На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


База знаний / Аналитика / Экономика

Українці про Новорічні свята

Версия для печати Версия для печати

Найбільше українці бажають у новому 2012 році добробуту громадян, економічного зростання та стабільності. А також зменшення корупції, миру, покращення здоров’я нації та відповідальної влади

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у грудні 2011, для 48% опитаних найулюбленішим новорічним святом є Новий Рік, для 41% – Різдво. Ще 5% більше за все люблять День Святого Миколая і 2% – Старий Новий Рік.

Лише 1% опитаних не подобається жодне з новорічних свят, а 2% – не змогли визначитися, яке свято їм подобається більше.

Якщо на Заході країни значно більше люблять Різдво (66%), то в Центрі – однаково як Новий Рік, так і Різдво, а на Півночі, Півдні, Донбасі і Сході – найулюбленішим святом є Новий Рік, так вважають до 60% опитаних.

Чим старші респонденти, тим більше вони цінують таке світо, як Різдво, чим молодші – Новий Рік.

Чоловіки більше люблять Новий Рік, жінки – Різдво.

Віруючі люди значно більше очікують Різдво, ніж Новий Рік, особливо це стосується греко-католиків (73%), менше – православні Московського (49%) та Київського (42%) патріархатів. Віруючі, які не відносять себе до жодної конфесії (58%) і невіруючі (73%) значно більше люблять Новий Рік.

viewer1.jpg

viewer2.jpg

44% опитаних збираються ставити вдома на Новий рік живу ялинку, чверть – штучну. 15% – обмежаться новорічною композицією, а у 18% – не буде скоріш за все ані ялинки, ані композиції.

Останню категорію, переважно, формують старші люди: майже 40% опитаних у віці понад 60 років не планують прикрашати дім на новорічні свята. Водночас майже 60% опитаних у віці 18-39 років планують ставити живу ялинку, ще майже 40% – штучну, або обмежаться новорічною композицією.

Традиція ставити живу ялинку найбільш поширена на Заході, Півдні та Донбасі, штучну – на Півночі (передусім, йдеться про Київ) і в Центрі, новорічні композиції найбільше популярні на Сході, де мешкає значна частина міського населення.

viewer3.jpg

viewer4.jpg

Зважаючи, що традиційно люди говорять один одному на Новий Рік різні побажання, ми запропонували нашим респондентам висловити побажання державі на майбутній 2012 рік.

Отже, найбільше українці бажають у новому 2012 році своїй державі добробуту громадян (68%), економічного зростання (62%) та стабільності (53%). А також зменшення корупції (46%), миру (45%), покращення здоров’я нації (44%) та відповідальної влади (43%).

29% респондентів побажали державі чесних виборів, майже стільки ж – якісно нової влади (29%) та єдності народу (28%). 24% опитаних побажали державі покращення рівня культури і освіти нації, 21% – вдалого проведення ЄВРО-2012. Ефективні реформи в соціально-економічній сфері і нові політики виявились рівно значимими побажаннями і отримали по 20%.

Дещо менше опитаних серед іншого бажали своїй державі розрахуватися з зовнішніми боргами (17%), демократичного розвитку (16%), авторитету на міжнародній арені (14%), укріплення Незалежності (14%), збільшення народжуваності (14%), відповідальних громадян (13%), спортивних досягнень (12%), якісно нової опозиції (11%) та надійно захищених кордонів (9%).

viewer5.jpg

Цікаво, що особливих вікових розбіжностей у відповідях респондентів не простежуються. А от в регіональному розрізі певні особливості є.

Так, мешканці Сходу та Донбасу більше інших бажали державі добробуту, економічного зростання, стабільності, зменшення корупції та покращення здоров’я нації. Мешканці Центру – бажали миру.

Жителі Півночі більше інших бажали країні розрахуватися із зовнішніми боргами, росту народжуваності, спортивних досягнень, нових політиків та якісно нової опозиції. Мешканці Донбасу – якісно нової та відповідальної влади.

viewer6.jpg

На Заході більше інших бажали державі єдності народу, зростання духовності нації, демократичного розвитку, авторитету на міжнародній арені та укріплення Незалежності. На Сході – ефективних реформ в соціально-економічній сфері.

Водночас, мешканців Заходу, Півночі і Сходу об'єднало побажання державі покращення рівня культури і освіти нації. Мешканців Сходу і Заходу побажання країні вдалого проведення ЄВРО-2012. А побажання державі в новому році чесних виборів об'єднало респондентів, опитаних в усіх регіонах країни.

viewer7.jpg

Тому від себе побажаємо Україні та українцям не шукати тем, які нас роз'єднують, а об'єднуватись навколо цінностей, що несуть гарний настрій в кожну українську оселю на Донбасі і в Центрі, на Сході і Заході, на Півдні та Півночі.

Тож з наступаючим Новим Роком, Україно!

 

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 2000 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)
Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,2%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,3%, для значень, близьких до 5%, – не більше 1%.
Терміни проведення дослідження: 25 листопада – 5 грудня 2011 р.

Розподіл областей:

Захід: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька
Центр: Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська
Північ: м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська
Південь: АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь
Схід: Дніпропетровська, Запорізька, Харківська
Донбас: Донецька, Луганська


| Количество показов: 941 |  Автор:  Соціологічна група "Рейтинг" |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (196) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (280) 
Образование (553) 
Общество (472) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (544) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Бачек Вадим Миколайович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Переробка і якість корисних копалин (курс лекцій)

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua