На главную страницу
ПЛАН заходів щодо реалізації у 2008 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства (1035-2007-р)
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Аналитика / Демографія

Звернення учасників круглого столу "Захистимо здоров’я наших дітей"

Версия для печати Версия для печати

Учасники круглого столу одностайно прийняли наступне рішення.

Питання захисту відносно здорових дітей в Україні є незабезпеченим як конституційно так і соціально-політичним на державному рівні. Має місце екологічний геноцид нації, що підтверджується даними демографічного стану України.

З метою зміни ситуації на краще, необхідно на наше переконання наступне.

1. Підтримати Проект Закону про внесення змін до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” (Проект закону №2506 від 1605.2008 року Народного депутата України УІ скликання Ткача Р.В. в редакції: “Встановити добровільність вакцинації з повною інформованістю громадян щодо можливих ризиків”.

2. Необхідно , в першу чергу, налагодити в країні систему екологічного моніторингу здоров’я дітей і молоді через систему освітніх закладів при консультативній координації цієї роботи з боку системи охорони здоров’я.

Особливу увагу необхідно звернути на дітей та молодь великих мегаполісів , в яких рівень екологічного навантаження, інфекційних агентів та психоемоційного перевантаження викликають зниження рівня імунної системи.

3. Враховуючи екологічну залежність здоров’я дітей та молоді, необхідно удосконалювати методики проведення щеплень та імунізації.

Створити на рівні державних та громадських організацій експертні групи для проведення моніторингу за якістю поствакцинальної реакції та ускладнень коротко термінованого та довготривалого періодів; екологічної та гігієнічної роботи в організованих дитячих колективах в усіх населених пунктах країни, враховуючи рекомендації Європейської наради Міністрів з проблем здоров’я та навколишнього середовища, яка відбулась в 2004 році в м. Будапешті, Угорщина, зокрема плану дій “Навколишнє середовище і здоров’я дітей”.

4. Повинна бути повна прозорість та інформативність для людей по результатам визначення якості вакцин, лікарських засобів, продуктів харчування і якості питної води.

5. Інфекційне навантаження щеплення в обов’язковому порядку повинно бути під контролем стану імунної системи у осіб, які отримали чи будуть отримувати усі щеплення, в тому числі і додаткові щеплення.

6. Враховуючи високий рівень розвитку вторинних (набутих) імунодефіцитів, високий рівень алергічних і соматичних захворювань повинен бути державний і громадський контроль усіх заходів по забезпеченню та збереженню здоров’я дітей і молоді, як основи національної безпеки країни.

7. Враховуючи чорнобильський екологічний та ендоекологічний фактори в атипічності більшості захворювань в Україні, тендери на закупівлю вакцин і медпрепаратів повинні проводитись прозоро з висвітленням умов, учасників та результатів тендерів в засобах масової інформації. Тендери мають право проводити незалежні експерти-фахівці з профільних наукових закладів АМН і НАН України, які не залежать від комерційних структур.

8. Необхідно законодавчо вирішити в країні відповідальність усіх ланок вакцинального процесу: виробника, посередника і реалізатора з фінансовим відшкодуванням, постраждалим особам за заподіяну шкоду.

9. Необхідно в країні відновити екологічну просвіту, навчання методикам екологічно безпечного здоров’я населення через систему будинків санітарно-екологічної освіти та центри здоров’я.

Створити незалежну експертну наукову раду при Інституті екології людини по впровадженню рекомендації круглого столу та постійного надання населенню необхідних консультацій по екологічній безпеці здоров’я відносно здорових дітей.

Київський Центр здоров’я
10 червня 2008 року


| Количество показов: 42 |  Автор:  Київський Центр здоров’я |  Голосов:  4 |  Рейтинг:  3.66 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Андрей Набоков, 27.06.2008 11:51:36 Цитировать Имя

"Необхідно , в першу чергу, налагодити в країні систему екологічного моніторингу здоров’я дітей і молоді через систему освітніх закладів при консультативній координації цієї роботи з боку системи охорони здоров’я."
- у государства нет ни сил, ни средств выполнить этот пункт. Даже простые регулярные медосмотры детей в детсадах и школах - проблема. Это просто некому делать, кроме того, кто за это будет платить? Школа? Родители? Государство?

"Створити на рівні державних та громадських організацій експертні групи для проведення моніторингу за якістю поствакцинальної реакції та ускладнень коротко термінованого та довготривалого періодів;"
- это рутинная работа участковых педиатров и прививочных кабинетов. Зачем плодить сущности без необходимости? Кто лучше педиатра учтет поствакцинальные реакции?

"Повинна бути повна прозорість та інформативність для людей по результатам визначення якості вакцин, лікарських засобів, продуктів харчування і якості питної води"
- какой орган должен это делать? какие средства и ресурсы должны быть на это отпущены?

"Інфекційне навантаження щеплення в обов’язковому порядку повинно бути під контролем стану імунної системи у осіб, які отримали чи будуть отримувати усі щеплення, в тому числі і додаткові щеплення".
- это действительно большая проблема, но ей совершенно некому заниматься. Необходимо иммунологически мониторить все детское население городов, но где штаты и ресурсы? Иммунологические исследования очень дороги и ресурсоемки...

"..., тендери на закупівлю вакцин і медпрепаратів повинні проводитись прозоро з висвітленням умов, учасників та результатів тендерів в засобах масової інформації. Тендери мають право проводити незалежні експерти-фахівці з профільних наукових закладів АМН і НАН України, які не залежать від комерційних структур"
- у нас действительно есть независимые ученые? При каких зарплатах они могут себе позволить такую роскошь, как быть независимыми? Именно государство довело их до нищеты, а потом начало ждать от них независимых суждений...

"Необхідно законодавчо вирішити в країні відповідальність усіх ланок вакцинального процесу: виробника, посередника і реалізатора з фінансовим відшкодуванням, постраждалим особам за заподіяну шкоду."
- я бы добавил сюда еще и "контролирующих организаций", ибо в наших условиях именно контролирующие и лицензирующие организации становятся центральным звеном коррупционной цепочки...

"Необхідно в країні відновити екологічну просвіту, навчання методикам екологічно безпечного здоров’я населення через систему будинків санітарно-екологічної освіти та центри здоров’я"
- в школах есть отличный предмет "Основы жизнедеятельности" - он очень эффективно учит детей выживать в современной экологически недружественной среде. Может быть, этот пункт следует свести к пересмотру учебной программы по этому предмету и читать его по-разному, в зависимости от конкретной экологической обстановки в данной местности (области)? Опять пытаемся плодить сущности без надобности...

"Створити незалежну експертну наукову раду при Інституті екології людини по впровадженню рекомендації круглого столу та постійного надання населенню необхідних консультацій по екологічній безпеці здоров’я відносно здорових дітей"
- я дико извиняюсь, а чем же раньше занимался этот Институт? Выработка рекомендаций - разве это не его основная задача?



Перейти к обсуждению на форуме >>



Статьи по разделам
Видатні особистості (30) 
Демографія (6) 
Екологія (7) 
Економіка (156) 
Енергетика (5) 
Культура (104) 
Молодіжна політика (3) 
Наукові дослідження (24) 
Освіта (136) 
Охорона здоров'я (90) 
Політика та суспільство (378) 

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Колісник Максим Вікторович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

МАЛА ГІРНИЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ Том 1, літера Й

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua