На главную страницу
Фондовий ринок у грудні 2008
 
 Главная 
 Экспертная сеть 

Аналитические статьи
Прогнозы экспертов
Юридические консультации
Консультации экспертов
Библиотека экспертов

Авторизация
Логин:
Пароль:
Забыли свой пароль?
Регистрация
Поиск по порталу




Курсы валют

База знаний / Прогноз эксперта

Кому кермо від Ради?

Версия для печати Версия для печати

Після звільнення з посади спікера Арсенія Яценюка у Раді почали жваво обговорювати кандидатуру його наступника. Як про претендентів говорять про Олександра Лавриновича, Володимира Литвина і навіть про Івана Плюща.

У будь-якому разі нового спікера ми не побачимо до наступного тижня. Сьогодні ВР вирішила не проводити пленарних засідань до вівторка, щоб провести консультації щодо спікера.

Хто ж стане біля керма Верховної Ради?

Євген Філіндаш, директор Центру соціальної аналітики "Лівий погляд":

- Наразі найбільше шансів стати спікером - у Литвина. Тим не менше спікер може бути і не обраний. Його обов'язки виконуватиме нинішній заступник голови Верховної Ради – Олександр Лавринович. Через короткий час почнеться передвиборна кампанія, і необхідності обирати спікера не буде.

Що стосується створення нового формат коаліції, то він маловірогідний. У ПР, Блоку Литвина і Компартії недостатньо голосів для цього. Фракція НУ-НС і БЮТ навряд чи прийме рішення про входження у таку коаліцію. Звичайно, там знайдуться бажаючі депутати, але їх недостатньо. Демократична коаліція теж навряд чи відбудеться навіть за участю Блоку Литвина.

Лев Бірюк, народний депутат, фракція БЮТ:

- Логічно і раціонально було б обрати зараз на посаду спікера Литвина. Якщо Литвина підтримає БЮТ, НУ-НС і БЛ, у нас є можливість створити коаліцію. Якщо завтра Партія регіонів, БЛ і КПУ попросять НУ-НС прийняти фракцією рішення, то НУ-НС не проголосує за це.

БЮТ голосуватиме за спікера тільки у складі коаліції. Якщо буде коаліція проти нас, ми не блокуватимемо трибуну, дамо можливість цій коаліції обрати спікера і сформувати уряд.

БЮТ згоден на широку коаліцію. Але є тільки один варіант: коаліція між БЮТ, Блоком Литвина і НУ-НС.

Олесь Доній, народний депутат, фракція НУ-НС:

Реально можливі зараз дві конфігурації: опозиційна і провладна. Опозиція може висунути від Партії регіонів, Блоку Литвина, КПУ і "Єдиного центру" свого кандидата. Тоді очевидно, що у Блоку Литвина з'являється можливість висунути свої умови.

Провладна більшість - це БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина. У цій конфігурації БЛ теж може пред'являти умови.

У Володимира Литвина начебто найбільше шансів, але виникає питання: чи потрібно це самому Литвину? Якщо загроза з боку Президента про перевибори не зникне, чи потрібно йому обиратися на пару місяців? Очевидно, Литвин буде обраний тільки за умови, що будуть гарантії тривалої роботи цього парламенту. Якщо такої впевненості не буде, коло претендентів на посаду спікера може збільшитися. Звичайно, для Верховної Ради було б краще, якби опозиція і більшість дійшли до компромісної кандидатури.

Для того щоб обрати спікером Лавриновича, голосів Партії регіонів, КПУ і «Єдиного центру» недостатньо. А це означає, що Блок Литвина може, нарешті, використати свою «золоту акцію».

Олег Зарубінський, народний депутат України, фракція Блоку Литвина:

- Я не знаю, хто буде спікером. Все залежатиме від домовленостей, як мінімум, трьох суб'єктів парламенту. Самостійним людям зрозуміло, що парламент має бути добре організований. Місія спікера – організація роботи парламенту. Це не жарти-примовки розповідати, користуючись тим, що мікрофон голови ВР ніколи не вимкнений, це не дитяча пісочниця. Знаючі люди вважають, що Володимир Михайлович був би серйозним чинником стабілізації парламенту і об'єднання політичних сил.

У 2004 році ситуація у Верховній Раді була набагато складніша. Володимир Михайлович зумів налагодити роботу парламенту, і рівень довіри у суспільстві до ВР зріс. З погляду критеріїв, які повинні бути у голови парламенту, панові Литвину рівних немає.

Володимир Фесенко, політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента":

- Найбільше шансів у людини, яка де-факто опинилася на чолі парламенту, – Олександра Лавриновича. Якщо він не стане офіційним спікером, то може залишитися на якийсь час виконувачем обов'язків голови Верховної Ради. Цей варіант може бути вигідний Партії регіонів. Він ставить під сумнів легітимність парламенту. ВР без спікера – вагомий аргумент для проведення дострокових виборів. Водночас Лавринович на чолі ВР дозволяє ПР контролювати пленарні засідання, вирішувати процедурні питання.

Що стосується інших кандидатур, то це компромісні варіанти: Литвин, Плющ, Мартинюк. Якщо оберуть Мартинюка, то можна буде говорити про переформатування президії Верховної Ради.

Конфлікти можуть виникнути при обранні нового спікера. БЮТ і НУ-НС вважатимуть, що відставка Яценюка була нелегітимною, і процедура виборів нового спікера може стати приводом для блокування Верховної Ради. На якийсь час робота парламенту може дестабілізуватися.

Вадим Колісниченко, народний депутат VI скликання, фракція Партії регіонів:

- З погляду підготовленості у нас достатня кількість людей, які реально працювали спікерами і користуються повагою у парламенті. Якщо ми обиратимемо спікера, виходячи з політичної доцільності, то можливі різні варіанти. Все залежить від якості політичних переговорів. Якщо ми виходитимемо з можливості стабілізувати роботу парламенту, то кандидатура спікера Лавриновича була б більш прийнятною.

Поки що більше шансів обійняти цю посаду має Олександр Лавринович хоча б тому, що він представляє найбільшу фракцію у Верховній Раді. Але в умовах переговорного процесу враховуватиметься комплекс питань.

Олександр Голуб, народний депутат, фракція КПУ:

- У будь-якому разі домовленості укладатимуться насамперед з Президентом. Із реальних кандидатур, які сьогодні розглядаються, можуть бути тільки дві – Володимир Литвин і Олександр Лавринович. Все залежатиме від того, хто із них найбільше лояльний до Віктора Ющенка. Також багато що залежатиме від того, чи обговорюватиметься паралельно створення іншого формату коаліції.

Джерело: ForUm
Посилання:
http://ua.for-ua.com/comments/2008/11/13/113310.html


| Количество показов: 99 |  Автор:  Експерти |  Голосов:  5 |  Рейтинг:  3.75 | 

Якщо Ви хочете залишити свій коментар, просимо пройти авторизацію

Возврат к списку




Статьи по разделам
Демографія (2) 
Екологія (3) 
Економіка (127) 
Енергетика (15) 
Культура (2) 
Освіта (7) 
Охорона здоров'я (13) 
Політика та суспільство (95) 

ЭКСПЕРТЫ ВЭС
Брагін Олександр Петрович

БИРЖЕВАЯ АНАЛИТИКА
В мире

В Украине


Всеукраинская экспертная сеть
Разработка ВОНО «Эксперты Украины»
Карта проблем

© «ВЭС», 2020
Разработка и поддержка – Всеукраинская общественная научная организация "Эксперты Украины". © Все права защищены. Использование материалов портала разрешается при условии ссылки (для Интернет-изданий – гиперссылки) на www.experts.in.ua