На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Прогноз эксперта / Экономика

До 2045 року роботи залишать без роботи понад 77% жителів Китаю

Версия для печати Версия для печати

Роботи через 25 років можуть позбавити роботи більшість людей із середньою кваліфікацією 

На думку американських програмістів і економістів, близько 77% жителів Китаю і 69% жителів Індії можуть позбутися роботи через розвиток робототехніки. Свої прогнози вчені представили на конференції Американської асоціації з просування науки. 

Маше Варді з Райсовського університету в Х'юстоні і його колеги вивчили соціальний аспект розвитку робототехніки. У своєму дослідженні вчені намагалися спрогнозувати, як подальша еволюція роботів і розвиток штучного інтелекту вплине на економіку Землі і добробут різних верств населення. 

У своїх розрахунках Варді і його колеги спиралися на дві речі – те, які завдання роботи, в принципі здатні вирішити, замінивши собою людей, і те, наскільки така заміна буде доцільною з економічної точки зору. Наприклад, низькокваліфікована праця оплачується так низько, що заміна таких робочих роботами буде невигідною з точки зору вкладення капіталу. 

Розрахунки вчених показали, що від розвитку робототехніки постраждають не низькокваліфіковані фахівці, а "середній" робочий клас, тобто люди, які займаються відносно складною, але механічно одноманітною роботою. Наприклад, клерки установ, водії автобусів, касири в супермаркетах та інші фахівці, чия робота не вимагає креативного підходу до її реалізації. Це приведе до того, що рівень зайнятості у світі знизиться з 60% до 50% і більша частина падіння припаде на ті країни, де такі працівники складають більшість трудящих. 

Яскравим прикладом цього можуть стати Індія і Китай, де дві третини економічно активного населення можуть позбутися заробітку через "наступ машин". У постіндустріальних країнах без роботи можуть залишитися трохи менше половини зайнятого населення. 

Раніше вчені припустили, що до 2020 року через розвиток робототехніки без роботи залишаться 5 мільйонів чоловік. На думку вчених, постраждають, насамперед, і в більшій мірі від технологічної революції адміністративні та офісні працівники ("білі комірці"), втрати робочих місць у цій категорії складуть дві третини.


| Количество показов: 208 |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  2.93 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку

Статьи по разделам
АПК (164) 
Демография (151) 
Здравоохранение (156) 
Книжный мир (13) 
Культура (72) 
Наука и технологии (290) 
Образование (129) 
Общество (645) 
Политика (665) 
Право (212) 
Социология (48) 
Экология (292) 
Экономика (1572) 
Энергетика (264) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Заруцький Юрій Романович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Всі матеріали Леоніда Сосницького

© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua