На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Демография

В Африці прогнозується бум народжуваності

Версия для печати Версия для печати

До 2050 року населення Землі досягне 9,7 млрд осіб, до 2100 року на планеті будуть мешкати вже понад 11,2 млрд людей 

При цьому Китай поступиться першістю як найбільш густонаселена країна в світі, а населення 28 африканських країн подвоїться. Про це йдеться в доповіді департаменту народонаселення ООН.

За прогнозами, найбільші темпи приросту населення планети в період між 2015 і 2050 роками забезпечать Індія, Нігерія, Пакистан, Республіка Конго, Ефіопія, Танзанія, США, Індонезія й Уганда. Індія має обійти Китай в рейтингу найбільш населених країн близько 2022 року. В Анголі, Бурунді, Конго, Малаві, Малі, Нігері, Сомалі, Уганді, Танзанії і Замбії прогнозується бум народжуваності, який призведе до збільшення чисельності населення вп'ятеро.

До середини XXI століття число людей старших за 60 років подвоїться: в Європі, наприклад, їхня частка сягне 34% чисельності населення. У Латинській Америці та Азії ця тенденція проявиться найменшою мірою. При цьому на пострадянському просторі, вважають в ООН, чисельність населення буде тільки падати. Наприклад, у Молдові та Україні скорочення може становити 15%.

Джон Вілмот, глава департаменту народонаселення ООН, вважає, що висока народжуваність в найбідніших країнах світу загрожує суттєвими проблемами.

"Зростання населення в найбідніших країнах зумовить цілий комплекс проблем, оскільки ускладнює викорінювання убогості і нерівності, боротьбу з голодом і недоїданням, а також браком навчальних закладів та установ охорони здоров'я. Тим часом кожен з цих пунктів має вирішальне значення для успіху актуальної боротьби за сталий розвиток", - наводить його слова The Daily Mail.

Висновки експертів засновані на вивченні даних останніх переписів населення і демографічних і медичних досліджень. В ООН зазначають, що розуміння демографічних прогнозів має полегшити розробку і реалізацію програм розвитку регіонів світу.

Чисельність населення Росії на сьогодні експерти ООН оцінюють в 143 млн людей. За найбільш оптимістичним прогнозом кількість росіян почне нехай повільно, але приростати після 2045 року, за негативного варіанту РФ втрачатиме близько десяти жителів на 1000 населення до кінця сторіччя. Відповідно, в одному випадку чисельність населення Росії до 2100 року очікується приблизно 180 млн осіб, якщо ж виправдається негативний прогноз, до кінця століття в РФ будуть проживати трохи більш ніж 70 млн осіб.

Зазначимо, в червні поточного року президент РФ Володимир Путін доручив уряду розібратися в причинах нез'ясовного зростання смертності, зафіксованого в країні з початку 2015 року та розпочатого одразу після того, як уряд відзвітував про підвищення тривалості життя і збереження тенденції до зниження смертності.

При обговоренні проблеми згадувалася реформа охорони здоров'я, визнана Рахунковою палатою РФ провальною і яка викликала зростання летальності як в медустановах, так і вдома. Проте експерти схильні пояснювати те, що відбувається, природними демографічними процесами.

Раніше повідомлялося, що влада Китаю, яка послідовно пом'якшує жорстку політику народжуваності з метою омолодження населення, почала готуватися до бебі-буму. Згідно з прогнозами, в 2015 році в КНР народиться близько двох мільйонів дітей - це результат скасування програми "Одна сім'я - одна дитина".

Джерело:NEWSru.com

| Количество показов: 232 |  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Чіж Олександр Никіфорович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua