На главную страницу
Презентація нової книги Володимира Арєнєва
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу






База знаний / Прогноз эксперта / Экономика

Вугілля повертає позиції на енергоринку

Версия для печати Версия для печати

Людство готується до зміни пріоритетів на енергетичному ринку 

За оцінками експертів, вже до 2020 року вугілля може стати найбільш споживаним паливом у світі, відтіснивши з цієї позиції нафту. Такі прогнози дозволяють дивитися з оптимізмом у майбутнє і українським економістам, так як вугільна промисловість в нашій країні, незважаючи на певні кризові явища, як і раніше є досить потужною.

За оцінками фахівців ринку, в найближчі роки споживання вугілля у світі зросте приблизно на чверть. Основним локомотивом цього стануть швидкозростаючі економіки Китаю та Індії, та й частина європейських країн будуть збільшувати частку вугілля в своєму паливному балансі .

Основною причиною зростання інтересу до вугілля як до палива є його порівняно невисока ціна. Особливо в ситуації, коли США роблять упор на сланцевий газ, що дозволило їм зробити своє вугілля значно дешевше, і експортувати його за досить низькими цінами.

Крім того, після катастрофи на японській «Фукусімі -1», ряд країн, у тому числі і такий серйозний споживач енергоресурсів як Німеччина, прийняли рішення повністю відмовитися від використання атомних станцій. При цьому частка відновлюваної енергетики та газу хоча і зростає, проте недостатньо, щоб замінити атом.

Таким чином, попит на вугілля зростає, що може позитивно позначитися і на українській економіці, яка в разі проведення реформ і модернізації може не тільки забезпечувати свої потреби в «чорному золоті», а й експортувати його в досить серйозних обсягах.

Проте, збільшення частки вугілля як енергоносія несе в собі велику загрозу. Екологи побоюються дуже серйозних наслідків. І справа не тільки у викидах парникових газів - а при використанні вугілля вони приблизно вдвічі більше, ніж при газової генерації. Справа в тому, що здоров'ю людей, які живуть в безпосередній близькості від працюючих на вугіллі підприємств, наноситься серйозна шкода. Втім, мешканці українських індустріальних центрів знають про це не з чуток.
Таким чином, перед людством стоїть певний вибір - або поступитися економічному розрахунку, або визнати пріоритетом доцільність збереження природи і здоров'я людей. Цей вибір не буде простим, проте, наприклад, Європейський банк реконструкції та розвитку свій вибір зробив - у нещодавно опублікованій програмі він прийняв на себе зобов'язання не фінансувати нові проекти вугільної генерації.
Джерело: Преса України

| Количество показов: 15 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Прогнозы




Статьи по разделам
АПК (152) 
Демография (135) 
Здравоохранение (146) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (247) 
Образование (126) 
Общество (576) 
Политика (622) 
Право (209) 
Социология (38) 
Экология (276) 
Экономика (1448) 
Энергетика (246) 
ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Рябенко Валерій Олександрович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua