На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Аналитика / Экономика

Динаміка ідеологічних маркерів: жовтень 2013

Версия для печати Версия для печати

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", 53% опитаних українців підтримують приєднання України до Європейського Союзу. Не підтримують – 35%. Ще 12% - не визначились

На думку більшості підписання Угоди про Зону вільної торгівлі з Євросоюзом для України більш вигідне (47%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (34%). 19% – не змогли визначитися.  За останні три роки зафіксовано найвищий відсоток респондентів, які вважають підписання Угоди з ЄС більш вигідним для країни, ніж вступ до Митного союзу – він зріс з 39 до 47%.

В результаті Захід та Північ виразно більше підтримують Угоду з Євросоюзом, а Південь та Донбас – вступ до Митного союзу. Водночас Центр та Схід є своєрідними «перехідними» регіонами, де приблизно порівну підтримують обидва напрямки інтеграції, з тією різницею, що в Центрі все таки більше підтримують підписання Угоди з Євросоюзом, а на Сході – вступ до Митного союзу. 
 
Виборці  П.Симоненка в абсолютній більшості (82%) виступають за Митний союз, а виборці О.Тягнибока (85%), А.Яценюка (75%), Ю.Тимошенко (73%) та В.Кличка (72%) – за підписання Угоди з ЄС.

Цікаво, що практично однакова кількість виборців В.Януковича як підтримують вступ України до ЄС (42%), так і проти цього (45%). При цьому половина виборців чинного Глави держави вважають більш вигідним для країни вступ до Митного союзу, а чверть – підписання Угоди з Євросоюзом.

Майже половина (49%) опитаних очікують, що Україна та Європейський Союз підпишуть Угоду про Асоціацію в листопаді 2013 року. Не вірять в це – чверть.

Важливо, що за останній місяць кількість тих, хто очікує підписання Угоди зросла 39 до 49%, при цьому, серед противників євроінтеграції – майже вдвічі.

Більшість (38%) вважає, що якщо Угоду підпишуть, то це скоріше станеться завдяки обопільним зусиллям України і Європи. 13% вважають, що це станеться завдяки зусиллям більше української сторони, а 26% - завдяки зусиллям європейської.

Більшість опитаних вважають, що для Євросоюзу можливе підписання Угоди означатиме швидше перемогу (49%), ніж поразку (3%), при цьому 30% вважають, що це не означатиме ані перемогу, ані поразку.

Для  України можливе підписання Угоди означатиме також швидше перемогу (45%), ніж поразку (16%), при цьому 22% вважають, що це не означатиме ані перемогу, ані поразку.

Водночас, для Росії можливе підписання Угоди означатиме швидше поразку (52%), ніж перемогу (2%), при цьому 29% вважають, що це не означатиме ані перемогу, ані поразку.

56% респондентів очікують, що якщо у листопаді 2013 року Україна та Європейський Союз підпишуть Угоду про Асоціацію Росія збільшить тиск на Україну, 10% очікують зменшення тиску, а 19% вважають, що нічого не відбуватиметься. Збільшення тиску на Україну з боку Росії очікують понад 50% мешканців усіх регіонів країни, а на Заході таких дві третини.

38% опитаних підтримують утворення єдиної держави  у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 50%. Ще 12% - не визначились. За останні три роки зафіксовано найнижчий відсоток прихильників та найвищий відсоток противників утворення єдиної держави  з Росією.

Цікаво, що у 2011 році майже 40% українців, які підтримували утворення єдиної держави з Росією, одночасно підтримували і вступ України до ЄС. У 2012 році їх кількість зменшилась до 30%, на початку 2013 року зменшилась вже до 25%, а вже у жовтні 2013 року скоротилась до 20%.

43% респондентів підтримують надання російській мові статусу державної. Водночас половина (51%) виступають проти цього.  Ще 5% - не визначились.

Слід зазначити, що у 2009 році кількість прихильників двомовності переважала кількість противників, у 2010-2011 роках їх кількість зрівнялася, а вже з середини 2012 року число противників двомовності стабільно вище (51-52%).

Серед найбільших прихильників двомовності мешканці Донбасу (85%), Півдня (69%) та Сходу (57%).

Лише 20% опитаних підтримують вступ України в НАТО. Не підтримують вступ України до НАТО дві третини опитаних. Ще 15% – не визначились. Відносно більше підтримують вступ до НАТО лише на Заході країни, більше серед виборців О.Тягнибока та В.Кличка. Це наслідок також того, що в електораті цих двох політиків більше чоловіків, а чоловіки підтримують вступ до НАТО традиційно більше, ніж жінки.

27% опитаних підтримують ідею визнати ОУН, УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України, 52% опитаних – не підтримують. Ще 20% не визначились з цього питання.

Ставлення до цього питання до кінця не сформувалося і коливається кожного року: після  того як у 2011 році рівень підтримки ідеї зріс з 20 до 27%, у 2012 році він знову погіршився – до 24%. Проте, вже у 2013 році знову покращився до 27%.

Ідею визнати ОУН та УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України найбільше підтримують виборці О.Тягнибока та Ю.Тимошенко, а найменше – В.Януковича та П.Симоненка.

Лише 5-6% мешканців Донбасу і Півдня підтримують визнання ОУН-УПА, тоді як на Заході таких понад 70%. 

Повна версія звіту

__________________________________________________________     


Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)
Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%
Терміни проведення дослідження: 9-18 серпня 2013 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська
  


| Количество показов: 583 |  Автор:  Соціологічна група "Рейтинг"  |  Голосов:  4 |  Рейтинг:  3.66 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку





Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Бірюкова Марина Василівна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Донецький вісник Наукового товариства ім. Шевченка (т.18 - історія)

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua