На главную страницу
117 полотен великого голландца
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Объявления Луганска


База знаний / Аналитика / Политика

Дії на захист дітей вразливих груп

Версия для печати Версия для печати

Серед найбільш поширених проблем, з якими стикаються діти у конфлікті з законом, – відсутність документів, утискання майнових прав, насилля, жорстоке поводження з боку представників правоохоронних органів

На початку лютого 2010 року в Україні стартував проект "Дії на захист дітей груп ризику: досвід Польщі, Німеччині та Україні", який триватиме до вересня цього року. У рамках проекту експерти з трьох країн, представники поліцейських відомств, соціальних служб та громадських організацій працюватимуть спільно заради сприяння розбудові в Україні ефективної системи забезпечення прав людини по відношенню до дітей груп ризику: дітей у конфлікті з законом, "дітей вулиці" та соціальних сиріт. Проект реалізується в рамках плану дій всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" та програми "Правозахисна дитяча мережа Донбасу".

Проект має на меті розбудову моделі міжнародного співробітництва з метою пошуку результативних рішень локальних проблем, пов’язаних із захистом прав та інтересів дітей груп ризику; обмін знаннями та досвідом функціонування державних систем діяльності в інтересах дітей цільової групи. Також проект націлений на пошук ефективних моделей взаємодії державних структур та неурядових організацій для покращення ситуації з дотриманням прав дітей даної групи в Україні.

На сьогоднішній день в Україні практично не існує ефективної системи роботи з дітьми груп ризику, немає координації між державними структурами, відповідальними за роботу з дітьми, що перебувають у конфлікті з законом. Функціонує система, орієнтована на покарання, а не на превентивні заходи, виховання та соціалізацію дітей груп ризику.

Серед найбільш поширених проблем, з якими стикаються діти у конфлікті з законом, – відсутність документів, утискання майнових прав, насилля, жорстоке поводження з боку представників правоохоронних органів. Вирішенням подібних проблем займаються державні соціальні служби. Однак часто діти, які потрапили в небезпеку, але не мають відповідного статусу, опиняються поза полем їх зору. Кількість таких дітей велика і, на жаль, постійно зростає.

Цей проект є першим етапом довготермінової стратегії дій на покращення ситуації з дотриманням прав дітей зазначеної категорії. В рамках першого етапу в Україні буде проведено практичний семінар, під час якого експерти державних установ та НУО трьох країн обговорять різні аспекти проблеми порушення прав дітей даної групи в Україні, актуалізують досвід Польщі та Германії у розв’язанні зазначеної проблеми та визначать основні напрямки дій для покращення ситуації. Під час та після завершення семінару експертна група буде працювати над розробкою навчального модулю для українських міліціянтів, оскільки саме вони є одними з головних порушників прав дітей груп ризику в Україні.

Результатом проекту стануть представлені українському уряду на рівні Міністерства внутрішніх справ зведені рекомендації експертів трьох країн щодо покращення стану дотримання прав дітей в конфлікті з законом, а також розроблена програма для навчання працівників правоохоронних органів стандартам поводження з дітьми даної групи, яка буде використана в рамках навчальних семінарів для міліції всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" у 2010-2012 роках.

Проект адмініструється правозахисним центром "Поступ" (Луганськ) за фінансової підтримки Фонду Роберта Боша та Фонду Стефана Баторія у рамках програми "Партнерство громадських ініціатив" через партнера проекту в Україні фундацію ПАУСІ. Партнерами проекту виступають Гельсінська Фундація Прав Людини (Варшава, Польща), громадська організація "Німецько-Російський Обмін" (Берлін, Німеччина), громадська організація "М’АРТ" (Чернігів), громадська організація "МАРТІН-клуб" (Макіївка), фундація "Громадська альтернатива" та Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС апарату міністру внутрішніх справ України.

Докладніше про проект можна дізнатися, звернувшись до правозахисного центру "Поступ" за телефоном (044) 599 10 49, або за електронною адресою:


З повагою,
Тетяна Рєуцька
прес-координатор правозахисного центру "Поступ"


| Количество показов: 461 |  Автор:  Тетяна Рєуцька |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.25 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку





Статьи по разделам
Демография (25) 
Здравоохранение (152) 
Культура (208) 
Лица эпохи (52) 
Молодежная политика (51) 
Наука и технологии (129) 
Образование (318) 
Общество (35) 
Политика (707) 
Право (24) 
Социология (9) 
Экология (26) 
Экономика (345) 
Энергетика (27) 
ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Пастернак Надія Михайлівна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Мінеральні ресурси та добувна промисловість країн світу: Австрія

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua