На главную страницу
Україна і світова фінансова криза
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу


Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

Непокірні ціни

Версия для печати Версия для печати

Урядовий прогноз інфляції на 2009 рік – 9,5%. Однак дорогий газ і соціальні виплати не дозволять сповільнити зростання цін

Уряд передав до парламенту проект держбюджету на 2009 рік. Порівняно з бюджетом-2008 його доходи збільшено на 30% (до 288,1 млрд. грн.), видатки – на 27% (до 302,2 млрд. грн.). Бюджет було розраховано на підставі затверджених урядом макроекономічних показників: за прогнозом Кабміну, зростання економіки сповільниться з 6,5% у 2008-му до 6% в 2009-му, а інфляція помітно знизиться – з очікуваних урядом цьогорічних 15,9 до 9,5%.

Прогноз зростання економіки експерти вважають реалістичним. «Для такої економіки, як українська, 5-6% на рік – це фонове зростання. Якщо нічого не робити для його стимулювання, але й не заважати йому», – каже Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру ім. Разумкова.

Оптимістичний інфляційний прогноз уряд пояснює поліпшенням кон’юнктури на внутрішньому та зовнішньому ринках. За словами прем’єра Юлії Тимошенко, причинами високої інфляції цього року були надмірне збільшення грошової маси, а також подорожчання товарів на світових ринках. «Коли торік була емісія такої кількості грошей, що з нею ми півроку впоратися не могли, ось це і є інфляція», – заявила прем’єр. Але, на думку міністра фінансів Віктора Пинзеника, уряду вдалося взяти ситуацію під контроль: «Ми вважаємо, що 9,5% – реальний показник, тому зобов’язані ставити таке завдання і виконувати його, а на майбутнє ставити ще амбітніші завдання». У січні–серпні цього року зростання індексу споживчих цін становило 14,8%, при цьому в липні–серпні спостерігалася дефляція. За підсумками 2008-го уряд очікує інфляцію в розмірі 15,9%. Хоча економісти прогнозують, що вона буде вищою – 20-22%.

Мінімальна зарплата, грн. на місяць*


Цього року збільшення грошової маси справді сповільнилося. За даними Національного банку, якщо в II півріччі 2007-го грошова маса в Україні зросла на 30,4%, то у I півріччі 2008-го – лише на 13,6%. Економісти погоджуються, що наступного року зростання цін сповільниться, але вважають урядовий прогноз надто оптимістичним. На їхню думку, підвищення споживчих цін у 2009-му сягне 14-15%. На інфляцію впливає не лише розмір грошової маси. «Ціни на низку товарів і послуг штучно занижені й протягом року поступово підвищуватимуться. Це торкнеться житлово-комунальних тарифів, транспортних послуг і хліба», – каже аналітик інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Климчук. Інфляцію підганятиме подорожчання газу. Раніше російський Газпром попереджав, що його вартість наступного року підвищиться з $179,5 до більш ніж $400 за тис. кубометрів. Проте уряд підготував проект бюджету виходячи з ціни близько $250 за тис. кубів. «Враховуючи складну ситуацію в економіці Росії, не можна розраховувати на таку відносно низьку ціну російського газу», – вважає Василь Юрчишин. Якщо курс долара і далі зростатиме нинішніми темпами (16-17 вересня міжбанківський і готівковий курс гривні знову знизився – до 4,95-5,05UAH/USD), істотно подорожчають імпортні товари.

Ще один інфляційний чинник – збільшення соціальних виплат. Відповідно до планів уряду наступного року різко збільшиться мінімальна зарплата, до якої прив’язані оклади робітників на великих підприємствах. Уже з 1 грудня її рівень підвищиться на 11% – до 605 грн. на місяць. Згідно з проектом держбюджету-2009 до липня 2009-го мінімальна зарплата підвищиться на 10% (до 665 грн.), а до грудня – ще на 21% (до 807 грн.). Уряд також має намір виділити на виплату компенсацій вкладникам радянського Ощадбанку на 50% більше коштів, ніж цього року, – 9 млрд. грн.

Найімовірніше, цим соціальні виплати не обмежаться. Податкова адміністрація і митниця можуть спрямовувати до держбюджету незрівнянно більше коштів, ніж зараз, заявила прем’єр Юлія Тимошенко. Резерв – у зменшенні тіньового сектору економіки. Додаткові виплати можуть бути спрямовані пенсіонерам і студентам, яким проект держбюджету-2009 поки що не обіцяє швидкого зростання виплат.

Джерело: Контракти
Посилання:
http://www.kontrakty.com.ua/show/ukr/article/26/38200810972.html


| Количество показов: 32 |  Автор:  Костянтин Кравчук | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку




Статьи по разделам
Демографія (2) 
Екологія (3) 
Економіка (116) 
Енергетика (15) 
Культура (2) 
Освіта (7) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (90) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Акімова Ірина Михайлівна

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Карта проблем

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua