На главную страницу
Фондовий ринок у липні-серпні 2008 року
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

Як довго житиме коаліція?

Версия для печати Версия для печати

У п'ятницю сталося страшне – з урядової коаліції вийшли відразу двоє народних депутатів - БЮТівець Ігор Рибаков і народний обранець від НУ-НС Юрій Бут.

Опозиція негайно заговорила про розвал коаліції і навіть запропонувала, не зволікаючи, створювати нову. Проте Президент України Віктор Ющенко не вважає, що вихід двох народних депутатів зі складу коаліції свідчить про її розпад.

http://ua.for-ua.com/comments/2008/06/09/100952.html


Чи вихід двох депутатів означає розпад коаліції?

Свій прогноз надав політолог, президент Центру соціальних досліджень «Софія»,  Андрій Єрмолаєв:

- Які б консультації не проходили напередодні цього виходу, сама можливість виходу з коаліції депутатів, які не фігурували у конфліктах, змінила порядок денний. Якщо донині йшлося про протистояння між Ющенком і Тимошенко, вплив на коаліцію, підготовку до президентських виборів, то зараз увагу звернено на те, що у коаліції склалася атмосфера, в якій неможливо працювати, що коаліційний уряд, який «піарить» себе як ефективний і чесний, загруз у корупції. Зараз, як у старій приказці, коаліція, як король, виявилася голою.

Вихід двох депутатів – це прояв глибокої кризи, неспроможності коаліції. Якщо на індивідуальному рівні політики не готові працювати, значить, цей альянс розпадається на очах. Питання тільки в тому, який з бікфордових шнурів буде першим. Ще тиждень тому багато експертів говорили, що таким приводом стане НУ-НС, де виникла кризова ситуація з «Народною самообороною» і противагою партії «Єдиний центр». Зараз зрозуміло, що головне – це особисті конфлікти.

Залишається ще правова інтерпретація питання. Приблизно теж саме ми обговорювали восени 2006 року, коли змінювався регламент Верховної Ради. Зараз ці проблеми доведеться вивчити на рівні Конституційного Суду за фактом коаліційної кризи.

Коаліція виявилася нездатною як довгостроковий політичний альянс. Вона навряд чи проіснує довго, питання тільки у тому, коли буде здійснений юридичний вирок. Пікантність ситуації полягає у тім, що зараз не тільки остаточно зруйнувався «оранжевий» міф, але руйнується ще один політичний стереотип про якусь команду державних менеджерів.

Можливо, виходом із кризи є заміна уряду. Але інтрига настільки висока, а роль прем'єра настільки сильна, що коаліція швидше розвалиться, ніж буде розглянуте це питання.

За матеріалами ForUm http://ua.for-ua.com


| Количество показов: 207 |  Автор (привязка):  Єрмолаєв Андрій Васильович |  Голосов:  5 |  Рейтинг:  3.55 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Kenskin, 20.07.2008 20:06:10 Цитировать Имя

Насколько я понимаю, парламентским игрокам из оппозиции сейчас невыгоно ни реформатирование парламента, ни смещение существующео правительства. Оппозиция ждет полного развала политики пиара, которую демонстрирует кабмин. Задача оппозиции - абрать карт-бланш на конституцонное большинство в парламенте с последующй переделкой конституции. Здесь спешить некуда. Еще одна зима с правительством Ю.Т., и она закончтся как политик.
Что касается программы-максимум... Очень сомнительно, что мы прийдем к парламентской республике (Германия и Италия пришли к ним путем жесткой диктатуры премьеров), поэтому "перетряхивание одеяла" ожидается достаточно частым. Безусловно, имея информацию, можно было бы сделать более точный прогноз, например, куа наметилась ПР?
Парламент или президент, что для них важнее. Господин Ермолаев в курсе, но ведь молчит и кормит публику... нюансами.

Цитата
Вихід двох депутатів – це прояв глибокої кризи, неспроможності коаліції.

Это же несерьезно, г-н Ермолаев.


Алексей Саворенко, 10.06.2008 17:35:48 Цитировать Имя

Выходом из кризиса является не просто смена Правительства - должна быть подвергнута ревизии система формирования парламентского большинства, должно быть отменено "крепостное право" для депутатов. Принятие этих мер позволит не делать трагедии из смены правительств, не даст возможности критично долго находиться у власти демагогам и популистам. А у ответственных депутатов будут "развязаны руки" в исполнении обещаний, данных избирателям.



Перейти к обсуждению на форуме >>



Статьи по разделам
Демографія (2) 
Екологія (3) 
Економіка (107) 
Енергетика (15) 
Культура (2) 
Освіта (7) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (85) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Васильєва Катерина Іванівна

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»


© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua