www.experts.in.ua

Русский  |  Українська

Регистрация  |  Логин:


Пароль:


запомнить



Портрет регіону

Опис проекту: мета, задачі, механізм реалізації


Боротьба з туберкульозом в Україні

По запиту Національної ради із захисту прав та безпеки


Аналіз Проблемної карти України

Результати першого етапу проекту

Головна

Події

Дайджест ЗМІ

Аналітика

Проекти

Опитування

Регіони

Форум

Експерти

Прогноз експерта

Бібліотека

Партнери

Про портал

Офф-лайн

Фотоархів

Контакти

Відгуки

Посилання

...

Рубрики

Економіка

Політика

Освіта

Охорона здоров'я

Федір Левченко

Доступ закрыт ...

Отзывы


Микола Ожеван

- Є такий знаменитий вислів про "первый блин"...

Доступ открыт ...


Андрій Єрмолаєв

Україна вийде з СНД?

Доступ открыт ...

Головна  /  Дайджест ЗМІ

"Бардзо прошіми до центрум полонійнеґо!"

Освіта   21.04.06  |  "Прес-центр"  |  Максим СТЕПАНОВ

Острівець польської культури діє в Черкаському університеті

 

Хоча   на   факультеті   російської  філології   Черкаського національного   університету   ім.   Б.Хмельницького   діє   три спеціалізовані   центри   –   полонійний,   французький  та єгипетський,   на   повну  силу   працює  лише   полонійний.

 

– Він створювався як польський культурний осередок на Черкащині й діє за підтримки посольства Республіки Польщі в Україні, – пояснює секрет успіху полонійного центру декан факуль тету Олена Кретова.

 

Центр, що з’явився на світ 2001 року, за останню п’ятирічку перетворився на справжній острівець польської культури на Черкащині. Тут не лише викладають польську мову студентам університету (щоліта кілька з них їздять на безкоштовні тритижневі мовні стажування до Польщі), але й підтримують тісний зв’язок з польською діаспорою на Черкащині.

 

– Зберегти національну іден тичність, живучи в діаспорі, непросто, – пояснюють у центрі. – Навіть викладачі польських недільних шкіл, для яких ми нещодавно робили спеціальний семінар, знають рідну мову не на найвищому рівні.

 

„Родзинкою” полонійного центру при Черкаському університеті є щорічне залучення до викладання польської мови викладача, для якого ця мова є рідною. Цього року це Ханна Кравчик-Варська, польський філолог, випускниця Краківського університету.

 

У Черкаському університеті переконані, що створення подібних культурних центрів, особливо центрів сусідніх держав, сприятиме поліпшенню відносин між народами. Адже не секрет, що в історичному минулому наші стосунки не були однозначними.

 

– У цьому плані нам, філологам, простіше, – посміхаються працівники центру. – Мовознавство не несе ніяких конфліктів, і що більше мов ти знаєш, то культурнішою людиною ти є. Можливо, ми станемо містком для культурного спілкування українців і поляків?

 

На польський погляд, Черкаси – культурна пустеля. Викладачка польської мови в Черкаському національному університеті Ханна Кравчик-Варська каже, що була шокована бідністю культурного життя в Черкасах.

 

– За польськими мірками Черкаси – це дуже велике місто, – зауважує пані Ханна. – Проте воно – своєрідна культурна пустеля. Мене прикро вразило, що, приміром, у Черкаській філармонії так рідко відбуваються концерти. Культурне життя, по суті, обмежується кіно. Якщо порівнювати з іншими містами, там постійно щось відбувається, якісь зустріч на телебаченні й радіо, виставки, фестивалі А тут майже нічого немає, і людині, яка цього прагне, треба їхати до Києва. А для гаманця черкащанина це неабияке випробування...


: Газета „Прес-центр”, 19 квітня, №18

Назад  | 

Новини

12.05.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

На Херсонщині виявили пташиний грип

12.05.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Кінах подав у відставку

12.05.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Підвищення цін на газ "обійде" киян

12.05.06  |  Інтерфакс-Україна

Україна виступає за підвищення економічних результатів діяльності СНД - секретар РНБО

12.05.06  |  Всеукраїнська експертна мережа

Американські конгресмени пояснили Бушу, чим Росія погана для СОТ

12.05.06  |  Ділові Факти

Сьогодні ФДМУ домовлятиметься із представниками Лондонської біржі про розміщення акцій українських держпідприємств

...


Розробка і підтримка – Центр інтелектуальних ресурсів і технологій.
Всі права захищені. Використання матеріалів порталу дозволяється за умови посилання (для Інтернет-видань – гіперпосилання) на www.experts.in.ua

Редакція порталу "Всеукраїнська експертна мережа" може не поділяти думку автора публікації. Відповідальність за достовірність фактів, наведених в публікації, несе її автор

Україна, Київ, 01001, вул. Костьольна 4, оф. 8
Тел: +38 (044) 494-24-61, Факс: +38 (044) 494-24-62
E-mail: