На главную страницу
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


База знаний / Аналитика / Политика

Суспільно-політичні настрої населення міста Львова: грудень 2010

Версия для печати Версия для печати

Якби вибори Верховної Ради України відбувались наприкінці грудня, найбільше голосів у Львові отримали б Свобода (28,8% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), Батьківщина (16,6%) та Фронт змін (12%).

ВР.jpg 

Порівняно з листопадом, дещо виросли рейтинги Свободи (з 27 до 28,8%) і Батьківщини (з 13,9 до 16,6%). Рейтинг Фронту змін – зменшився (з 13,2 до 12%).

 Рейтинг партий.jpg

Далі у рейтингу – Партія регіонів (7,2%), Наша Україна (5,5%), Сильна Україна (3,2%), УДАР В.Кличка (3,1%), Громадянська позиція (2,2%) та Європейська партія (2,1%). Решту партій підтримують близько 6% виборців, не підтримують жодної – 5,8%, не визначились з вибором – 7,5%.

40% опитаних мешканців міста вважають, що вибори до Верховної Ради повинні відбутися у березні 2011 року, 22% – у жовтні 2012 року, решта – не визначились.

 дата выборов.jpg

За вибори у 2011 році найбільше виступають прибічники Фронту змін, Свободи і Батьківщини, за вибори у 2012 році – Партії регіонів, Сильної України та Нашої України.

дата выборов 2.jpg 

У президентському рейтингу ситуація дещо інша. Лідерство тут ділять О.Тягнибок (19,5%) і Ю.Тимошенко (19,2%). Не набагато відстає від них А.Яценюк (15,2%).

 президентский рейтинг.jpg

Порівняно з попереднім місяцем, покращились позиції О.Тягнибока (з 18,2 до 19,5%) та Ю.Тимошенко (з 16,5 до 19,2%). Погіршились – А.Яценюка (з 17 до 15,2%).

президентский рейтинг 2.jpg

Далі у рейтингу – В.Янукович (7,4%), В.Ющенко (6,8%), В.Кличко (4%), С.Тігіпко (3,4%) та А.Гриценко (3,4%). Інших кандидатів підтримують близько 4% виборців, не підтримують жодного – 6,8%, не визначились з вибором – 10%.
рейтинг избирателей.jpg

Серед місцевих політиків найбільше довіряють у Львові А.Садовому (58%) та О.Тягнибоку (54%). Обидва політики мають позитивний (+26) Індекс довіри.

 уровень доверия.jpg

П.Писарчуку довіряє майже чверть мешканців міста, не довіряють – 57%.

Колишньому керівнику обласної державної адміністрації В.Горбалю довіряє лише кожен десятий, не довіряє – 51%.

индекс доверия.jpg 

Новопризначені голова обласної ради О.Панькевич та секретар міської ради В.Павлюк поки мало відомі громадянам – близько 60% опитаних або не знають цих політиків, або не змогли визначитися зі своїм ставленням до них.

В цілому мешканці Львова задоволені результатами місцевих виборів-2010:

• 58% опитаних задоволені результатами виборів міського голови (незадоволені – 28%);
• 55% опитаних задоволені результатами виборів до міської ради (незадоволені – 26%).

удовлетворенность.jpg
Найбільше задоволені результатами виборів міського голови прихильники А.Садового та С.Кубіва, а також виборці Батьківщини, Нашої України та Фронту змін.

удовлетворенность 2.jpg

Найбільше задоволені результатами виборів до міської ради прихильники Ю.Михальчишина та А.Садового, а також виборці Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

удовлетворенность 3.jpg

удовлетворенность 4.jpg

Позиціонування міського голови до центральної влади

17% опитаних вважають, що міський голова має підтримувати опозицію і протистояти Президенту та уряду, 44%б – співпрацювати з новою владою виключно в інтересах міста, 12% – висловити політичну підтримку Президенту і уряду. Порівняно з опитуванням, проведеним у березні цього року, найбільше скоротилась кількість людей, які вважають, що міський голова має співпрацювати з новою владою виключно в інтересах міста (з 57 до 44%), і відповідно зросла кількість людей, яким важко відповісти на питання, як повинен будувати свої стосунки міський голова з центральною владою.
позиционирование.jpg
позиционирование 2.jpg

З огляду на результати останніх місцевих виборів у Львові, 42% мешканців вважають, що відповідальність за розвиток міста несуть однаково як партія ВО Свобода, яка перемогла на виборах до міської ради, так і А.Садовий, який переміг на виборах міського голови. 30% – вважають, що головну відповідальність несе А.Садовий, 8% – ВО Свобода. Ще 5% вважають, що ані міський голова, ані ВО Свобода не несуть жодної відповідальності.

ответственность.jpg

На думку 41% опитаних, А.Садовий та ВО Свобода будуть співпрацювати, але без конфліктів не обійдеться, 20% – очікують виключно конструктивної співпраці, 15% – лише постійних конфліктів.
ответственность. 2png.jpg

Найбільше (30%) конструктивної співпраці чекають виборці А.Садового та Свободи. Хоча і серед них близько 10% очікують лише постійних конфліктів.

отношения.jpg

отношения 2.jpg

Найменше чекають продуктивних відносин між міським головою та партією-переможцем місцевих виборів прибічники Партії регіонів та Сильної України та виборці, які голосували за П.Писарчука та С.Кубіва.

29% опитаних мешканців міста вважають, що загальна ситуація у Львові покращується, 39% – не змінюється, 21% – погіршується. Порівняно з березнем 2010 року, оцінки громадян практично не змінилися.

общая оценка.png 

 оценка.jpg

За оцінками городян, найбільше покращилась ситуація за останній рік у місті у сфері ремонту доріг – 66% опитаних так вважають.

50% мешканців міста вважають, що за останній рік ситуація переважно покращилась у сфері водопостачання та з освітленням вулиць.

Майже стільки ж вважають, що ситуація покращилась у сфері культурного життя міста (48%) та прибирання міста (47%).

Дещо гірше мешканці оцінили ситуацію у таких сферах, як збереження історичної спадщини, теплопостачання та робота міського транспорту (36%, 35% і 31% відповідно говорять про покращення).

Найгірше громадяни оцінили роботу ЖЕКів та закладів охорони здоров’я. Майже третина опитаних вважає, що за останній рік ситуація в цих сферах лише погіршувалась.

Протестні настрої

41% опитаних мешканців Львова погодились з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 7% однозначно так вважають і 34% швидше погодились, ніж не погодились.

протестные настроения.jpg

У свою чергу, 39% опитаних не згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 16% однозначно не погодились і 23% – швидше не погодились. 19% опитаних не визначились з даного питання.

протестные настроения 2.jpg 

Найбільше згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої прихильники Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

Третина львів’ян вірять, що вже в найближчий час революційні настрої можуть вилитися у масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року. Не вірять в це 45% опитаних. 24% респондентів не визначились з даного питання.

акции протеста.jpg 

Найбільш радикально налаштовані знову ж таки прихильники Свободи, Батьківщини та Фронту змін.

акции протеста 2.jpg 

 

Аудиторія дослідження: населення міста Львова віком від 18 років і старші
Вибіркова сукупність: 800 респондентів
Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face)
Помилка репрезентативності дослідження: для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше 2,8%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,4%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,7%
Терміни проведення дослідження: 18-26 грудня 2010 р.


| Количество показов: 1355 |  Автор:  Соціологічна група "Рейтинг" |  Голосов:  11 |  Рейтинг:  4.06 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку


Материалы по теме:

Статьи по разделам
АПК (19) 
Демография (97) 
День в истории (49) 
Здравоохранение (195) 
Книжный мир (22) 
Культура (360) 
Лица эпохи (162) 
Молодежная политика (142) 
Наука и технологии (279) 
Образование (552) 
Общество (471) 
Политика (1059) 
Право (360) 
Социология (126) 
Экология (47) 
Экономика (543) 
Энергетика (60) 

Загрузка...

ПОДПИСКА
Параметры подписки

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Балюк Тетяна Аркадіївна

ПРОГНОЗ ЭКСПЕРТА

БИБЛИОТЕКА

К вопросу о защите внутренних органов при использовании открытых способов оперативного лечения больных гнойным панкреатитом

Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua