На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Аналитика / Экономика

Жіночі та чоловічі професії

Версия для печати Версия для печати

Майже кожна десята опитана жінка та 6% опитаних чоловіків отримували відмову у працевлаштуванні через стать – частіше це респонденти середнього віку з високим рівнем освіти

Згідно з результатами дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", майже 60% опитаних підтримують думку, що деякі професії є суто "чоловічими", а деякі – "жіночими". Не згодні з цим – 36%, ще 5% – не визначились.

Респондентам було запропоновано оцінити, кому більше підходять ряд типових професій: чоловікам, жінкам чи однаково як одним, так і іншим.

На думку опитаних, такі професії як "міліціонер", "політик", "бізнесмен", "науковець" більше притаманні чоловікам, ніж жінкам. Натомість такі професії як "продавець" чи "секретар" – більше притаманні жінкам. Водночас, "менеджер", "журналіст" чи "лікар" однаково притаманні як чоловікам, так і жінкам.

Так, 56% жінок та 63% чоловіків погодилися, що професія "міліціонер" притаманна більше чоловікам. Водночас, 56% жінок та 64% чоловіків погодилися, що професія "секретар" притаманна більше жінкам, так само 34% жінок і 43% чоловіків погодилися, що "продавець" – більше жіноча професія.

В решті випадків відповіді респондентів не були такими категоричними. 30% чоловіків та 22% жінок погодились, що "політик" – це більше чоловіча справа, разом з тим, майже 70% перших і 80% других переконані, що ця професія однаково підходить як чоловікам, так і жінкам.

25% чоловіків та 19% жінок погодились, що "бізнесмен" – це більше чоловіча справа, разом з тим, майже 70% перших і 80% других переконані, що ця професія однаково підходить як чоловікам, так і жінкам.

21% чоловіків та лише 13% жінок погодились, що "науковець" – це більше чоловіча справа, разом з тим, майже 80% жінок і чоловіків погодилися, що ця професія однаково підходить як чоловікам, так і жінкам.

Від 80% до 90% чоловіків та жінок вважають, що такі професії як "менеджер", "журналіст" чи "лікар" однаково притаманні як чоловікам, так і жінкам.

У 14% опитаних жінок та 8% – чоловіків виникало бажання опанувати професію, котра вважається притаманною представникам протилежної статі. Частіше серед молоді і людей з вищим рівнем освіти. Не виникало такого бажання у 80% жінок та майже 90% чоловіків.

Майже кожна десята опитана жінка отримувала відмову у працевлаштуванні через стать. Такі відповіді частіше давали респонденти середнього віку з високим рівнем освіти. Разом з тим, 6% чоловіків також отримували відмову у працевлаштуванні через стать.

29% опитаних підтримують заборону на вказування статі кандидатів в оголошеннях (рекламі) про вакансії, стільки ж (28%) – не підтримують. Разом з тим, в основній масі – людям або байдуже (33%), або вони не визначились з цього приводу (10%).

Найбільш байдужі до цього питання люди старшого віку. Найбільше підтримують заборону на вказування статі кандидатів в оголошеннях (рекламі) про вакансії люди з вищим рівнем освіти. Жінки і чоловіки однаково ставляться до цього питання. Хіба, що жінки, які отримували відмову у працевлаштуванні через стать, набагато більше підтримують цю норму, ніж решта.

Повна версія звіту

_______________________________________________________________

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)
Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%
Терміни проведення дослідження: 22 – 28 лютого 2013 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська


| Количество показов: 1397 |  Автор:  Соціологічна група "Рейтинг" |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку





Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Багай Вадим Вікторович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Рік після помаранчевої революції. Оцінка ситуації і перспективи.

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua