На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экономика

Старіння населення стане загрозою економіки Східної Європи

Версия для печати Версия для печати

Світовий банк прогнозує, що до 2045 року в країнах регіону буде жити більше пенсіонерів, ніж працівників

Східній Європі загрожує серйозний економічний спад через старіння населення, якщо не будуть проведені радикальні реформи у законодавстві щодо працевлаштування, освіти і міграції.

Про це пише Financial Times з посиланням на прогноз Світового банку. Скорочення рівня народжуваності, масова імміграція і застарілі методи роботи зменшують економічний потенціал регіону. Такі країни, як Польща, Естонія і Румунія впродовж останніх років демонстрували економічний ріст. Однак тепер, згідно з прогнозами Світового банку, вони перші в списку ризику.

Експерти вважають, що до 2060 року в Східній Європі буде лише 14 мільйонів працівників, що дорівнює сумарній кількості населення Чехії і Словаччини.

"Відчуття занепокоєння наростає. Питання старості стає дедалі важливішою економічною проблемою. Якщо країни Східної Європи не почнуть думати над її вирішенням, вони в якийсь момент втратять потенціал і не зможуть досягти економічних показників своїх більш заможних сусідів у ЄС. Їм буде просто фізично тяжко це зробити", - сказала співавтор прогнозу Емілі Сіннот.

Польща, Словаччина і країни Балтії впродовж останніх років спостерігали ріст своїх ВВП завдяки інвестиціям із Західної Європи. Дані Європейського Центрального банку свідчать, що різниця у розмірах економік між Західною і Східною Європою скоротилася на половину за період з 2000 до 2012 року. Але масова імміграція зі сходу на захід молоді і кваліфікованих працівників, а також скорочення рівня народжуваності почали впливати на економіку східноєвропейських країн через скорочення працездатного населення.

До 2060 року кількість працівників у Східній Європі скоротиться на 30%, а у Західній – лише на 5%. На думку експертів, економічного спаду через демографію можна уникнути шляхом заохоченні імміграції і підвищенням рівня здоров'я і освіти. Крім того, варто змінити законодавство щодо працевлаштування, щоб заохочувати пенсіонерів і жінок більше працювати.


| Количество показов: 333 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Гончаренко Дмитро Олександрович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua