На главную страницу
Положення про ВГНО "Експерти України"
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Аналитика / Культура

Хранителі культурної спадщини

Версия для печати Версия для печати

"Підтримку надасть "Арка", "Культурну спадщину нашого краю збереже "Арка". Газетні заголовки дійсно мають рацію - за два роки існування благодійний фонд "Арка" зробив величезний внесок у збереження музичної спадщини Донбасу. Він здійснив випуск серії музичних дисків з унікальними голосами майстрів оперної сцени та віртуозною грою оркестру народних інструментів під керівництвом народного артиста України В'ячеслава Воєводіна, симфонічного оркестру Донецької обласної філармонії. Для підтримки вже відомих і молодих виконавців фонд встановив премії і стипендії. Фінансово (і суттєво!) підтримує участь донецьких митців у всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Така громадська ініціатива варта того, щоб про неї знала вся країна. Ось що розповідає директор благодійного фонду "Арка", музикознавець Зоя Шевченко.

Ідея створення фонду, який би надавав допомогу професійним музикантам та підтримував академічне музичне мистецтво, виникла давно. В наших бізнес-колах є люди, які прекрасно розуміються на класичній музиці, саме вони зуміли об'єднати зусилля і дали життя фонду. І не просто дали, а постійно слідкують за його розвитком, ростом і успіхом.

Два роки тому, коли ми тільки починали, пріоритетні напрями роботи ще не були чітко визначеними - ми планували організацію і проведення концертних та художніх виставок, програми з підтримки професійних музикантів. Все це є, але головною нашою справою на сьогодні є проект "Культурна спадщина Донбасу", який підтримало Управління культури Донецької обласної державної адміністрації. Він передбачає випуск музичних дисків виконавців класичної музики - вокалістів та інструментальних колективів Донеччини. Цей проект має непересічне культурно-історичне і виховне значення. Культурно-історичне, тому що ми фактично поновлюємо фондові записи професійних артистів Донеччини, які зберігаються на Державному телебаченні і радіо, у обласному архіві. Виховне - у формуванні музичного смаку та культури як студентів-музикантів, так і просто любителів та шанувальників класичного мистецтва.

І ось у мене на столі наше досягнення - п’ять перших музичних дисків. На першому - творчість молодої, але вже знаменитої вокалістки Олени Китаєвої. З іменем цієї співачки у слухачів передусім пов'язані образи, які вона створила на сцені Донецької опери. На диск же увійшла її перша сольна програма в жанрі камерної музики - "Російський романс ХХ століття". Другий альбом присвячений творчості видатних митців оперної сцени, народних артистів, а нині професорів Донецької музичної академії ім. С.С.Прокоф'єва Раїси Колесник, Миколи Момота, Петра Ончула, Геннадія Калікіна. Відреставровані працівниками фонду записи арій з опер у їх виконанні допомогли слухачам згадати і знову пережити "золоті часи" Донецької опери. Адже саме завдяки цим чудовим виконавцям Донецький театр опери та балету отримав звання академічного. Ідея диска "З історії Донецької обласної філармонії" виникла вже під час презентації "Майстрів оперної сцени". Спершу був намір повернути слухачам унікальні записи голосу "донецького Гуляєва" - заслуженого артиста України Віталія Маслія. Понад 30 років його яскравий бас звучав не тільки на концертній сцені, але й на радіо та телебаченні. Разом з тим, ми не могли пройти мимо чудових записів інших відомих артистів Донецької філармонії - Валентини Шевченко, Віктора Хомутова, Світлани Ольховиченко, Станіслава Саварі. Звісно, історія Донецької філармонії була б неповною без "голосу" її симфонічного оркестру. І шанувальники музики мають чудову нагоду почути його під керівництвом яскравих диригентів - народного артиста України Івана Гамкала, заслужених артистів України Павла Кравченка, Валентина Куржева, а також головного диригента цього оркестру протягом останнього десятиріччя Олександра Долинського.

Приємним подарунком для слухачів став запис оркестру народних інструментів Донецької державної музичної академії ім. С.Прокоф'єва та ансамблю народної музики "Aлегро". Їх керівник - один з найвідоміших фахівців у галузі народно-інструментальної музики, добре знаний в Україні і Європі - народний артист України, член-кореспондент Академії мистецтв України, ректор музичної академії В'ячеслав Воєводін. Власне, диск присвячений 65-річчю Маестро.

Останнім проектом минулого року завдяки фінансовій підтримці «Ікар-банку» став випуск альбому унікального донецького колективу - камерного оркестру «Лик домер», творцем і керівником якого є заслужений артист України, професор Донецької музичної академії Валерій Івко.

Підтримка музичних талантів нашого краю, які розвиваються сьогодні, - ще один великий напрямок діяльності фонду. Разом з управлінням культури обласної державної адміністрації ми започаткували премію в галузі мистецтва "Натхнення". У2002 році її отримав В'ячеслав Воєводін, а у 2003 році - Олександр Долинський. Зрозуміло, що грошима не можна визначити той внесок, що роблять наші номінанти у розвиток мистецтва Донбасу. Але ми дуже раді з того, що вона дозволить їм реалізувати нові проекти і здійснити нові творчі задуми. Для кращих студентів музичної академії зафондовані п'ять стипендій. Молоді таланти повинні пам'ятати, що їх доля небайдужа шанувальникам музики, що вони будуть підтримані і розкриті, а їх внесок в мистецтво може бути гідно оцінений.

Що у майбутньому? Ми маємо декілька амбітних проектів. Звичайно, продовжимо і розширимо програму "Культурна спадщина Донбасу", опікуватимемося молодою творчою генерацією, і саме зараз створюємо новий молодіжний проект. Взагалі, працюємо і працюватимемо на формування культурного іміджу Донбасу як всередині країни, так і за її межами.

Зоя Шевченко, музикознавець, директор Донецького обласного благодійного фонду "Арка"

Журнал "СХІД"


| Количество показов: 45 |  Автор:  Зоя Шевченко |  Голосов:  4 |  Рейтинг:  3.66 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку




Статьи по разделам
Видатні особистості (30) 
Демографія (5) 
Екологія (4) 
Економіка (130) 
Енергетика (4) 
Культура (96) 
Молодіжна політика (3) 
Наукові дослідження (20) 
Освіта (118) 
Охорона здоров'я (79) 
Політика та суспільство (317) 

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

Фондовий ринок у грудні 2007 року
Просмотров: 45

БИБЛИОТЕКА

ВИПРАВЛЕННЯ ДЕВІАНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ. Філософський погляд

Всеукраинская экспертная сеть
Разработано в «ЦИРТ»


© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Центр интеллектуальных ресурсов и технологий. © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua