На главную страницу
 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу

nsjewels.com.ua - ювелирный магазин

База знаний / Аналитика / Политика

Суспільно-політичні настрої населення міста Львова: грудень 2010

Версия для печати Версия для печати

Якби вибори Верховної Ради України відбувались наприкінці грудня, найбільше голосів у Львові отримали б Свобода (28,8% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), Батьківщина (16,6%) та Фронт змін (12%).

ВР.jpg 

Порівняно з листопадом, дещо виросли рейтинги Свободи (з 27 до 28,8%) і Батьківщини (з 13,9 до 16,6%). Рейтинг Фронту змін – зменшився (з 13,2 до 12%).

 Рейтинг партий.jpg

Далі у рейтингу – Партія регіонів (7,2%), Наша Україна (5,5%), Сильна Україна (3,2%), УДАР В.Кличка (3,1%), Громадянська позиція (2,2%) та Європейська партія (2,1%). Решту партій підтримують близько 6% виборців, не підтримують жодної – 5,8%, не визначились з вибором – 7,5%.

40% опитаних мешканців міста вважають, що вибори до Верховної Ради повинні відбутися у березні 2011 року, 22% – у жовтні 2012 року, решта – не визначились.

 дата выборов.jpg

За вибори у 2011 році найбільше виступають прибічники Фронту змін, Свободи і Батьківщини, за вибори у 2012 році – Партії регіонів, Сильної України та Нашої України.

дата выборов 2.jpg 

У президентському рейтингу ситуація дещо інша. Лідерство тут ділять О.Тягнибок (19,5%) і Ю.Тимошенко (19,2%). Не набагато відстає від них А.Яценюк (15,2%).

 президентский рейтинг.jpg

Порівняно з попереднім місяцем, покращились позиції О.Тягнибока (з 18,2 до 19,5%) та Ю.Тимошенко (з 16,5 до 19,2%). Погіршились – А.Яценюка (з 17 до 15,2%).

президентский рейтинг 2.jpg

Далі у рейтингу – В.Янукович (7,4%), В.Ющенко (6,8%), В.Кличко (4%), С.Тігіпко (3,4%) та А.Гриценко (3,4%). Інших кандидатів підтримують близько 4% виборців, не підтримують жодного – 6,8%, не визначились з вибором – 10%.
рейтинг избирателей.jpg

Серед місцевих політиків найбільше довіряють у Львові А.Садовому (58%) та О.Тягнибоку (54%). Обидва політики мають позитивний (+26) Індекс довіри.

 уровень доверия.jpg

П.Писарчуку довіряє майже чверть мешканців міста, не довіряють – 57%.

Колишньому керівнику обласної державної адміністрації В.Горбалю довіряє лише кожен десятий, не довіряє – 51%.

индекс доверия.jpg 

Новопризначені голова обласної ради О.Панькевич та секретар міської ради В.Павлюк поки мало відомі громадянам – близько 60% опитаних або не знають цих політиків, або не змогли визначитися зі своїм ставленням до них.

В цілому мешканці Львова задоволені результатами місцевих виборів-2010:

• 58% опитаних задоволені результатами виборів міського голови (незадоволені – 28%);
• 55% опитаних задоволені результатами виборів до міської ради (незадоволені – 26%).

удовлетворенность.jpg
Найбільше задоволені результатами виборів міського голови прихильники А.Садового та С.Кубіва, а також виборці Батьківщини, Нашої України та Фронту змін.

удовлетворенность 2.jpg

Найбільше задоволені результатами виборів до міської ради прихильники Ю.Михальчишина та А.Садового, а також виборці Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

удовлетворенность 3.jpg

удовлетворенность 4.jpg

Позиціонування міського голови до центральної влади

17% опитаних вважають, що міський голова має підтримувати опозицію і протистояти Президенту та уряду, 44%б – співпрацювати з новою владою виключно в інтересах міста, 12% – висловити політичну підтримку Президенту і уряду. Порівняно з опитуванням, проведеним у березні цього року, найбільше скоротилась кількість людей, які вважають, що міський голова має співпрацювати з новою владою виключно в інтересах міста (з 57 до 44%), і відповідно зросла кількість людей, яким важко відповісти на питання, як повинен будувати свої стосунки міський голова з центральною владою.
позиционирование.jpg
позиционирование 2.jpg

З огляду на результати останніх місцевих виборів у Львові, 42% мешканців вважають, що відповідальність за розвиток міста несуть однаково як партія ВО Свобода, яка перемогла на виборах до міської ради, так і А.Садовий, який переміг на виборах міського голови. 30% – вважають, що головну відповідальність несе А.Садовий, 8% – ВО Свобода. Ще 5% вважають, що ані міський голова, ані ВО Свобода не несуть жодної відповідальності.

ответственность.jpg

На думку 41% опитаних, А.Садовий та ВО Свобода будуть співпрацювати, але без конфліктів не обійдеться, 20% – очікують виключно конструктивної співпраці, 15% – лише постійних конфліктів.
ответственность. 2png.jpg

Найбільше (30%) конструктивної співпраці чекають виборці А.Садового та Свободи. Хоча і серед них близько 10% очікують лише постійних конфліктів.

отношения.jpg

отношения 2.jpg

Найменше чекають продуктивних відносин між міським головою та партією-переможцем місцевих виборів прибічники Партії регіонів та Сильної України та виборці, які голосували за П.Писарчука та С.Кубіва.

29% опитаних мешканців міста вважають, що загальна ситуація у Львові покращується, 39% – не змінюється, 21% – погіршується. Порівняно з березнем 2010 року, оцінки громадян практично не змінилися.

общая оценка.png 

 оценка.jpg

За оцінками городян, найбільше покращилась ситуація за останній рік у місті у сфері ремонту доріг – 66% опитаних так вважають.

50% мешканців міста вважають, що за останній рік ситуація переважно покращилась у сфері водопостачання та з освітленням вулиць.

Майже стільки ж вважають, що ситуація покращилась у сфері культурного життя міста (48%) та прибирання міста (47%).

Дещо гірше мешканці оцінили ситуацію у таких сферах, як збереження історичної спадщини, теплопостачання та робота міського транспорту (36%, 35% і 31% відповідно говорять про покращення).

Найгірше громадяни оцінили роботу ЖЕКів та закладів охорони здоров’я. Майже третина опитаних вважає, що за останній рік ситуація в цих сферах лише погіршувалась.

Протестні настрої

41% опитаних мешканців Львова погодились з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 7% однозначно так вважають і 34% швидше погодились, ніж не погодились.

протестные настроения.jpg

У свою чергу, 39% опитаних не згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 16% однозначно не погодились і 23% – швидше не погодились. 19% опитаних не визначились з даного питання.

протестные настроения 2.jpg 

Найбільше згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої прихильники Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

Третина львів’ян вірять, що вже в найближчий час революційні настрої можуть вилитися у масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року. Не вірять в це 45% опитаних. 24% респондентів не визначились з даного питання.

акции протеста.jpg 

Найбільш радикально налаштовані знову ж таки прихильники Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

акции протеста 2.jpg 

 

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 800 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)
Помилка репрезентативності дослідження: для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,8%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,4%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,7%
Терміни проведення дослідження: 18-26 грудня 2010 р.


| Количество показов: 1432 |  Автор:  Соціологічна група "Рейтинг" |  Голосов:  11 |  Рейтинг:  4.06 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

ПОДПИСКА

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Ужченко Дмитро Вікторович

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

Мінеральні ресурси та добувна промисловість країн світу: Ботсвана

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2007
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua