На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экономика

Американські економісти передрікають кінець епохи євро

Версия для печати Версия для печати

Економісти США не вірять в реальне вирішення кризи в Греції, і не бачать майбутнє для зони євро, пише німецька газета Die Welt

Криза в Греції тільки більше переконала американських експертів в їх правоті. Бізнес-еліта наполягає на своїй правоті і на доказ наводить слова колишнього економічного радника екс-президента США Джорджа У. Буша, економіста з Гарварду Грегорі Менк’ю. До того, як на заміну франкам, марками прийшло євро, він говорив: "Це погана ідея, і нічого не вийде".

Усі 15 років функціонування європейської валюти відбувалися ті чи інші кризи. Раніше гарвардський професор Мартін Фельдштейн озвучив навіть таку тезу, що введення єдиної валюти може спровокувати збройні конфлікти в зоні євро. Різний менталітет по відношенню до інфляції та безробіття, а також відмінності в економічній політиці повинні "прокинутися" в довгостроковій перспективі з досить великою силою.

Цікаво, що у своєму проектуванні подій Фельдштейн вказував на те, що ЄС не передбачає правил для впорядкованого виходу з валютного союзу. Зараз цю проблему добре видно, дивлячись на безперервні дебати з Грецією.

"Було б краще, якби ніколи не було євро", – стверджував Фельдштейн в своєму інтерв’ю одній з німецьких газет в 2011 році. Він заявив, що розглядає євро як невдалий експеримент.

Економісти люблять посилатися в нинішній дискусії на оцінки Фрідмана. Переможець США Нобелівської премії 1976 говорив, що євро не виживе після своєї першої великої кризи.

"Хоча цей прогноз занадто песимістичний. Єдина валюта все ще існує після трьох серйозних криз", – йдеться в статті.

Один з основних "європрихильників", лауреат Нобелівської премії Пол Кругман пише у своєму блозі: "Чому так багато економічної катастрофи в Європі? Приєднавшись до євро, країна наче одягає щось на зразок економічної гамівної сорочки, з якої немає виходу. Без значущої економічної основи проект не може працювати".

Наскільки сильно затягнутий економічний "корсет" в країнах євро, говорить статистика. Зокрема, якщо порівнювати показники з країнами, що не входять в зону євро – Великобританії, Швеції чи Норвегії.

Деякі країни, такі як Італія, Греція чи Португалія впродовж 15 років перебувають в економічному застої. Навіть Німеччина з моменту введення європейської єдиної валюти закладала середнє зростання економіки в 1,3%. Швейцарія, з іншого боку, має зріст в 1,9%, Великобританія майже в 2%, Америка і Швеція – більше 2%.

"Проект євро залишається недосконалим", – говорить економіст інвестиційного банку Jefferies Маркел Олександрович. Він упевнений, що євро як єдина валюта може вижити, тільки якщо налагодиться фінансова підтримка між сильними і слабкими країнами для стабілізації валютного союзу.

Джерело: Finance.ua

| Количество показов: 232 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.56 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Фролов Валерій Митрофанович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua