Шляхи вирішення енергетичних проблем

Необхідно:

Слід зрозуміти, що ціна на енергоносії в Європі складається не лише з ціни на Російські чи Туркменські газ та нафту, але й ціни транзиту. Отже, право на підвищення цін відповідно до ринкової конюктури мають не тільки видобувальники енергоносіїв, а й їх транспортувальники. Я вважаю, що таке право – паритетне, тобто ані скільки не менше, ніж право видобувальників. 

Отриманий газ можна в цьому випадку продавати внутрішньому споживачу за будь-яку ціну. Хоч і за 50 долларів. Ці кошти слід направити на фінансування власного видобутку енергоносіїв та програм з енергозбереження

Законодавчо заборонити укладання договорів на постачання газу та нафти в Україну структурам, які не володіють відповідними газовими, нафтовими родовищами, поклади яких здатні покрити обсяги постачання. 

Заборонити законодавчо реалізацію нафти та газу в Україні структурами інших країн чи такими, що створені за участю інших країн, окрім випадків, коли такий продаж здійснюється за посередництвом відповідних сировинних бірж. 

Законодавчо заборонити відчуження державних нафто-газотранспортних систем чи їх частин, їх застави чи внесення в якості частки статутного фонду будь-яких структур. 

Законодавчо визначити, що за постачання нафти і газу в Україну несе відповідальність тільки профільне міністерство, а ні в якому разі не будь-яка інша організація. Відповідно укладання договорів на постачання газу і нафти можливе лише за участю Мінпаливенерго. 

Провести інвентаризацію енерговтрат в усіх сферах енергоспоживання та енергогенерації, проводити на цю тему круглі столи. 

Провести конкурс на найбільш ефективне вкладання коштів в енергозберігаючі технології чи альтернативну енергетику, тощо. Відповідно до результатів конкурсу необхідно вибудувати державні програми. 

Я переконаний, що якби хоча б такі самі кошти, що сьогодні заплановано вкласти в ядерну енергетику, в малоефективні енергозберігаючі технології, будівництво альтернативних трубопроводів з Ірану, таке інше, вкладалися б в проекти альтернативної енергетики, що перебувають зараз на вістрі науки і мають максимальну ефективність, ми могли б вирішити проблеми енергозалежності та енергоємності кардинально і швидко. 

Розробити державні програми заходів щодо впровадження енергозберігаючих технологій для ліквідації та попередження втрат, якнайширшого запровадження передових технологій в галузі вітроенергетики та сонячної енергетики, щодо створення електромобілів, електрозаправочних блоків на автозаправочних станціях, переходу на автономне електроопалення квартир і будинків, використання газу метану з вугільних пластів, компостного газу та інше. Для цього залучити розробки науковців та винахідників

Зобовязати господарюючі субєкти, зайняті в енергетичній галузі та у яких є енерговтрати, вкладати кошти в запровадження цих програм в своїй господарській діяльності за рахунок сплати податків. А в разі перевищення суми податкових платежів надати безвідсотковий кредит НБУ. Резерви НБУ мають працювати на економіку України! 

Передбачити в державному бюджеті покриття оплати енергозберігаючих програм за рахунок коштів від приватизації держмайна. 

Провести тендери з надання кредитів на впровадження енергозберігаючих програм серед закордонних банків. Практика показує, що є можливість залучати кредити під 2-3 % річних!


| Количество показов: 7857 |  Автор (привязка):  Воронін Максим Володимирович |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.17 | 

Возврат к списку


Материалы по теме:

Аналитика



Разработка и поддержка – Центр интеллектуальных ресурсов и технологий.
© Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua