На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экология

Вчені прогнозують шосте масове вимирання тварин через діяльність людини

Версия для печати Версия для печати

Вчені заявили про шостий масовому вимиранні тварин через діяльність людини 

Як повідомляють інформагентства, міжнародна група біологів, спираючись на дані по частоті зникнення видів флори і фауни в минулому, підтвердила, що зараз на Землі дійсно відбувається шосте масове вимирання тварин, викликане не природними причинами, а діяльністю людини.

Вчений Герардо Себаллос з Автономного університету Мехіко (Мексика) і його колеги під керівництвом знаменитого еколога Пола Ерліха зі Стенфордського університету (США) дійшли висновку, що продовження нинішнього стану речей призведе до того, що "життя доведеться витратити багато мільйонів років для відновлення загубленого біорізноманіття, і наш власний вид, швидше за все, теж зникне досить швидко".

Щоб уникнути звинувачень у згущенні фарб вчені використовували найбільш консервативні оцінки при підрахунках: максимальна частота вимирань в "мирний час", мінімальна частота зникнення видів у даний час.

За розрахунками, кожні 100 років в епохи, що передують століттю людини, зникало приблизно по два види ссавців на кожні 10 тис. видів тварин. У XX столітті ця цифра зросла у 114 разів. Темпи вимирання тварин в останні два століття стрімко наближаються до того, з якою швидкістю зникали представники флори і фауни 66 млн років тому, коли зникли динозаври, морські рептилії і птерозаври.

При цьому вчені підкреслюють, що розрахунки, швидше за все, дуже сильно недооцінюють масштаби сучасного вимирання. Близько 40% видів амфібій знаходиться під загрозою вимирання і приблизно чверті ссавців загрожує зникнення.

Поки у людства ще є можливість зменшити масштаби вимирань, практично миттєво посиливши і розширивши заходи щодо збереження видів, яким вже загрожує небезпека зникнення. Необхідно зняти навантаження з популяцій таких тварин - втрату середовища проживання, надмірну експлуатацію та зміна клімату, вважають учені.

Джерело: УНН

| Количество показов: 257 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Солнишкіна Аліна Анатоліївна

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua