починаючи з кінця лютого 2014 року, за наказом вищих посадових осіб Російської Федерації здійснено неспровоковано військову агресію Росії проти України, незаконну окупацію та анексію Автономної Республіки Крим і Севастополя, організацію озброєного сепаратизму і тероризму на Сході України. Особливу роль у розпалюванні війни відіграють засоби масової інформації Росії, які перетворилися у зброю, що перевершує пропаганду геббельсівського масштабу. Вони цілеспрямовано сіють ненависть і ворожнечу між народами-сусідами, створюючи брехливі сюжети про "бандерівців" та "фашистів".

У ході неоголошеної війни проти України вбито більш ніж 5 тис. громадян, понад 11 тис. отримали поранення. Кожного дня внаслідок обстрілів знищують заводи й фабрики, інфраструктуру, дороги та мости, руйнують житлові будинки та долі тисяч громадян. Майже 1,5 млн. біженців покинули Донбас. Збитки від руйнування оцінюються десятками мільярдів доларів. Цинізм кремлівської верхівки, яка підтримує терористів на державному рівні, перетворює вбивство безневинних мирних громадян на повсякденне явище. Очевидною є причетність Росії до таких терактів, як збиття цивільного пасажирського літака, трагедії у Волновасі, Донецьку та Маріуполі. Росія продовжує політику геноцидів та депортацій, яку широко застосовувала царська та радянська влада проти підвладних народів, у тому числі кримських татар.

Ми, представники найстаршої громадської організації України – Наукового товариства ім. Шевченка, звертаємось до політиків та державних діячів: усі суперечності слід відкласти, об’єднавши зусилля для захисту Батьківщини, для боротьби з головним внутрішнім злом – корупцією. Закликаємо Вас пришвидшити процес імплементації антикорупційного законодавства; ухвалити низку законів, що регулюють статус і повноваження, порядок добору, призначення та переатестації державної та місцевої служб; невідкладно ухвалити воєнну доктрину, яка передбачає розбудову Збройних сил України за стандартами НАТО; в найкоротші терміни провести економічні та політичні реформи на благо всього українського народу.

Для подолання агресії, встановлення справедливого миру в Україні потрібна консолідація зусиль суспільства, всіх гілок державної влади, політичних партій та громадських організацій. До такого єднання зусиль в обороні Батьківщини, у допомозі захисникам Вітчизни та постраждалим мирним мешканцям Донбасу ми закликаємо і членів Наукового товариства ім. Шевченка, його осередків та всіх вчених України. Заради свободи і свого майбутнього ніхто не повинен залишатися осторонь у час боротьби за мир, незалежність і свободу своєї країни.

Звертаємося до членів НТШ у США, Канаді, країнах Європи, Австралії, до широкої наукової громадськості цих країн з проханням долучити свій голос до голосу міжнародних партнерів для посилення тиску на Росію, в тому числі запровадженням нових секторальних обмежень, санкцій, щоб зупинити російську агресію і змусити російське керівництво виконати в повному обсязі всі пункти Мінських домовленостей, припинити незаконну окупацію Криму, звільнити всіх заручників, – громадян України, що незаконно утримуються на території Російської Федерації, зокрема члена делегації в ПАРЄ, народного депутата України Надію Савченко, вивести з України все поставлене з Росії озброєння і всіх незаконно перебуваючих в Українському Донбасі озброєних громадян Росії – як "добровольців", так і вояків російських військ разом з їх технікою.

Ми пишаємося нашими синами-патріотами, успішними та освіченими, які залишили свої сім’ї, роботу, бізнес і домівки та поїхали на Схід боронити незалежність і єдність України. Героїзм наших вояків, той порив доброти і християнської любові, який останнім часом проявився серед дорослих та молоді у широкому волонтерському русі, є великим даром для нашого народу і знаком надії на перемогу сил добра над силами темряви. Україна ніколи не припинить боротьби за свою незалежність. І вона неодмінно стане вільною від домінування Росії.

Слава Україні!| Количество показов: 1406 |  Автор:  Наукове товариство ім. Шевченка |  Голосов:  6 |  Рейтинг:  3.58 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к спискуSolaris, 08.12.2015 01:26:47 Цитировать Имя

Схоже, що наразі більш актуальна агресивна політика нашого власного керівництва, яке намагається перетворити реформу у знекровлення та ліквідацію науки в Україні.Перейти к обсуждению на форуме >>Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Сокурянська Людмила Георгіївна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Заселення Донеччини у ХVІ-ХVІІІ ст.

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua