На главную страницу
Электронные книги, виртуальная библиотека
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу










База знаний / Прогноз эксперта / Экология

Загибель бджіл може обернутися катастрофою для людства

Версия для печати Версия для печати

Україна – одна з найперспективніших країн світу у плані бджільництва, вона входить до групи із шести країн, які виробляють 50% меду від світового виробництва

Світова наукова спільнота останнім часом дедалі частіше говорить про проблему масової загибелі бджіл у всьому світі. Як зазначають дослідники, для людства це може обернутися катастрофою, тому що бджоли виконують важливу функцію в екосистемі, запилюючи 80% рослин, які, у свою чергу, складають третину раціону населення планети.

Зникнення бджіл може призвести до гострого дефіциту м'ясних і молочних продуктів, овочів і фруктів.

Кілька місяців тому в європейський прокат вийшов документальний фільм швейцарського режисера Маркуса Імхофа "More than Honey" – "Більше, ніж мед". З того часу цю картину в одній тільки Швейцарії встигли переглянути понад 200 тисяч осіб, що зробило її найуспішнішим у цій країні документальним фільмом всіх часів. Стрічка, яка удостоїлася престижних нагород, розповідає про життя бджіл, про їхню загадкову масову загибель в останні роки по всьому світу, про небезпеки, які несе для них сьогоднішня цивілізація, і про той неоціненний внесок, який вони роблять для забезпечення людства продовольством, беручи участь у запиленні сільгоспкультур. Утім, у фільмі йдеться лише про домашніх медоносних бджіл, а між тим важливу роль у природних екосистемах відіграють і дикі комахи.

В Україні ця проблема поки не досліджена повністю. Зокрема, зафіксовано окремі випадки синдрому розпаду колоній бджолиних сімей.

У рамках ХХХХІІІ Міжнародного конгресу Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій "Апімондія", який пройде в Києві 29 вересня - 4 жовтня, науковці обговорять проблему зникнення бджіл і можливі наслідки.

На прес-конференції вчені та представники бджільницьких організацій визначили найбільш проблемні місця у питанні збереження популяції бджіл та окреслили основні теми наукової частини майбутнього конгрессу.

За словами президента "Апімондії" Жиля Ратія, наразі рівень смертності бджіл становить від 20 до 40%. "Фіксується високий рівень смертності бджіл (норма - до 10%). Існує кілька вагомих чинників, які до цього призведуть: використання пестицидів у сільському господарстві, вирощування монокультур та інтенсивне бджільництво".

Ратія наголосив, що йдеться не про винахід препарату, що продовжує і підтримує життя цих комах, а про пошук рівноваги між діяльністю людини і нормальним функціонуванням екосистеми планети.

Утім, не тільки діяльність людини згубно позначається на популяції бджіл. За словами Глави постійної комісії "Апімондії" з біології бджіл австрійця Карла Кралсгайма, одна з причин зникнення бджіл - паразит медоносних бджіл кліщ Варроа (Varroa Oudemans), про якого раніше вже заявляли вчені.

У деяких країнах світу "Апімондія" вже почала публікувати щорічні статистичні звіти про смертність бджіл. Після конгресу подібні звіти повинні з'явитися і в Україні.

"Ми сподіваємося, що подібні дослідження будуть проведені і в нас. Вітчизняні бджільницькі асоціації, які працюють у регіонах, поки дають позитивну картину. Рівень смертності бджіл досить низький", - зазначила президент організаційного комітету конгресу Тетяна Васильківська.

Як розповіли представники "Апімондії" на конференції в Києві, найближчим часом організації планує розробити механізм співпраці у цьому питанні з Організацією Об'єднаних Націй.

Як зазначив президент "Апімондії" Жиль Ратія, Україна – одна з найперспективніших країн світу у плані бджільництва. Так, у країні налічується близько 400 тисяч бджолярів. Ратія зазначив, що Україна входить до групи із шести країн, які виробляють 50% меду від світового виробництва.

За словами організаторів конгресу, майбутній захід планують відвідати близько 10 тисяч учасників зі 115 країн світу.

Джерело: Корреспондент.net


| Количество показов: 26 |  Автор:  Вчені |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.25 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Прогнозы
  • До XXII століття в Антарктиді з'являться перші дерева
  • Марс можуть колонізувати бактерії
  • У найближчі сторіччя великі астероїди Землі не загрожують
  • За 10 років, рак більше не буде смертельною хворобою
  • Технології, що мають бути у сучасному місті




Статьи по разделам
АПК (145) 
Демография (131) 
Здравоохранение (141) 
Книжный мир (11) 
Культура (70) 
Наука и технологии (233) 
Образование (123) 
Общество (557) 
Политика (620) 
Право (208) 
Социология (38) 
Экология (266) 
Экономика (1425) 
Энергетика (240) 
ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Гузь Ігор Володимирович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua