На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

От редактора
Правила портала
Защита интеллектуальной
собственности
Эксперт-Новости
Эксперт-Анонсы
Дайджест СМИ
Дайджест TV
Помощь
Эксперт-Поиск

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталуЗащита интеллектуальной собственности

Версия для печати Версия для печати

Останнім часом інтелектуальна власність в усьому світі стала розповсюдженим об'єктом ринкових відносин. У зв'язку з цим, проблема захисту авторських прав стає усе більш актуальною і стосується різних об'єктів інтелектуальної власності, які розміщуються в Інтернет-просторі, зокрема на нашому порталі «Всеукраїнська експертна мережа»!

Специфіка Інтернет-простору така, що захистити авторські матеріали (статті) у ньому дуже складно, можна навіть сказати, практично неможливо через відсутність законодавчого врегулювання. Тому найбільша кількість правопорушень в області інтелектуальної власності, і зокрема авторського права, відбувається саме в Інтернеті.

Однак існують аспекти, по яких можна встановити факт порушення авторського права, а в деяких випадках (якщо є докази) визначити істинного автора й правопорушника. Що в такому випадку можемо зробити ми — оператори Інтернет - порталу «ВЕМ»? Відповідно до національного законодавства (п.3 ст. 11 ЗУ „Про авторське право й суміжні права», ст. 437, 438 Цивільного кодексу України) і міжнародних актів про захист авторського права, ми зобов'язуємося:

 1. Публікувати ваш матеріал (матеріали) під вашим ім'ям або псевдонімом.
 2. Вказувати дату публікації вашого матеріалу.
 3. Публікувати спеціальний знак захисту — латинська буква «c», обведена колом — © (знак, що сповіщає про ваші права на даний матеріал).

  А також:

  1. Надавати як доказ (якщо справа дійшла до суду) вашу статтю з бази даних порталу суб'єкту, який Вас захищає або спеціально уповноваженому органу. Пам’ятайте: всі матеріали в базі даних порталу «ВЕМ» мають порядковий номер, дату публікації і прізвище автора.
  2. Надавати в будь-який час і будь-яким уповноваженим від вас особам або спеціальному органу копію вашої статті із зазначенням імені автора й дати публікації. Для цих цілей в нас ведеться щотижневе копіювання контенту порталу на локальний сервер. Пам’ятайте: інформація про Вашу публікацію зберігається на локальному сервері.
  3. Робити офіційний запит в хостингову компанію, що провадить щоденне резервне копіювання й одержувати від них резервну копію тієї або іншої сторінки в тому випадку, якщо ви виявили порушення ваших авторських прав не пізніше двох-трьох тижнів з моменту публікації матеріалу. Пам’ятайте: всі резервні копії нашого Інтернет – порталу зберігаються на серверах хостингової компанії тільки місяць – після закінчення цього строку всі копії знищуються.

  Ми не зобов'язуємося захищати Вас при порушенні Ваших авторських прав в суді або інших органах - це все робиться тільки з Вашої ініціативи безпосередньо юридичною фірмою, приватним адвокатом або вами самими у відповідних органах. Ми також не зобов'язуємося відслідковувати порушення Вашого авторського права на правопорушення - це ви робите самі, через пошукову систему, шляхом переглядаючи посилання на запит про назву (або частину тексту) Вашого матеріалу або іншим способом.

  І на закінчення. Додатковим захистом Вашої творчої діяльності, Ваших інтелектуальних праць, розміщених на порталі, є розроблені нами «Правила порталу». Це, по-перше. А по-друге, відповідальність за достовірність і автентичність фактів, наведених у публікації, несе її автор, а не Інтернет - портал «Всеукраїнська експертна мережа». Ми не перевіряємо прислані нам матеріали (статті) на факт порушення авторського права.

  Розміщаючи результати своєї творчої діяльності на сайтах Інтернету, не забувайте, що ви повинні самі подбати й вжити заходи щодо захисту своїх авторських прав.ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Картавцев Володимир Іванович

ВОПРОС ЮРИСТУ
На вопросы наших экспертов отвечает начальник юридического департамента ВОНО "Эксперты Украины"
Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua