На главную страницу
Україна і світова фінансова криза
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

ПР і БЮТ: чи буде любов?

Версия для печати Версия для печати

Ось вже котрий день аналітики ворожать, чи зможуть скластися відносини у Партії регіонів і БЮТ. Сама Юлія Тимошенко останнім часом прозоро натякає, що якщо Віктор Ющенко не одумається і не поверне НУ-НС у демократичну коаліцію, у неї може не залишитися іншого виходу, крім як шукати інші шляхи консолідації парламенту.

У Партії регіонів поки вважають за краще відмовчуватися, лише час від часу встаючи на захист Тимошенко. Так, учора у ПР заявили, що виклик прем'єр-міністра до Генпрокуратури – політичне переслідування.

Тож чи складуться відносини у палких політичних противників?
_____________________________________________________________________________________________

Андрій Сенченко, народний депутат, фракція БЮТ:

- БЮТ докладає всіх зусиль для відновлення роботи демократичної коаліції. Поки, на жаль, відчутних результатів я не бачу. Переважають емоції і дається взнаки тиск з Банкової.

Якщо не вийде, кращим рецептом буде - одночасні парламентські і президентські вибори. Але, думаю, це навряд чи влаштує Ющенка, оскільки цим методом можуть користуватися впевнені у собі політики. Впевненості у Віктора Ющенка давно нема.

Коаліція із Партією регіонів можлива тільки як технічна, покликана розв’язати дві проблеми. Перша: не допустити розвалу країни. Друга: проведення конституційної реформи. Не можна міняти Конституцію тільки одній частині країни. Основний Закон – це результат консенсусу. Для того щоб Україна могла надалі жити і розвиватися, Конституція повинна готуватися спільно з іншою крупною політичною силою. Під ці завдання теоретично може відбутися така коаліція, але вона не означатиме відмову з боку БЮТ від своїх принципів.

Кость Бондаренко, політолог, директор Інституту проблем управління ім. Горшеніна:

- Союз Партії регіонів і БЮТ можливий. Але це буде ситуативне об'єднання, яке навряд чи продемонструє свою життєстійкість. Думаю, спочатку Тимошенко зробить все для того, щоб відновити стару коаліцію. Всі чудово розуміють, що в нашій політиці не прийнято тримати слово і давати обіцянки.

Дострокові вибори можуть бути тільки у крайньому разі. Невигідні вони зараз нікому, крім Президента, який може таким чином затягнути час. 

Олесь Доній, народний депутат, фракція НУ-НС:

- Найбільш прийнятне - об'єднання БЮТ і НУ-НС. Перед виборами вони обіцяли не створювати коаліцію іншого формату. Коаліція може бути відтворена, але для цього обидві сили повинні піти на поступки. З боку НУ-НС і Президента цією поступкою могло б бути звільнення з посади глави Секретаріату Віктора Балоги, а з боку БЮТ – ухвалення резолюції про події на Кавказі, визнання територіальної цілісності Грузії.

Інші варіанти: БЮТ і ПР створять нову коаліцію, що не буде виходом, оскільки суперечності між ними великі. Небезпека від такої співпраці може полягати в створенні двопартійної системи.

Якщо стара коаліція не відновиться і нову не буде створено, почнуться перевибори. Всім політсилам буде важко на них, але це - чесний варіант. 

Юрій Гнаткевич, народний депутат України VI скликання, фракція БЮТ:

- Я думаю, що демкоаліція не буде відновлена. Те, чого хотів Президент, сталося. Варіанти відомі. БЮТ докладе максимум зусиль для того, щоб дострокові парламентські вибори відбулися, але тільки разом з президентськими. Малоймовірно, що Ющенко на це погодиться. Залишається ще один варіант: нова коаліція.

Візьмемо залишки НУ-НС. «Народна самооборона» перейшла на бік БЮТ. Дуже близький до цього і «Народний рух України». З крилом Кріля все зрозуміло, він не піде на об'єднання з БЮТ. Він іде за Президентом. Був варіант створити коаліцію з БЮТ, частиною НУ-НС і Блоком Литвина. Але цей варіант навіть не розглядається. З БЛ ми матимемо мороки більше, ніж з НУ-НС. Амбіції у них дуже високі, один Зарубінський виступатиме кожні три хвилини.

Хоча я старий український націоналіст, я «за» коаліцію БЮТ і Партії регіонів. Політична концепція Юлії Володимирівни була побудована на конфронтації з крупною буржуазією. Вона хотіла розв'язати соціальні програми. Чого хоче буржуазія? Безпеки для свого капіталу. Що стосується питання національної мови, подивіться на проект Конституції Януковича і Лавриновича. Вони не чіпають десяту статтю, знаючи, що зміни мови не пройдуть. Думаю, ПР могла б відмовитися від гасла другої державної мови і допомогти трохи українізувати Україну. Хай Ахметов випускає газету «Сьогодні» і українською мовою. Хай на Донбасі буде стільки українських шкіл, скільки там проживає українців. Я думаю, з Партією регіонів можна домовитися.

Потрібно домовлятися з буржуазією, не тільки з «біло-блакитною», але і з оранжевою.

Олександр Стоян, народний депутат VI скликання, фракція Партії регіонів:

- Голосування 2 вересня показало, що коли виносяться закони на користь усієї України, можна голосувати без домовленостей. Якщо створювати нову коаліцію, потрібні домовленості як з боку Партії регіонів, так і з боку БЮТ. При новій коаліції потрібно подавати кандидатуру нового прем'єра і міняти весь склад Кабінету міністрів. Наш лідер готовий знайти якісь схеми.

Думаю, БЮТ і ПР цілком можуть об'єднатися. Вибори нам не потрібні. Доведеться зняти на якийсь час гострі питання, які є у нас. Наприклад, питання другої мови, питання НАТО.

Але у мене є побоювання, що на дев'ятий день демократична коаліція «воскресне» і знову «працюватиме».

Віктор Небоженко, президент соціологічної служби «Український барометр», політолог:

- Дуже зручно для Тимошенко залишатися у демкоаліції, а дивіденди отримувати на стороні з політичними противниками. Це розширює зону її маневрів. Її завдання - дотягнути цю ситуацію до кінця свого прем'єрствування. Тимошенко не піде ні на який політичний шлюб з Партією регіонів.

Одна із фундаментальних проблем – це прем'єрствування Тимошенко. Їй важливо для себе вирішити: чи залишається вона за всяку ціну прем'єр-міністром до початку президентської кампанії, чи йде зараз. В останньому випадку політична температура піднімається і відбувається глобалізація.

Говорити про те, що Тимошенко потрібна сильна президентська влада, не випадає. Вона - харизматичний лідер, і вірить, що одна принесе більше користі народу України, ніж 300 депутатів, разом узяті. Янукович теж вважає себе сильним Президентом, як і Ющенко. Вони втрьох мріють про сильну президентську владу для того, щоб ощасливити Україну. Тому я не думаю, що буде закріплення результатів скандального голосування 2 вересня.

Володимир Фесенко, політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»:

- Варіант коаліції з Партією регіонів враховується БЮТ. Дуже схоже, що у них вироблена тактика тактичних дій на цей місяць. Найближчий тиждень буде присвячений темі відновлення демократичної коаліції. Шанси на це дуже малі, оскільки за риторикою Ющенка і Тимошенко можна судити, що вони не можуть домовитися. Далі БЮТ почне інтенсивну роботу зі своїми виборцями, де наполегливо переконуватиме їх у тому, що є два шляхи. Перший: відновити у новому форматі демократичну коаліцію. Другий: піти на дострокові вибори або на небажаний тимчасовий союз із Партією регіонів. Але рішення, швидше за все, буде ухвалене в останню мить. Схоже, БЮТ готовий до такої коаліції.

У вирішальному ступені можливість створення цієї коаліції залежатиме від Партії регіонів. Більшість «регіоналів» на чолі з Януковичем явно хочуть повернутися у владу, навіть у статусі молодшого партнера БЮТ. Старший партнер - це той, хто володіє постом прем'єр-міністра. Якщо група Ахметова не перешкоджатиме офіційному союзу з БЮТ, ця коаліція відбудеться. Цілком імовірно, що представникам крупного бізнесу можуть бути запропоновані якісь гарантії.

Зараз 40% вірогідності коаліції БЮТ і ПР, 40% - дострокових виборів, 10% - неофіційної рівноваги ПР і Ющенка, збереження безкоаліційного формату. Зовсім мізерні відсотки на те, що демократична коаліція буде відтворена.

Якщо БЮТ і ПР об'єднаються у коаліцію, цей союз буде тимчасовим. Наближення президентських виборів робить його все більш хистким і крихким.

Джерело: ForUm
Посилання: http://ua.for-ua.com/comments/2008/09/09/110241.html  


| Количество показов: 98 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  3 |  Рейтинг:  3.56 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку




Статьи по разделам
Демографія (2) 
Екологія (3) 
Економіка (116) 
Енергетика (15) 
Культура (2) 
Освіта (7) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (92) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Гардус Максим Валерійович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Карта проблем

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua