На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экономика

Курс гривні коливатиметься ще як мінімум півтора-два роки

Версия для печати Версия для печати

Припинення обвалу курсу національної валюти залежить в першу чергу від оперативного формування каналу припливу іноземної валюти в країну

Курс гривні буде підданий коливанням ще як мінімум півтора-два роки, а протягом 2015 року національна валюта продовжить тестувати дно, вважають експерти аналітичної групи Da Vinci AG.

"Висока волатильність курсу гривні буде спостерігатися як мінімум протягом наступних 1,5-2 років. Протягом 2015 року курс гривні буде продовжувати тестувати дно. Даний прогноз повинен визначати бізнес-стратегію вітчизняних підприємств в перспективі наступних 12 місяців", – йдеться в квартальному прогнозі Ukrainian Economic Trends Forecast.

На думку експертів, припинення обвалу курсу національної валюти залежить в першу чергу від оперативного формування каналу припливу іноземної валюти в країну, яка не може зводитися до допомоги міжнародних фінансових організацій, оскільки це провокує зростання держборгу, але не ліквідує причин системної і структурної кризи.

Експерти підкреслюють, що забезпечення припливу валюти і зміцнення національної валюти в довгостроковій перспективі можливе тільки шляхом реалізації структурних реформ в економіці та прогресу в боротьбі з корупцією, особливо в судовій системі. "Оскільки горизонт перебудови загальної системи експорту перевищує 3-5 років за умови значних фінансових вливань, єдиною можливістю оперативного зростання економіки залишається залучення зарубіжних інвестицій в малий і середній бізнес з високою часткою експортної орієнтації. Ставка на малий і середній бізнес – це пріоритет для національної економіки України в середньостроковій перспективі", – наголошується в звіті.

Експерти свідомо не дають прогнозні орієнтири щодо курсу долара і євро в 2015 році, проте відзначають, що розв’язання низки завдань дозволить пом’якшити ситуацію на валютному ринку. Зокрема, пропонується забезпечити вільний продаж безготівкової валюти "під товар", зняти обмеження на продаж готівкової валюти населенню в банках при одночасній ліквідації небанківських обмінних пунктів, організувати тимчасову систему продажу готівкової валюти громадянам України під закордонні поїздки в країни ЄС і США при наданні віз, заборонити продаж валюти іноземцям, ввести безготівковий обмін гривні на валюту з розміщенням на депозиті.

"Дані заходи дозволять з одного боку забезпечити можливість придбання іноземної валюти з метою забезпечення валютних витрат за кордоном, забезпечити приплив національної валюти в банківську систему України, а також закрити найбільш поширені схеми виведення іноземної валюти з внутрішнього ринку", – йдеться у звіті.

Джерело: Finance.ua

| Количество показов: 564 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Марчук Володимир Павлович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua