На главную страницу
Положення про ВГНО "Експерти України"
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

Керченська катастрофа: екологічна проблема чи політика?

Версия для печати Версия для печати

Министерство иностранных дел РФ считает неуместными заявления Министерства иностранных дел Украины о том, что украинская сторона будет требовать от российских судовладельцев компенсации за причинение ущерба экологии в Керченском проливе, заявил официальный представитель МИД РФ Михаил Камынин.

Ранее, руководитель пресс-службы МИД Украины Андрей Дещица заявил, что МИД Украины намерен обратиться к Российской Федерации с просьбой обеспечить возмещение судовладельцами ущерба, нанесенного экологической катастрофой в Керченском проливе в результате аварии российских кораблей.

http://news.gala.net/?cat=1&id=275534


Чи вимоги України щодо компенсації російською стороною збитків від екологічної катастрофи в Керченській протоці носять політичний характер?

Свій прогноз надала юрист, редактор сайту Політ’YOUTH Ніна Михальська:

- У системі міжнародної співпраці Україна зазвичай робить дві основні помилки. Перша з них полягає у відсутності механізму міждержавної співпраці та реагування на спільні проблеми. Друга – в тому, що проблемам виключно управлінського характеру надається політичне забарвлення.

Так сталося і у випадку з екологічною катастрофою у Керчі. У першу чергу, екологічна катастрофа в черговий раз довела неспроможність української сторони реагувати на катастрофи екологічного характеру, які пов’язані з морем. Оточена двома (!) морями, утримуючи на Чорному та Азовському морях великі порти, на яких розташовано потужні транзитні термінали, Україна так і не спромоглася створити потужну систему реагування на катастрофи природного та техногенного характеру.

До цього часу в українських територіальних водах не спостерігалося катастроф такого масштабу. Але з урахуванням приналежності суден, що зазнали аварії, проблемі намагалися надати політичного забарвлення.

Однак, таке реагування на екологічну проблему саме з українського боку має ознаки загальної проблеми, що виникає раз-у-раз, якщо у конфлікті задіяна інша держава, як, наприклад, Росія. З одного боку, ми бачимо, що співпраця між державами у галузі спільної ліквідації наслідків лиха природного та техногенного характеру можлива лише за умови партнерських відносин. З іншого, ми повинні усвідомлювати, що партнерські відносини можливі лише у рівних частках, проте аж ніяк у патронатному стилі., коли одна сторона надає інструменти для вирішення проблеми і компенсує завдані збитки. А інша – змушена приймати допомогу, оскільки не спроможна сама вирішити екологічну проблему, що виникла на її території.


| Количество показов: 67 |  Автор:  Голосов:  2 |  Рейтинг:  3.44 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку



Статьи по разделам
Демографія (0) 
Екологія (3) 
Економіка (70) 
Енергетика (14) 
Культура (2) 
Освіта (6) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (77) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработано в «ЦИРТ»


© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Центр интеллектуальных ресурсов и технологий. © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua