На главную страницу
Експерт року-2007
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

Повернення до мажоритарної системи?

Версия для печати Версия для печати

Президент України Віктор Ющенко вимагає запровадити систему виборів до парламенту на основі відкритих списків.
Ющенко попросив упродовж двох місяців підготувати відповідні зміни. Він зазначив, що виборець хоче знати, хто його представляє у парламенті. Він переконаний, що без персоніфікації партійних виборчих списків неможливо відновити цей зв'язок.
Ющенко зазначив, що всі політичні сили сьогодні ставлять питання про повернення до мажоритарної системи. Тому він попросив упродовж місяця сформувати відповідний законопроект і внести відповідні зміни до законодавства.

http://ua.for-ua.com/comments/2008/04/16/090647.html


Чи є можливим повернення до мажоритарної виборчої системи?

Свій прогноз надав голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», Володимир Фесенко:

- Про необхідність вдосконалення демократизації виборів як парламентських, так і місцевих уже давно говорять експерти і політики. Президент лише озвучує точку зору, яка існує в суспільстві. Очевидні серйозні недоліки нинішньої пропорційної системи, особливо на виборах до місцевих рад.

Потрібно дуже відповідально і делікатно підходити до питання вдосконалення виборчої системи. Раніше кидалися у крайності. Коли приймали кілька років тому пропорційну систему, багато експертів, у тому числі і я, указували на потенційні негативні наслідки. На жаль, до нашої думки не дослухалися.

Не варто повертатися до чисто мажоритарної системи, тому що у неї теж є істотні недоліки. Немає ідеальної виборчої системи. Потрібно постаратися з'єднати позитивні сторони пропорційної і мажоритарної систем, мінімізуючи їхні недоліки. Це можливо.

Що стосується відкритих списків, це можна зробити тільки у тому разі, якщо будуть регіональні виборчі списки і будуть створені багатомандатні виборчі округи. Тоді виборці можуть голосувати і за партійним принципом, і за окремого кандидата. У такому разі кандидати, обрані в окремих округах, за ці округи відповідатимуть. Загальнонаціональні відкриті списки неможливі. Виборець не зможе нормально обирати із 450 депутатів від кожної партії. Це навіть технічно важко здійснити. Цілком можливо, що зараз буде близько сотні кандидатів на пост мера Києва. Це вже буде технічно складно.

Що стосується термінів, то все залежить від волі депутатів. Ми знаємо позицію БЮТ, які не хочуть йти на поступки, а хочуть жорстко контролювати всіх своїх депутатів. Але якщо цю систему виборів підтримає НУ-НС, Блок Литвина, ПР, парламент зможе прийняти відповідний закон. За два місяці це можна зробити. Було б бажання і політична воля.

За матеріалами ForUm http://ua.for-ua.com


| Количество показов: 50 |  Автор (привязка):  Фесенко Володимир В'ячеславович |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.56 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку




Статьи по разделам
Демографія (1) 
Екологія (3) 
Економіка (98) 
Енергетика (14) 
Культура (2) 
Освіта (7) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (82) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Євсеєва Тетяна Василівна

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Карта проблем

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua