На главную страницу
Загрузка...
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу










База знаний / Прогноз эксперта / Политика

В третю хвилю міграції Україна втратить інтелектуальний потенціал

Версия для печати Версия для печати

Західні країни сьогодні заохочують перетік до себе саме висококваліфікованої робочої сили

Провідний експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко не виключає хвилі міграції з України її інтелектуального потенціалу.

Розенко повідомив, що соціологічні дослідження, які проводить Центр Разумкова, засвідчують, що понад 65% громадян України вважають, що країна розвивається не у правильному напрямку.

"І абсолюна більшість людей, умовно кажучи, не бачать своєї перспективи розвитку, не бачать себе саме у цій країні. Якщо було кілька хвиль витоку робочої сили з України – перша хвиля в середині 80-х – на початку 90-х, коли Україна втратила саме інтелектуальний потенціал (це науковці, інтелігенція, і ті, хто з цим пов’язаний), а сьогодні ми маємо іншу структуру виїзду з України – в основному сезонна зайнятість низькокваліфікованих працівників, то, на жаль, я прогнозую, що все ж таки третя хвиля, якщо ми можемо так сказати, якраз пов’язана буде із втратою Україною саме інтелектуального потенціалу. Саме тих думаючих людей, які просто не бачать перспективи розвитку науки, високих технологій, виробництва в цілому в Україні", – заявив експерт.

За словами Розенка, західні ринки сьогодні роблять ставки саме на працівників високої кваліфікації. "І більше того, західні країни заохочують перетік до себе саме висококваліфікованої робочої сили", – наголосив він.

Водночас провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ Лідія Ткаченко вважає міграцію науковців нормальним явищем. "Треба мати на увазі, що сучасні молоді люди, які знають мову, освічені, – для них світ більш відкритий. Зараз є можливості отримати освіту за кордоном... Напевно, це зараз є десь такий нормальний процес", – вважає експерт.

За її словами, не можна сказати, що зараз відбувається масовий виїзд із України освічених людей.

"Поживши там і побачивши, що скрізь є свої проблеми... І говорити, що в Україні немає перспектив, можуть лише тільки українці. Бо ми звикли до всього критично ставитись, навіть не критично, а песимістично. Бо насправді в України дуже високий потенціал. І всі міжнародні експерти про це говорять", – заявила Ткаченко.

Джерело: Радіо Ера-FM


| Количество показов: 36 |  Автор:  Павло Розенко |  Голосов:  1 |  Рейтинг:  3.3 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:





Статьи по разделам
АПК (117) 
Демография (108) 
Здравоохранение (122) 
Культура (58) 
Наука и технологии (164) 
Образование (97) 
Общество (448) 
Политика (564) 
Право (173) 
Социология (26) 
Экология (214) 
Экономика (1260) 
Энергетика (211) 
ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Бєлий Володимир Іванович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua