На главную страницу
Фондовий ринок у липні-серпні 2008 року
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

Скільки нас залишиться?

Версия для печати Версия для печати

У новій Доповіді Всесвітнього банку, презентація якого відбулася в Брюсселі, мовиться про те, що до 2025 року населення......України зменшиться на 20%.

http://ua.for-ua.com/comments/2008/07/08/095106.html

________________________________________________________________________________________________

Прогноз розвитку демографічної ситуації в Україні надала директор Інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова:

- Те, що населення не хоче народжувати дітей, це загальноєвропейська тенденція. Причин цьому багато. По-перше, діти перестали бути економічно необхідними. Раніше благополучна старість залежала від того, чи є у сім'ї діти. Крім того, діти у господарстві були важливі як робочі руки. По-друге, стало дорожче і важче виховувати дітей. Якщо пригадати ситуацію початку попереднього сторіччя, то ніхто не думав про те, як дати дітям вищу освіту, навчити музиці, мовам, забезпечити заняття спортом. Про це думали тільки дуже багаті люди. Звичайні українці про це і не знали. Якщо їхні діти ходили до церковно-приходської школи, це вже було дуже добре. Тепер розумні батьки думають про майбутнє своїх дітей, на що йде багато грошей і часу.

Разом з цим можна говорити про те, що в Україні складно виховувати дітей. Система дитячих освітніх закладів до трьох років зруйнована. Що стосується виховання дітей від трьох до шести років, тут ситуація краща. З 2002 року народжуваність в Україні збільшується, вже зараз є проблема із записом дитини у садок, навіть відновилися черги.

Ще однією причиною стало те, що сьогодні жінка не хоче присвячувати себе тільки сім'ї. У неї багато інтересів поза сім'єю.

Збільшення виплат при народженні дитини істотно не змінить ситуацію. Народжуваність як почала збільшитися з 2002 року, так і збільшується, ніяких «бебібумів» я не бачу.

Ситуація у селах ще гірша. Населення там старе. Є місця, де практично немає молоді, всі люди старше 70 років. Ясно, що там ніхто не народжується і ніхто туди не приїжджає. Якщо ми не зможемо організувати міграційний приплив, значна частина сільської території перетвориться на територію демографічної деградації. Що стосується міського населення, можна розраховувати на те, що за рахунок зниження смертності і підвищення народжуваності ми можемо уповільнити процеси депопуляції. Але депопуляція буде, вона неминуча.

Прогнози на 2050 рік невтішні. 36 мільйонів населення в Україні – нормальний варіант. 27-28 мільйонів – як прогноз-попередження. 

Джерело: ForUm

Посилання: http://ua.for-ua.com/comments/2008/07/08/095106.html


| Количество показов: 135 |  Автор:  Елла Лібанова |  Голосов:  5 |  Рейтинг:  3.68 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку




Статьи по разделам
Демографія (2) 
Екологія (3) 
Економіка (107) 
Енергетика (15) 
Культура (2) 
Освіта (7) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (85) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Аксенова Світлана Анатоліївна

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Карта проблем

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua